Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie

Wydawnictwo: Helion

Śmiało krocz przez życie — odważnym szczęście sprzyja! -Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się bać -Poszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granic -Zdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczenia Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko...

Śmiało krocz przez życie — odważnym szczęście sprzyja!

-Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się bać
-Poszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granic
-Zdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczenia

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko dlatego, że nie masz wystarczająco dużo odwagi, by realizować swoje potrzeby i plany? Dlatego, że nie masz wewnętrznej siły, by głośno powiedzieć, co myślisz, uderzyć pięścią w stół i żyć po swojemu? Jeśli tak, należysz prawdopodobnie do olbrzymiej rzeszy ludzi, którym brak naturalnej pewności siebie.

To niezbyt dobra wiadomość: oznacza, że nigdy nie zrealizujesz w pełni swoich celów, nawet jeśli będziesz superinteligentny, bardzo sympatyczny, kulturalny, zdyscyplinowany, pomysłowy i co tam jeszcze chcesz... Te wszystkie zalety nie zostaną wykorzystane, jeśli obawa przed wzięciem odpowiedzialności za swoje decyzje okaże się silniejsza od potrzeby działania. Na szczęście istnieje także druga strona medalu: pewność siebie to coś, co możesz wyćwiczyć. Jeśli chcesz pozbyć się paraliżującego lęku i nieśmiałości, odrzucić niewłaściwe założenia, nauczyć się słuchać siebie i odpowiednio działać w sytuacjach stresujących lub konfliktowych, powinieneś koniecznie przeczytać tę książkę. Jej autor na własnej skórze przetestował opisane tu metody, zmierzył się z frustracją, strachem i odrzuceniem. Dobrze wie, o czym pisze, i wie, jak Ci pomóc. Weź swoje życie we własne ręce!

Waga pewności siebie

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/naturalna-pewnosc-siebie-...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/naturalna-pewnosc-siebie-...»

Anna | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

Nadmiar informacji, mity łatwego życia, a także wszechobecny wpływ mediów sprawiają, że funkcjonujemy wśród wielu oczekiwań ze strony otoczenia. Od dziecka słyszymy, że powinniśmy być inteligentni, lubiani, przyjacielscy, pomocni czy niewychylający się z szeregu. W społecznej świadomości funkcjonuje mniemanie, iż wyłącznie spełnienie tych wymagań zagwarantuje karierę, udane życie towarzyskie, dobrą rodzinę i wreszcie szczęście.

Tomasz Marzec, ekspert w zakresie swobodnych relacji, stwierdza, że do zdobycia powodzenia potrzebne jest co innego: naturalna pewność siebie. Pozwala na działanie w sytuacjach stresujących, sprzyja dobrej prezentacji, uczy wsłuchiwania się w swoje potrzeby.

Pracujesz w firmie, której nie znosisz. Od kilku lat planujesz wprowadzić w życie własne przedsięwzięcie, ale wciąż je dopracowujesz, czekając na sprzyjające okoliczności do realizacji pomysłów.

Siedzisz samotnie przy stoliku w klubie. Nudzisz się, jednak masz nadzieję, że wkrótce miejsce obok ciebie...

Zakładka | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Książka na samym wstępie może wydawać się lekko nudnawa. Typowy poradnik o tym jak stać się kimś kim się nie jest, prawda? Książka jednak nie nakazuje nam zmieniać swoich przyzwyczajeń i sposobu bycia. Informuje nas jedynie o tym, czym tak naprawdę pewność siebie jest i czym się przejawia. Nie zawsze jest to bowiem skupisko cech, które nam przychodzą na myśl, słysząc to wyrażenie.
Co zatem niesie za sobą ta książka? Masę inspiracji i motywacji. I w gruncie rzeczy skłania do wielu przemyśleń na ten temat. Co ważne autor nie serwuje nam suchych faktów, ale popiera je własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dzięki temu w zabawny sposób możemy poznać pewne negatywne zachowania, które często mają odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu.
I może dzięki przeczytaniu tej książki nie staniesz się człowiekiem stuprocentowo pewnym siebie, ale na pewno zmienisz swoje podejście co do swoich wad.
Osobiście po tej lekturze zaczęłam dostrzegać lekkie zmiany w swoim zachowaniu. Moje...

Northman | 2018-09-01
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Hamulce...

Czasami w życiu trafiamy na swoiste hamulce, przez które mnóstwo rzeczy w życiu nas omija. Hamulce, przez które rezygnujemy, odpuszczamy, odwracamy się na pięcie nie robiąc nic z tego, co chcieliśmy zrobić... Niniejsza książka pokazuje pewne cechy wspólne sytuacji, w których się one ujawniają i stawia tezę, że winna jest... pewność siebie. A w zasadzie jej brak.

