Od lęku do radości życia. Jak uwolnić się od demonów codzienności

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
poradniki

Nakładem Studia Astropsychologii na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka Kurta Tepperweina pt.: Od lęku do radości życia. Autor, znany i ceniony na całym świecie profesor psychologii, czerpiąc ze swych bogatych doświadczeń naukowych i osobistych, wnikliwie analizuje w niej proces powstawania lęków w umysłach ludzkich. XXI wiek, w którym życie człowieka nabiera coraz szybszego tempa, jest czasem, w którym wielu ludzi nie potrafi odnaleźć się w wymagającej rzeczywistości, co w konsekwencji prowadzi ich do poczucia izolacji i pogłębiającej się odrębności. Strach przed utratą pracy, lęk przed kontaktami z innymi ludźmi to tylko typowe bolączki życia setek tysięcy obywateli. Tepperwein analizuje także bardziej skomplikowane przykłady fobii, starając się w prosty dla czytelnika sposób przedstawić ich genezę a także sposób na osiągnięcie niezmąconej radości życia bez strachu. Rozkłada na czynniki pierwsze proces rozwoju i działania lęków na ciało i duszę. Jego rola nie kończy się tylko na zdiagnozowaniu problemu, lecz również na wskazaniu odbiorcy wyjścia do szczęśliwej egzystencji.

mariola | 2016-11-24
Radek Borkowski | 2016-09-20