Zawsze masz szansę...

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

Czym jest przypadek? Czy można go przewidzieć i na ile? Jak ocenić wiarygodność prawnika lub inwestora? Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w ruletkę? Dlaczego ?starszy? powinno oznaczać ?mądrzejszy?? W pasjonującym eseju o tzw. probablistyce ? nauce o niepewności, ryzyku i przypuszczeniach ? autorzy z erudycją i humorem dowodzą, że cały świat obraca się wokół obliczania większego lub mniejszego prawdopodobieństwa zdarzeń i wyciągania odpowiednich wniosków. Przykłady, anegdoty, ciekawostki i dobre rady.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com