Okładka książki Prawa na każdy dzień. 366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej Robert Greene
Robert Greene Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
The Daily Laws: 366 Meditations on Power, Seduction, Mastery, Strategy, and Human Nature
Helion
2022-05-25
2022-05-25

Z trudem dotarłam do ostatniej strony. Książka wymęczyła mnie, rozszarpała na kawałki.
Nie wnosi nic wielkiego do życia. Pokazuje jak manipulować drugim człowiekiem.
Z pewnością odnalazłam w niej kilka wartościowych treści, ale nie jest to poradnik i nie zachęcam by kierować się radami autora, który niejednokrotnie nawiązuje do czasów historycznych. Porównuje współczesne życie do bitwy, walki z wrogami.
Takie porównanie jest może plastyczne ale zupełnie nieracjonalne.
Czytanie tego typów książek robi większą szkodę niż pomaga ułożyć sobie życie.

Nie wnosi nic wielkiego do życia. Pokazuje jak manipulować drugim człowiekiem.

366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej

Jedna strona i jedno prawo codziennie.

Robert Greene proponuję nam roczne wyzwanie, które ponoć ma przynieść poczucie szczęścia i wolności.

Każdego dnia wystarczy przeczytać medytacje i oczywiście zaufać autorowi i postarać się wprowadzić ją w życie.

Budowa książki bardzo mnie urzekła - daty sprawiają, że poradnik wygląda jak pewnego rodzaju dziennik kalendarzowy. Zwięzłość medytacji zachęca do podjęcia wyzwania. Parę minut dziennie to przecież tak mało, a książka obiecuje tak wiele.

,,...zapanować nad swoim życiem; zdobyć władze; odnieść sukces; zawładnąć sercami ludzi; być mistrzem w tym, co robisz..."

Brzmi bardzo zachęcająco, prawda?

Dodatkowo, inspiracją do medytacji są naukowe badania, 25-letnie! A więc tym bardziej postanowiłam zaufać tej książce.

Muszę też wspomnieć o jej pięknym wydaniu - duży format, twarda oprawa, ciesząca oko estetyka i przepiękny, przejrzysty układ graficzny.
Jak na razie, nie widzę minusów... Ale mamy dopiero styczeń ☝️
Jestem bardzo ciekawa, jakie efekty przyniesie ta książka. Polecam każdemu spróbować, nie mamy nic do stracenia!

366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej

Jedna strona i jedno prawo codziennie.

Budowa książki bardzo mnie urzekła - daty sprawiają, że...

Dzień dobry,

Jaki tytuł ostatnio przeczytaliście 🤔?

,, Każde, nawet najbardziej przyziemne zadanie stanowi okazje do obserwowania zasad funkcjonowania tego świata. Warto zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły dotyczące jego przedstawicieli. Każdy obraz i każdą informację należy poddać interpretacji ''.

🤓🤓 Współpraca barterowa z @wydawnictwosensus 🤓🤓

W pewnym okresie życia, w pewnym jego momencie, zazwyczaj każdyn z nas poszukuje odpowiedzi na trapiące nas pytania odnośnie tego, jak należy postąpić. Jaką ścieżkę zawodową wybrać, albo, gdy już ją wybraliśmy, to jak ją rozwinąć i niestety, biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w społeczeństwie rozwiniętym technologicznie, które przyzwyczaiło nas już do tego, że wszystko musi być '' instant '' - na teraz i na już, to wiele osób również tak chciałoby potraktowac swój szeroko pojęty rozwój najlepiej na wszystkich płaszczyznach. Znaleźć w książce, czy filmie, rozmowie ze znajomym odpowiedzi na wszystko co nas trapi przy najmniejszej formie jakiegokolwiek wysiłku z naszej strony. Z pomocą przychodzi autor książki '' Prawa na każdy dzień '', który przedstawia nam 366 praw/ medytacji, które dotyczą rozwoju na każdy poszczególny dzień roku z motywacyjnymi i uzasadnionymi cytatami. Przyznaję, że bardzo spodobała mi się szczególnie pierwsza część książki, gdzie autor demaskuje ukrytych narcyzów, agresorów, postacie bierno agresywne, wskazuje nam na fakt wartości pracy i rozwoju w wielu dziedzinach, nie poddawaniu się, gdy przyjdą ciężkie dni i gorsze okresy w życiu.

