Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie

Wydawnictwo: Helion

Śmiało krocz przez życie — odważnym szczęście sprzyja! -Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się bać -Poszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granic -Zdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczenia Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko...

Śmiało krocz przez życie — odważnym szczęście sprzyja!

-Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się bać
-Poszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granic
-Zdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczenia

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko dlatego, że nie masz wystarczająco dużo odwagi, by realizować swoje potrzeby i plany? Dlatego, że nie masz wewnętrznej siły, by głośno powiedzieć, co myślisz, uderzyć pięścią w stół i żyć po swojemu? Jeśli tak, należysz prawdopodobnie do olbrzymiej rzeszy ludzi, którym brak naturalnej pewności siebie.

To niezbyt dobra wiadomość: oznacza, że nigdy nie zrealizujesz w pełni swoich celów, nawet jeśli będziesz superinteligentny, bardzo sympatyczny, kulturalny, zdyscyplinowany, pomysłowy i co tam jeszcze chcesz... Te wszystkie zalety nie zostaną wykorzystane, jeśli obawa przed wzięciem odpowiedzialności za swoje decyzje okaże się silniejsza od potrzeby działania. Na szczęście istnieje także druga strona medalu: pewność siebie to coś, co możesz wyćwiczyć. Jeśli chcesz pozbyć się paraliżującego lęku i nieśmiałości, odrzucić niewłaściwe założenia, nauczyć się słuchać siebie i odpowiednio działać w sytuacjach stresujących lub konfliktowych, powinieneś koniecznie przeczytać tę książkę. Jej autor na własnej skórze przetestował opisane tu metody, zmierzył się z frustracją, strachem i odrzuceniem. Dobrze wie, o czym pisze, i wie, jak Ci pomóc. Weź swoje życie we własne ręce!

Waga pewności siebie

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/naturalna-pewnosc-siebie-...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/naturalna-pewnosc-siebie-...»

Anna | 2016-02-18
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

Nadmiar informacji, mity łatwego życia, a także wszechobecny wpływ mediów sprawiają, że funkcjonujemy wśród wielu oczekiwań ze strony otoczenia. Od dziecka słyszymy, że powinniśmy być inteligentni, lubiani, przyjacielscy, pomocni czy niewychylający się z szeregu. W społecznej świadomości funkcjonuje mniemanie, iż wyłącznie spełnienie tych wymagań zagwarantuje karierę, udane życie towarzyskie, dobrą rodzinę i wreszcie szczęście.

Tomasz Marzec, ekspert w zakresie swobodnych relacji, stwierdza, że do zdobycia powodzenia potrzebne jest co innego: naturalna pewność siebie. Pozwala na działanie w sytuacjach stresujących, sprzyja dobrej prezentacji, uczy wsłuchiwania się w swoje potrzeby.

Pracujesz w firmie, której nie znosisz. Od kilku lat planujesz wprowadzić w życie własne przedsięwzięcie, ale wciąż je dopracowujesz, czekając na sprzyjające okoliczności do realizacji pomysłów.

Siedzisz samotnie przy stoliku w klubie. Nudzisz się, jednak masz nadzieję, że wkrótce miejsce obok ciebie...

Zakładka | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Książka na samym wstępie może wydawać się lekko nudnawa. Typowy poradnik o tym jak stać się kimś kim się nie jest, prawda? Książka jednak nie nakazuje nam zmieniać swoich przyzwyczajeń i sposobu bycia. Informuje nas jedynie o tym, czym tak naprawdę pewność siebie jest i czym się przejawia. Nie zawsze jest to bowiem skupisko cech, które nam przychodzą na myśl, słysząc to wyrażenie.
Co zatem niesie za sobą ta książka? Masę inspiracji i motywacji. I w gruncie rzeczy skłania do wielu przemyśleń na ten temat. Co ważne autor nie serwuje nam suchych faktów, ale popiera je własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dzięki temu w zabawny sposób możemy poznać pewne negatywne zachowania, które często mają odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu.
I może dzięki przeczytaniu tej książki nie staniesz się człowiekiem stuprocentowo pewnym siebie, ale na pewno zmienisz swoje podejście co do swoich wad.
Osobiście po tej lekturze zaczęłam dostrzegać lekkie zmiany w swoim zachowaniu. Moje...

rude_recenzuje | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2016
Przeczytana: 08 marca 2016

____________________

Styl autora jest bardzo lekki i przyjemny w czytaniu. Mimo że jego książka jest poradnikiem, nie jest ona napisana językiem naukowym, co zdecydowanie sprzyja komfortowi czytania. Zgrabne podzielenie treści na dość krótkie rozdziały i podrozdziały sprawiły, że treści książki nie zlewają się w jedną kupę informacji – są wyraźnie podzielone i przejrzyste – co sprawia, że czytelnik w łatwy sposób może odnaleźć konkretne informacje. Marzec w bardzo umiejętny sposób tłumaczy czytelnikowi zasadę nabywania naturalnej pewności siebie, jednocześnie ukazując konkretne cechy i zachowania u osób, u których występuje wymuszana pewność. Okazuje się, że w bardzo łatwy sposób można zidentyfikować osobę, która jedynie udaje pewną siebie.
Poza samym przekazywaniem informacji o tym, jak wyćwiczyć pewność siebie, autor ukazuje, w jak dużym stopniu charakter człowieka kształtowany jest już od...

wroneczki4 | 2015-11-12

Jesli ktos oczekuje, ze po przeczytaniu danej ksiazki bedzie jak James Bond to sie rozczaruje.

