Metoda na wnuczkę

Okładka książki Metoda na wnuczkę
Marta Obuch Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Marchewka (tom 3) literatura obyczajowa, romans
460 str. 7 godz. 40 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Cykl:
Komisarz Marchewka (tom 3)
Wydawnictwo:
Filia
Data wydania:
2017-09-06
Data 1. wyd. pol.:
2017-09-06
Liczba stron:
460
Czas czytania
7 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380753051
Tagi:
humor komedia pomyłek literatura polska przestępstwo relacje damsko-męskie romans spotkanie wyścig z czasem zagadka kryminalna
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
474 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1129
445

Na półkach: ,

Uwielbiam kryminały, ale za komediami kryminalnymi do tej pory nie przepadałam. Przeczytałam dwie książki królowej tego gatunku, Joanny Chmielewskiej, i raczej nie polubiłam się ze stylem pisarki. Mimo to postanowiłam zaryzykować i sięgnąć po najnowszą powieść Marty Obuch, która rzekomo od samej Chmielewskiej usłyszała: “Pisz więcej takich książek!”. Czy Chmielewska miała rację?

Przypadkowe spotkanie Adama i Ewy na przystanku autobusowym rozpoczyna ciąg dziwnych wydarzeń. Z domu dziadków dziewczyny znika obraz, który podobno namalował sam Malczewski, brat ogłosił zaręczyny z podejrzaną paniusią, która kilka miesięcy wcześniej została wdową, a potencjalny nowy adorator Ewy udaje kogoś, kim nie jest. Dodajcie do tego żywiołową babcię Walerkę i dziadka Andrzeja, który postanawia wreszcie zapoznać się z nową technologią. Mieszanka wybuchowa!

«Metoda na wnuczkę» to pierwsza powieść Marty Obuch, z którą miałam okazję się zapoznać. Po moich doświadczeniach z komediami kryminalnymi Joanny Chmielewskiej spodziewałam się absurdalnego morderstwa i akcji rodem z Latającego Cyrku Monty Pythona, przez co zostałam mocno zaskoczona. Powieść Obuch to raczej komedia obyczajowa z elementami romansu i kryminału właśnie, ale ten ostatni stanowi jakoby dodatek do całej historii. Pojawia się właściwie dopiero pod koniec, stanowiąc punkt kulminacyjny powieści i wisienkę na torcie.

Muszę przyznać, że już od początku przypadł mi do gusty styl narracji i sam humor. Absurd goni absurd, ale wszystko tak idealnie do siebie pasuje, że nic bym w tej książce nie zmieniła. Zwariowani bohaterowie (zwłaszcza babcia Walerka robi w tej powieści fantastyczną robotę - jej kłótnie z mężem i przekomarzania z Ewą są genialne), pierwszo- i drugoplanowe wątki też są fantastycznie zgrane: kradzież obrazu i rzeczona metoda na wnuczka, podejrzana narzeczona brata Ewy i próby skłócenia obojga, artystyczna dusza Adama i jego trwanie w kłamstwie za wszelką cenę (nawet jeśli oznacza to wymianę eleganckich i drogich ubrań na zniszczone odzienie pewnego menela), a wreszcie głos nestorki rodu zza grobu.

Na jedną rzecz muszę zwrócić uwagę. Bardzo często drażni mnie, gdy autorzy wkładają w usta swoim bohaterom “cięte” riposty, które zawierają odniesienia do seksu i narządów płciowych. Zazwyczaj jest to albo sztuczne, albo niepotrzebnie wulgarne. W powieści Obuch te riposty idealnie współgrają z charakterami postaci i ich wzajemnych relacji, stylem ich wypowiedzi oraz danymi scenami. I za to ogromny plus. Dodatkowo, autorka na szczęście wie, co to umiar, bo bardzo łatwo w tym temacie przesadzić.

Podsumowując: świetna fabuła i bohaterowie, do tego mistrzowskie dialogi. Jeśli spodziewacie się kryminału, możecie się zawieść, ale w przypadku komedii - jestem jak najbardziej na tak. «Metoda na wnuczkę» to idealna powieść na odmóżdżenie się i odstresowanie.

Uwielbiam kryminały, ale za komediami kryminalnymi do tej pory nie przepadałam. Przeczytałam dwie książki królowej tego gatunku, Joanny Chmielewskiej, i raczej nie polubiłam się ze stylem pisarki. Mimo to postanowiłam zaryzykować i sięgnąć po najnowszą powieść Marty Obuch, która rzekomo od samej Chmielewskiej usłyszała: “Pisz więcej takich książek!”. Czy Chmielewska miała...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    604
  • Chcę przeczytać
    288
  • Posiadam
    69
  • 2018
    29
  • Teraz czytam
    11
  • 2020
    10
  • 2019
    10
  • Legimi
    9
  • E-book
    8
  • 2021
    7

Cytaty

Więcej
Marta Obuch Metoda na wnuczkę Zobacz więcej
Marta Obuch Metoda na wnuczkę Zobacz więcej
Marta Obuch Metoda na wnuczkę Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także