Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem. Rozwiązywanie problemów w domu i w szkole

Wydawnictwo: Jedność
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Wielu rodziców niepokoi i martwi zachowanie ich dzieci. Nie wiedzą, gdzie zwrócić się po poradę. Na szkoły wywiera się coraz większą presję. Wymaga się, by udzielały wsparcia, informacji i nauki w coraz większym zakresie: począwszy od tego. jak dbać o porządek i opiekować się własnym zwierzęciem, skończywszy na stanowisku wobec nędzy i ogólnokrajowych katastrof. Choć szkoły pełnią istotną rolę w wychowaniu, to jednak najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jest jego rozmowa z rodzicami czy opiekunami na temat wszelkich problemów. W niniejszej książce Penny Oates, matka i nauczycielka, objaśnia najskuteczniejsze metody porozumiewania się z dziećmi, które nie przekroczyły 11. roku życia.

voveraite | 2017-02-16
Przeczytana: 03 lutego 2017

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie głównie ze względu na bardzo mądre i konkretne rozwiązania kluczowych problemów, jakie z dziećmi maja ich rodzice i nauczyciele. W wielu przypadkach autor podał gotowe słowa, jakie należy w danej sytuacji do dziecka skierować. Mnie się podobało i obym jak najwięcej z niej zapamiętała, bo warto:)

Paulinne | 2015-03-01
Na półkach