Kącik zagubionych serc

Cykl: Kupidyn w spódnicy (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Kogo dosięgnie strzała kupidyna? Można by pomyśleć, że w erze portali społecznościowych i e-randek nikt już nie korzysta z usług biur matrymonialnych. A jednak! Wanda ma 42 lata i właśnie przyłapała swojego męża z kochanką. To już jej drugie małżeństwo, a przez ostatnie dwadzieścia lat tkwiła jako kura domowa i opiekunka prawie już 16-letniego syna. Trzeba powiedzieć dość! Czas na...

Kogo dosięgnie strzała kupidyna?

Trzeba powiedzieć dość! Czas na zmiany!

Kobieta zaczyna pracę w biurze matrymonialnym „Kupidyn w spódnicy”, którego właścicielka niespodziewanie umiera, a Wandzie nie pozostaje nic innego tylko przejąć biuro. Nowa droga życia okaże się przekleństwem czy wybawieniem? Ile złamanych serc uda się jej naprawić? I czy ją samą dosięgnie strzała kupidyna?

Pierwsza odsłona humorystycznej serii obyczajowej, przy której śmiać się będziecie do rozpuku roniąc przy tym niejedną łzę.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/kacik-zagubionych-serc/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/kacik-zagubionych-serc/

Tysia19 | 2019-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Mimo początkowej niechęci do książki I nieznajomości Autorki – nawet ze słuchu… W końcu przełamałam tę barierę, która mnie dzieliła od przeczytania książki, a czy warto było, o tym w dalszej części recenzji.

Czterdziestodwuletnia Wanda Guzik przyłapała na zdradzie swojego męża. Przez ostatnie dwadzieścia lat podczas swoich poprzednich dwóch małżeństw była kurą domową. Kobieta zaczyna pracę w biurze matrymonialnym o niebanalnej nazwie “Kupidyn w spódnicy”, niespodziewanie właścicielka umiera, a Wanda postanawia przejąć biuro. Czy strzała Kupidyna dosięgnie ją również?

“Kącik zagubionych serc” to bardzo pozytywna lektura z porządną dawką humoru. Jestem pod wrażeniem, świetnie się czyta przez prosty język. Można zaobserwować sporo zwrotów akcji, dzięki czemu przy książce nie można się nudzić. Prawdę mówiąc “Kącik zagubionych serc” wywarł na mnie tak pozytywne wrażenie, że nie mam się do czego przyczepić. Publikacja ma w sobie wszystko czego oczekuję od dobrej...

eduko7 | 2018-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Tego mi właśnie było trzeba. Przeznaczenie? Może. Wszakże już sama okładka wywołuje pozytywne emocje. Treść podobnie, ale trudno się dziwić, mamy przecież do czynienia z udaną komedią romantyczną.
Wandę poznajemy, gdy znajduje się na zakręcie życiowym. Jednak nie biadoli, czasem tylko trochę ponarzeka, ale przecież to takie ludzkie. Pogodne raczej usposobienie bohaterki, życzliwi ludzie wokół niej i przebieg zdarzeń powodują, że z przyjemnością poznajemy jej historię. I nawet jeśli Wanda coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że jej życiem nie rządzi przypadek, lecz przeznaczenie, to śmiało można zaryzykować stwierdzenie, iż sama również pomaga losowi. Bądź powtórzyć kolejny raz: „karma wraca”.
Wanda szybko zyskała moją sympatię, zaś jej syn (chyba dzięki podobieństwu do mojego własnego) „podbił me serce”. Inne postaci również są sympatyczne. Nawet „czarne charaktery” pod koniec lektury objawiają swe „bardziej ludzkie oblicze”. Dodatkowy plus za nie patetyczne a ciepłe,...