Autor uczy nas również o tym, czym są emocje i jak nimi według niego w sposób inteligentny i jednocześnie szybki zarządzać - są to suche i krótkie porady. Oczywiście, jeżeli chcemy rozwinąć te zagadnienia, to należałoby sięgnąć po inne książki z różnych dziedzin, ponieważ przeczytanie jednego tytuły nie zaspokoi raz rozbudzonego głodu wiedzy.
Autor odwołuje się do szeroko pojętej psychologii człowieka w świecie rozwoju osobistego, kariery zawodowej, czy walki o władzę na różnych etapach. Nie jest to typowy poradnik, który mówi o tym, że najlepiej wstawać o 5 z rana i pracować do 12 w nocy i oczywiście myśleć pozytywnie. Są to jak najbardziej plusy tej książki. Nie mniej jednak nie zgadzam się z częścią twierdzeń, które opisuje autor.

Wiele przekazów jest tutaj ukrytych, więc warto przemyśleć każdą stronę. Jest to oryginalna lektura i zachęcam, by do niej sięgnąć.

Dzień dobry,

Jaki tytuł ostatnio przeczytaliście 🤔?

🤓🤓 Współpraca barterowa z @wydawnictwosensus 🤓🤓

W pewnym...

Pięknie oprawiona, w grubej okładce z ciekawą designerską grafiką książka Roberta Greene'a od samego początku wzbudziła we mnie zaufanie i ciekawość. Być może grubość lektury wprowadzi co niektórych w osłupienie, ale bez obaw! Treść książki podzielona jest na 12 rozdziałów-miesięcy: kolejno od stycznia aż do grudnia i każdy z rozdziałów ma swoje wprowadzenie, a na każdy dzień otrzymujemy jedno prawo i działanie, jakim powinniśmy się kierować w życiu oraz dniu, którego dotyczy.

Poradnik prowadzi nas dzień po dniu, równo przez 366 dni roku nastrajając pozytywnie do życia, dodatkowo zmusza do refleksji, zajrzenia w głąb siebie oraz lepszego poznania siebie, a raczej odkrycia swojego prawdziwego “ja”. Oczywiście, jeśli tylko ktoś ma ochotę, może przeczytać tę pozycję od deski do deski od razu, ale zdecydowanie polecam tego nie robić. Zachęcam za to, aby spędzać z Robertem Greenem cały rok, dzień po dniu czy to przy porannej kawie, czy na dobranoc przed snem.

Autor w swoich prawach dla nas w książce często powołuje się na znane osoby, swoje doświadczenie czy też badania. Zwracanie się Roberta Greene'a w poradniku do mnie, jako czytelniczki bardzo mi pasuje. Styl pisania jest zrozumiały, bezpośredni, bez owijania w bawełnę. Odczuwam, jakbym nadawała na tej samej fali z autorem, który się przede mną otwiera, daje się poznawać z bardziej osobistej strony, uchylając rąbek swojego życia, przemyśleń w danych kwestiach. Robert Greene jest niczym nasz nauczyciel, mentor wpływający niewątpliwie na nasz rozwój osobisty, czy też naszą karierę oraz, co ciekawe, dzięki jego prawom zyskujemy dużą kontrolę nad własnym życiem i otaczających nas ludzi.

Autor promuje w swojej książce przykład podejścia jednego z typów ludzi nazywanych "radykalnymi realistami", tłumacząc, iż polega ono na pragnieniu władzy, które jest nieustannie częścią naszej natury... tego, jak ukształtowała nas ewolucja przez miliony lat. Jestem zdumiona, jak niektóre prawa autora zawarte w książce zmieniły moje podejście i myślenie. Robert stawia niektóre kwestie życiowe w zupełnie innym świetle, przez co w ogóle nie wpadałbym na to, że można tak zrozumieć niektóre rzeczy.

Część z dni, a raczej prawa przy nich opisane, zmuszały do głębszej refleksji a szczególnie mowa tu o tych z rozdziału ostatniego, czyli grudnia, pozwoliły mi przenieść się w zupełnie inny wymiar i nieco pofilozofować.

Podsumowując: naprawdę dużo pozytywnych odczuć miałam przy tej lekturze. Uważam, że “Prawa na każdy dzień” będzie wspaniałym rozwiązaniem na prezent dla siebie i bliskich, aby w każdym dniu na chwilę móc się zatrzymać, zyskać pewność siebie i pokierować życie na właściwy tor. Polecam.