Jezeli jednak ktos wie, ze dana ksiazka moze jedynie wskazac mu droge i postanowi nad soba ciezko pracowac- to jest ona warta polecenia. Sam wyciagnalem z niej kilka ciekawych wnioskow. Poza tym po przeczytaniu dostalem spory zastrzyk motywacji.

Martyna | 2016-02-21

Moja pierwsza tego typu przeczytana książka :) jestem pozytywnie zaskoczona,mądrze i obrazowo przykazane fakty o elementach składających się na pewność siebie :) Zaznaczyłam wiele fragmentów i na pewno będę do nich wracać :)

rewiera | 2017-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Nudna, nieodkrywcza książka. Pierwsze rozdziały to rozwlekłe "oparte na faktach" (jak wszystkie historie couchów ;)) przykłady błędów ludzi niepewnych siebie, przeplatane opowieściami autora o samym sobie (kreującego się na człowieka niegdyś ograniczonego swoją osobością, który przeszedł magiczną, mentalną przemianę). Wiele opowieści, dużo teorii, mało naprawdę wartościowych i przydatnych treści i ćwiczeń.

Nancy-C | 2016-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2016

Książka zawiera kilka przydatnych rad, ale także było parę rzeczy które mnie denerwowały, np autor używa słowa "nieśmiały" jako synonimu do "niepewny siebie", a według mnie to jednak nie jedno i to samo. Również używanie słowa "grubas", pisząc o osobach otyłych, uważam za obraźliwe, tak samo jak o osobach dobrze uczących się "kujony".

Fantasy-Bestiarium | 2015-11-07

"Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie" to pozycja, która dostarcza czytelnikowi wielu rad i wskazówek jak stać się osobom bardziej kreatywną i asertywną. Znajdziemy w niej rozdziały o pewności siebie, podejściu do śmiałości czy choćby jak odpowiednio zadbać o siebie aby czuć się dobrze we własnej skórze. Książka ta pokazuje, że nawet egoizm może w odpowiedniej dawce być dla nas pomocny.

Wiele osób boryka się z problemem braku pewności siebie, tracąc przez to wiele przyjemności z życia codziennego. Zbyt mała ilość odwagi, nieśmiałości i strach przed realizowaniem własnych marzeń dotyka bardzo wielu z nas. Niekiedy po mimo sporej wiedzy i statusu społecznego z różnych pobudek nie potrafimy realizować własnych marzeń i celów. Nie potrafimy głośno powiedzieć czego chcemy i wprowadzić tego w czyn. Możliwość życia po swojemu staje się niekiedy trudna, a wręcz nie możliwa. Ale czy musi tak być?

Niniejsza książka próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak stać się osobom...

Kamil | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016r.
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Niestety brakuje dość dużo tej książce do „Faceta z jajami”, ale na szczęście jest znacznie lepsza od „Jak poderwać dziewczynę?”.

Jestem czytelnikiem i klientem Tomka Marca od jakiegoś czasu i mam już przerobiony kurs video Naturalnej Pewności Siebie więc moja opinia może być w pewnym sensie nieobiektywna, dlatego z góry przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Książka jest napisana bardzo ogólnikowo, brak konkretnych technik czy zadań do przerobienia dla czytelnika. Daje się zauważyć, że jest ona tak naprawdę chwytem marketingowym mającym zachęcić czytelnika do skorzystania z kursu video i jest raczej wprowadzeniem teoretycznym do zaledwie kilku lekcji z tego kursu. Tak, autor miał rację pisząc pod koniec, że jest to zaledwie mała część kursu. Książka to według mnie jakieś 2-5% kursu video. Jednak na pewno będą i tacy czytelnicy (a pewnie takich będzie sporo), którym ta książka otworzy oczy na pewne sprawy. Pożyczyłem książkę koleżance i powiedziała, że „ta książka ryje jej mózg”...

dobrerecenzje | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Naturalna pewność siebie autorstwa Tomasza Marca, to pozycja z gatunku poradników trenerskich skierowanych do osób dorosłych z jakichś względów poszukujących wiedzy czy inspiracji związanych ze zmianą swojego życia. Ta pozycja dotyczy pewności siebie czyli wg autora siły, która zmieni Twoje życie.
Książka napisana jest w konwencji autobiografii, w której autor na bazie swoich doświadczeń stara się przekonać czytelnika, że warto budować swoją pewność siebie i jest to droga trudna, żmudna, ale opłacalna. Jak na nowoczesny poradnik przystało posiada rozdziały podzielone na podrozdziały, które pozwalają czytelnikowi poznawać poszczególne treści wg logicznej konstrukcji zaproponowanej przez autora. Autobiograficzny styl mniej więcej od połowy przekształca się w konwersacje z czytelnikiem, do której autor chce doprowadzić przez stawianie pytań. Pytania pojawiają się też w tytułach podrozdziałów , co pozwala łatwo odczytać intencje autora co do przekazywanej treści.
Treścią książki jest...