25 Miniemerytur

Wydawnictwo: STAGEMAN POLSKA
biznes, finanse
Markaven

Jakub B. Bączek (nazywany przez dziennikarzy najmłodszym polskim emerytem) to człowiek, który już w wieku 32 lat porzucił posadę prezesa w zbudowanej przez siebie firmie STAGEMAN i zdecydował się na model życia 50/50. Połowę swojego roku spędza więc na 25 urlopach, które nazywa „miniemeryturami”, a w trakcie drugiej połowy realizuje projekty związane z jego pasjami (jak inspirowanie innych czy praca z najlepszymi polskimi sportowcami w charakterze trenera mentalnego).

Ta nietuzinkowa książka jest podróżą śladami autora – zarówno geograficzną (przez takie miejsca jak Bali, Nowy Jork czy Rio de Janeiro), jak i mentalną (przez nawyki skutecznego działania i szczęśliwego życia).

Od teraz nie trzeba już szukać inspirujących historii z zagranicy – na wyciągnięcie ręki mamy bowiem człowieka, który udowadnia, że marzenia się nie spełniają, ale marzenia się SPEŁNIA!

#25miniemerytur pomoże Ci spełnić Twoje marzenia – nie tylko te podróżnicze. Ale UWAGA: ta historia wciąga, a jej przeczytanie może sprawić, że wiele się w Twoim życiu zmieni! Do dzieła!

źródło opisu: http://www.jakubbbaczek.pl/25-miniemerytur/

źródło okładki: http://www.jakubbbaczek.pl/25-miniemerytur/

Jurek | 2018-12-16
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Jestem zadowolony z lektury tej książki. To taki 4-godzinny tydzień pracy przeniesiony na warunki polskie i trochę uwspółcześniony. Czy lepszy? Ciężko powiedzieć. Z jednej strony książka zawiera porady dotyczące podróżowania, porusza delikatnie temat funnel hackingu i opisuje przykład szwedzkiej rodziny nomadów, a drugiej strony ego autora czasami jest zbyt wielkie plus w wielu tematach trochę brakuje konkretów.

Mimo wszystko warto książkę przeczytać by poznać interesujący sposób myślenia i wiedzieć w którą stronę się rozwijać z dzieł lepszych.

kwlochaty | 2018-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Jakoś szczególnie mnie ta pozycja nie zachwyciła, gdyż już czytałem książki powiedzmy, że z dziedziny samorozwoju.

Natomiast miło się czyta, inspirujące historie i ciekawy model na życie, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Fajne jest to, że są wyzwania Jakuba, które można wykonywać i przekonać się, że to działa,tylko wymaga to wyjścia ze strefy komfortu.
Książka daje coś więcej niż suchy tekst.

Ogólnie polecam.

PS. zabieram się za kolejną "Zarobić milion, idąc pod Prąd"

i co najważniejsze:
"Marzenia się nie spełniają, marzenia się SPEŁNIA !!!

Justyna | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Genialna , świetnie i szybko się czyta , mocne tipy , dużo informacji zarówno postaw psychologicznych jaki wwartych obejrzenia miejsc --- mnóstwo inspiracji , pozytywnych emocji i drogocennych życiowych wskazówek
Polecam w 100%
Justyna

Globetrotter | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Jestem zawiedziony tą pozycją. Przeczytałem wiele książek motywacyjnych i ta na tle innych wypada bardzo miernie. W zasadzie to ta książka jest o wszystkim i o niczym, tytuł może sugerować, że będzie można się dowiedzieć czegoś o dochodzie biernym, o niezależności finansowej. Natomiast chyba sam autor nie wie o czym jest ta książka. Ni to książka podróżnicza, ni o zarabianiu, ni o motywacji. W największym stopniu jest to chyba pozycja o samouwielbieniu samego autora, o jego rewelacyjnych, najlepszych na świecie firmach. Ogólnie wszystko, co wokól niego jest naj. Nazwy firm autora padają praktycznie w każdym rozdziale, a rozdziały te są bardzo krótkie, praktycznie żadne zagadnienie nie jest szerzej omówione. Brak wartościowej wiedzy, zapomnę o tej pozycji bardzo szybko.

I jeszcze te selfie autora ilustrujące każdy z rozdziałów.... Już nawet tego nie będę komentować.

Artur | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 listopada 2017

Nihil novi na rynku literatury rozwojowo-motywacyjnej. Trochę przechwalania, trochę porad, trochę samosprzedaży, trochę wskazówek. Nie brak truizmów, ale wartych zastanowienia aspektów.

Na pewno nieodkrywcza pozycja, do łyknięcia i tyle. Bardziej urozmaici CV autora niż zmieni życie czytelnika :)

Filip | 2017-07-11
Przeczytana: 12 lipca 2017

Otwiera umysł i daje nadzieję, a przede wszystkim konkretne wskazówki do działania. A jak już jest polecana przez prof. Jacka Santorskiego to nie ma się co zastanawiać

Multikasia | 2018-08-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

powiem tak -> samo mięso jeśli chodzi o porady, w dodatku w ciekawej formie - pokazane każde państwo jako symbol czegoś ważnego na drodze do wolności finansowej

Blanka | 2017-09-01
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Zdecydowanie polecam! Książka bardzo praktyczna, można wiele się z niej nauczyć i zmienić swoje życie.
Musisz to przeczytać!

Ksebardo | 2018-12-27
Przeczytana: czerwiec 2018

25 miniemerytur Jakub B. Bączek Polubiłam tego człowieka w momencie gdy trafiłam na jego wykład. Po prostu człowiek petarda! Jego pozytywne myślenie i zarażanie życiem jest niesamowite! Kto nie chciałby mieć 25 miniemerytur w roku? Bączek jak to Bączek ma na to sposób. Nie jakiś wygórowany, ale tez nie spadający z nieba. Jego lekkość pióra i wyzwania, które rzuca są naprawdę łatwo przyswajalne. Nie powiem, zazdroszczę mu takiego życia-oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Zasłużył na to i sam to wypracował. Jego humor i osobowość to największy atut. Jeśli masz chęć zobaczyć jak swoje miniemerytury spędza najmłodszy polski emeryt to musisz tutaj koniecznie zajrzeć. Jeśli również lubisz wątki przygodowe, to coś tutaj dla siebie na pewno znajdziesz ;) przygoda + morał = 25 miniemerytur. Tylko co najważniejsze? Wszystkie wskazówki, które są w książce... trzeba po prostu wdrożyć w życie. Samo przeczytanie... nic nie da 🤯🤯🤯

Bowsky | 2017-09-05

Książka przede wszystkim bardzo przyjemna. Jakub dzieli się swoimi przemyśleniami, swoim życiem, bądź raczej swoim sposobem na nie. Obrazuje, że przy "odrobinie" determinacji można zyskać to, o co się zabiegało. Polecam ;)