+ daje do myślenia
+ ciekawa i przemyślana struktura
+ gdy potrzebujemy więcej wskazane jest z jakiej publikacji pochodzi fragment na dany dzień
+ dla osób w różnym wieku, ale prawdopodobnie osoba wchodząca dopiero na rynek pracy znajdzie tu więcej dla siebie niż osoba, która zbliża się do emerytury, choć i te mogą znaleźć tu coś dla siebie
- zaczyna się 1 stycznia choć niby możemy zacząć z nią pracować w każdym momencie w roku
- zlepek fragmentów z różnych prac autora

swiatairi.blogpost

+ daje do myślenia
+ ciekawa i przemyślana struktura
- zaczyna się 1 stycznia choć...

Zbitka fragmentów innych książek tego autora. Trochę o Wiśle, trochę o Przemyśle, trochę o wszystkim, trochę o niczym. Cześć treści przydatna ale większa cześć to porady typu „jak nie chcesz być biedny, to bądź bogaty”.

Książka dla osób, które mają dosyć pseudo psychologii i pseudo kołczikngu. Dla tych co chcą poznać dynamikę ludzkich zachować w środowisku rywalizacji i hierarchii. Jest to streszczenie istotnych fragmentów z pozostałych książek autora.

🧘‍♀️Książka "Prawa na każdy dzień. 366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej" autorstwa Roberta Greene'a to wyjątkowa publikacja, która składa się z 366 krótkich medytacji, z których każda dotyczy innej kwestii związanej z relacjami międzyludzkimi, przywództwem, psychologią i innymi zagadnieniami.

🧘‍♀️Każda medytacja jest krótka, ale mocno skondensowana i zawiera wiele cennych wskazówek, które można łatwo zastosować w życiu codziennym. Autor przedstawia wiele ciekawych i inspirujących przykładów z historii, literatury, filozofii i popkultury, aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć istotę różnych aspektów ludzkiej natury.

🧘‍♀️Książka ta jest idealna dla osób zainteresowanych rozwijaniem swojego potencjału w relacjach międzyludzkich, przywództwie, a także psychologii. W każdej medytacji autor zmusza czytelnika do refleksji nad swoimi własnymi przekonaniami i zachowaniami, co pomaga lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi.

🧘‍♀️Jest to świetna lektura dla każdego, kto chce zwiększyć swoją wiedzę i zrozumienie natury ludzkiej, a jednocześnie pracować nad swoim rozwojem osobistym. Książka "Prawa na każdy dzień" zachęca do myślenia poza schematami i poszerzania swojego horyzontu intelektualnego, co sprawia, że ​​jest to pozycja, którą warto przeczytać i powrócić do niej wielokrotnie.

🧘‍♀️Każda medytacja jest krótka, ale mocno skondensowana...

Fajna.

Fajna.

Dzisiaj chciałabym pokazywać Wam książkę... ale nie zwykłą książkę. Tylko jedną jedyną na cały rok! "Prawa na każdy dzień. 366 medytacji o mocy, uwodzeniu, biegłości i naturze ludzkiej" autora Robert Greene

Ta książka może zostać Waszym codziennym motywatorem na cały rok. Składa się ona z prawa i rozwinięcia go, na każdy dzień! Dostajemy więc 366 medytacji, do wdrożenia danego dnia. To idealna pozycja dla osób które lubią tematy prawa przyciągania, medytacji i afirmacji. Każdy dzień poświęcony jest innej medytacji na przeróżne życiowe tematy, od odnoszenia sukcesów przez kontakty międzyludzkie aż po odkrycie własnego ja. Prawa na dane dni są poparte badaniami bądź osobistymi doświadczeniami. To dobra inspiracja do samorozwoju oraz skupieniu się na tym co w życiu jest dla nas najważniejsze.

Myślę że pomysł aby codziennie żyć z jedną książką i wprowadzać jedną sentencję w życie jest naprawdę genialny. O wiele łatwiej wprowadza się małe zmiany krok po kroku niż milion zmian po przeczytaniu motywacyjnej książki w jeden wieczór na raz. Ja mam ją już od dłuższego czasu i nie ma dnia żebym nie przeczytała sentencji na dziś. Codzienna lektura nie zabierze więcej niż kilka minut a potrafi zmotywować na cały dzień. To też dobry motywator do rozpoczęcia regularnego czytania. 🤗

• Popularnonaukowe
  • AudioBook