Biblioteczka Rudej | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

Oj jak ja potrzebowałam takiego "odstresowywacza ", który wywoła uśmiech na mojej twarzy. Przyznam szczerze,że sięgnęłam po tę książkę w ciemno,bo urzekła mnie okładka z cudownie kolorowymi kamienicami.
Dostałam dawkę humoru główną bohaterkę Wandę z jej biurem matrymonialnym i przemiana z kury domowej w bizneswoman:)
Polecam:)

Kate1404 | 2017-10-17
Przeczytana: 17 października 2017

Nie kojarzyłam ani tytułu, ani autorki, nawet nie czytałam opisu książki. Zaczęłam czytać na kindlu i wpadłam po uszy. Czasami w życiu mam taki czas, że potrzebuję książki na taki restart głowy. Bez wojny, śmierci, raka, ciężkich tematów, filozofii, lubię wtedy sięgnąć po jakąś polską książkę (o dziwo!), taką wesołą, dającą nadzieję, może infantylną ale w taki gustowny sposób.
Tu znalazłam wszystko czego potrzebowałam.
Bawiłam się przy niej świetnie, ciekawa fabuła. Idealny prezent książkowy dla mamy, babci czy cioci. Polecam jak ktoś lubi uśmiechnąć się przy czytaniu.

książek: 1913
BaSiUlA | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Moją wysoką notę podbiła okładka. Jest prześliczna i bardzo przyciąga oko. Nawet jak się odłoży książkę obok, oko gdzieś wędruje za tymi kolorami.
Co do treści. Przeciętna. Miejscami nawet zabawna. Mimo swej przeciętności drugi tom pewnie też przeczytam, co świadczy o tym, że książka nie jest całkiem beznadziejna.

BeataT | 2019-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Biuro matrymonialne, czy w ówczesnych czasach portali internetowych, może jeszcze funkcjonować ? Wanda zdradzona na rozstaju dróg,( typowe dla wielu obyczajówek) podejmuje pracę w biurze matrymonialnym, którego właścicielka umiera. Nasza bohaterka musi podjąć decyzje, czy chce przejąć biznes. Fajnie napisana opowieść, wciągająco i tak przyjaźnie, by poznać ludzi którzy szukają tej drugiej połówki ;) seria ma jeszcze 2 cz po które sięgnę

kAMyk | 2018-02-27
Przeczytana: luty 2018

pogodanaczytanie.blogspot.com
Kiedyś była moda na restaurowane namiętnie stare dworki, zaciszne przystanie i nieugięte kobiety, które z różnych przyczyn stawały do boju o wymarzony zakątek, teraz jak mniemam jest moda na kobiety "z odzysku", które na nowo próbują posklejać swoje życie. "Kącik zagubionych serc" jest koleją powieścią czytaną przeze mnie ostatnimi czasy, której bohaterka jest przykładem kobiety rozpoczynającej życie od nowa ze sporym bagażem na grzbiecie. Trochę mi jej żal, bo ze związku małżeńskiego wyszła niezwykle potłuczona, emocjonalnie i materialnie. Bogaty mąż przygruchał kochankę do małżeńskiego łoża, a biedna żona, do tej pory kura domowa, zostaje bez dachu nad głową, z szesnastoletnim synem u boku i bez jakichkolwiek referencji, no bo przecież pracowała tylko w domu. Troszkę niesprawiedliwie, nieprawdaż? Całe szczęście, że to tylko powieść i to z kategorii tych lekkich, miłych i przyjemnych. Nasza bohaterka oczywiście się nie poddaje, wynajętą obskurną norę...

Karolina | 2019-05-18
Przeczytana: 18 maja 2019

Wanda ma 42 lata i właśnie przyłapała swojego męża z kochanką. To już jej drugie małżeństwo, a przez ostatnie dwadzieścia lat była kurą domową.
Trzeba powiedzieć dość! Czas na zmiany!
Kobieta zaczyna pracę w biurze matrymonialnym "Kupidyn w spódnicy", którego właścicielka niespodziewanie umiera, a Wandzie nie pozostaje nic innego tylko przejąć biuro. Nowa droga życia okaże się przekleństwem czy wybawieniem? Ile złamanych serc uda się jej naprawić? I czy ją samą dosięgnie strzała Kupidyna?

Marta | 2019-02-03
Na półkach: Rok 2019, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2019

Świetna recepta na poprawe humoru. Sama historia zgoła wydawałoby sie prosta i przewidywalna jednak niesie całkiem fajne przesłanie.
Dawka dobrego śmiechu i miło spedzony czas to gwarantuje.

kuzo | 2018-05-06
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2018

Lekkie, zgrabnie napisane czytadelko. Po dwoch tygodniach pewnie zapomne. Dla relaksu mozna przeczytac.