Zabawa w chowanego

Okładka książki Zabawa w chowanego Jack Ketchum
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Zabawa w chowanego
Jack Ketchum
6,3 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc horror
238 str. 3 godz. 58 min.
Kategoria:
horror
Tytuł oryginału:
Hide and Seek
Wydawnictwo:
Papierowy Księżyc
Data wydania:
2017-07-05
Data 1. wyd. pol.:
2017-07-05
Liczba stron:
238
Czas czytania
3 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365568465
Tłumacz:
Bartosz Czartoryski
Inne
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Clive Barker, P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Richard Chizmar, Brian Keene, Jack Ketchum, Stephen King, Stewart O'Nan, Edgar Allan Poe, Kevin Quigley, Bev Vincent
Ocena 6,2
Lśnienie w cie... Clive Barker, P. D....
Okładka książki Zaburzenia snu Jack Ketchum, Edward Lee
Ocena 6,2
Zaburzenia snu Jack Ketchum, Edwar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
366 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
479
428

Na półkach: ,

Siedzę i myślę, co powiedzieć wam o nowej książce Jacka Ketchuma – powiedzieć tak, by było zgodnie z prawdą, moimi odczuciami i by go nie przechwalać, jako jednego z moich ulubionych autorów. Ostatecznie zdecydowałam, że opowiem wam o „Zabawie w chowanego” w iście „ketchumowym” stylu, czyli bez pardonu, konkretnie i nieco boleśnie.

Nim opowiem o moich odczuciach, kilka słów o samej fabule. Mamy tu grupkę znajomych – w tym głównego bohatera, który opowiada nam rzeczoną historię. Niby już nie małoletni, niby studenci, ale dalej świetnie odnajdujący się w świecie dziecinnych zabawach. W zasadzie, krążący między tym, co typowe dla świata dziecięcego a tym, co należne dorosłym. Pewnego dnia górę bierze mroczny dzieciak skryty we wnętrzu każdego z nich – decydują się na groźną zabawę pełną strachu i niebezpieczeństw.

Nim doszłam do sedna opowieści Ketchuma, dość długo przyszło mi czekać na to, do czego przyzwyczaił on swoich czytelników – do szybko nadchodzącego epicentrum swojej chorej wyobraźni, do zła skrytego w mniej lub bardziej uczłowieczonej formie. Jak każdy, kto jest za pan brat z jego powieściami, wiem doskonale, że Ketchum straszy albo złem tkwiącym w odmętach ludzkiej, spaczonej psychiki albo wkłada to wszystko w istotę godną najmocniejszego horroru. Zawsze mamy do czynienia z jednym albo drugim. A w przypadku „Zabawy w chowanego” odnoszę wrażenie, że autor usiłował połączyć jedno z drugim. Przepraszam, nie usiłował, bo zrobił to – udało mu się, ale w moim osobistym odczuciu, z marnym skutkiem. Tak jakby zabrakło mu werwy, weny, siły a może pomysłu do pociągnięcia – jakby nie było – niegłupiego pomysłu na fabułę?

Niby mamy tu typową dla Ketchumna dosadność, perwersyjność i odrażające „ketchumowe strachy”, ale to wszystko w ilości mikroskopijnej, jak na możliwości tego pana. Tak naprawdę, opowieść ta nie wzbudza porządnych (albo raczej pożądanych) emocji za pomocą tego, co najgorsze w człowieku ani tym, co powinno znaleźć się w dobrym horrorze. To nie ta powieść Ketchuma, która niemal od pierwszych stron wzbudza obrzydzenie i nie daje spać po nocach – to poprawna opowiastka z nutką horroru, którą mógłby napisać każdy pisarz, gdyby się przyłożył (ale bez większego wysiłku).

Jakub Ćwiek napisał, że ta powieść to cały Ketchum i tak, zgadzam się z tym, bo ma rację. Tylko, że strasznie mało tego Ketchuma w Ketchumie. Jakiś taki wybrakowany tym razem ten najstraszniejszy facet w Ameryce…

Siedzę i myślę, co powiedzieć wam o nowej książce Jacka Ketchuma – powiedzieć tak, by było zgodnie z prawdą, moimi odczuciami i by go nie przechwalać, jako jednego z moich ulubionych autorów. Ostatecznie zdecydowałam, że opowiem wam o „Zabawie w chowanego” w iście „ketchumowym” stylu, czyli bez pardonu, konkretnie i nieco boleśnie.

Nim opowiem o moich odczuciach, kilka...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    482
  • Chcę przeczytać
    478
  • Posiadam
    152
  • 2018
    17
  • Horror
    13
  • 2021
    6
  • 2020
    5
  • 2020
    5
  • Teraz czytam
    4
  • Jack Ketchum
    4

Cytaty

Więcej
Jack Ketchum Zabawa w chowanego Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także