Hm... Można by podsumować tę książkę jako kolejną publikację z rodzaju "problem jest w tobie - napraw go". Może i tak. Cóż... pewnego bełkotu pt. "opuść swoją strefę komfortu" nie sposób w takich książkach uniknąć - tutaj też go znajdziemy. "Naturalna pewność siebie" jest od takich lektur inna o tyle, że nie jest w swoim przekazie nachalna. Bynajmniej. Autor zamiast stać czytającemu nad głową po to by go "zakrzyczeć" i zmusić tym samym do działania które proponuje skupia się bardziej na pokazywaniu przykładów, podsuwaniu pomysłów na działanie i na zmiany, cały czas będąc tylko głosem w tle - ewentualna decyzja...

rude_recenzuje | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2016
Przeczytana: 08 marca 2016

____________________

Styl autora jest bardzo lekki i przyjemny w czytaniu. Mimo że jego książka jest poradnikiem, nie jest ona napisana językiem naukowym, co zdecydowanie sprzyja komfortowi czytania. Zgrabne podzielenie treści na dość krótkie rozdziały i podrozdziały sprawiły, że treści książki nie zlewają się w jedną kupę informacji – są wyraźnie podzielone i przejrzyste – co sprawia, że czytelnik w łatwy sposób może odnaleźć konkretne informacje. Marzec w bardzo umiejętny sposób tłumaczy czytelnikowi zasadę nabywania naturalnej pewności siebie, jednocześnie ukazując konkretne cechy i zachowania u osób, u których występuje wymuszana pewność. Okazuje się, że w bardzo łatwy sposób można zidentyfikować osobę, która jedynie udaje pewną siebie.
Poza samym przekazywaniem informacji o tym, jak wyćwiczyć pewność siebie, autor ukazuje, w jak dużym stopniu charakter człowieka kształtowany jest już od...

wroneczki4 | 2015-11-12

Jesli ktos oczekuje, ze po przeczytaniu danej ksiazki bedzie jak James Bond to sie rozczaruje.

Jezeli jednak ktos wie, ze dana ksiazka moze jedynie wskazac mu droge i postanowi nad soba ciezko pracowac- to jest ona warta polecenia. Sam wyciagnalem z niej kilka ciekawych wnioskow. Poza tym po przeczytaniu dostalem spory zastrzyk motywacji.

Rafix99 | 2018-02-28

Fajna książka lecz brakuje mi w niej jakiegoa pouczenia jak coś powinniśmy zrobić. Jest napisane co powinniśmy robić lecz brakuje mi jak do tego dojść. Ale mimo wszystko dużo można z niej wyciągnąć i polecam ją każdemu facetowi

Martyna | 2016-02-21

Moja pierwsza tego typu przeczytana książka :) jestem pozytywnie zaskoczona,mądrze i obrazowo przykazane fakty o elementach składających się na pewność siebie :) Zaznaczyłam wiele fragmentów i na pewno będę do nich wracać :)

Nancy-C | 2016-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2016

Książka zawiera kilka przydatnych rad, ale także było parę rzeczy które mnie denerwowały, np autor używa słowa "nieśmiały" jako synonimu do "niepewny siebie", a według mnie to jednak nie jedno i to samo. Również używanie słowa "grubas", pisząc o osobach otyłych, uważam za obraźliwe, tak samo jak o osobach dobrze uczących się "kujony".

Kamil | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016r.
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Niestety brakuje dość dużo tej książce do „Faceta z jajami”, ale na szczęście jest znacznie lepsza od „Jak poderwać dziewczynę?”.

Jestem czytelnikiem i klientem Tomka Marca od jakiegoś czasu i mam już przerobiony kurs video Naturalnej Pewności Siebie więc moja opinia może być w pewnym sensie nieobiektywna, dlatego z góry przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Książka jest napisana bardzo ogólnikowo, brak konkretnych technik czy zadań do przerobienia dla czytelnika. Daje się zauważyć, że jest ona tak naprawdę chwytem marketingowym mającym zachęcić czytelnika do skorzystania z kursu video i jest raczej wprowadzeniem teoretycznym do zaledwie kilku lekcji z tego kursu. Tak, autor miał rację pisząc pod koniec, że jest to zaledwie mała część kursu. Książka to według mnie jakieś 2-5% kursu video. Jednak na pewno będą i tacy czytelnicy (a pewnie takich będzie sporo), którym ta książka otworzy oczy na pewne sprawy. Pożyczyłem książkę koleżance i powiedziała, że „ta książka ryje jej mózg”...

rewiera | 2017-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Nudna, nieodkrywcza książka. Pierwsze rozdziały to rozwlekłe "oparte na faktach" (jak wszystkie historie couchów ;)) przykłady błędów ludzi niepewnych siebie, przeplatane opowieściami autora o samym sobie (kreującego się na człowieka niegdyś ograniczonego swoją osobością, który przeszedł magiczną, mentalną przemianę). Wiele opowieści, dużo teorii, mało naprawdę wartościowych i przydatnych treści i ćwiczeń.