Gotuj tanio szybko i zdrowo. 258 sposobów przyrządzania potraw uzupełnionych przepisami na wypiek chleba i ciast oraz na przygotowanie zapasów spiżarnianych

Wydawnictwo: Gebethner i Wolff
Adannyel

W czasach jakie przeżywamy oszczędność jest najważniejszym nakazem chwili. Rola kobiety, gospodyni domu jest dzisiaj ciężkimi do spełnienia i odpowiedzialnym zadaniem. Najpoważniejszym wydatkiem budżetu domowego jest koszt wyżywienia rodziny. Toteż gospodyni dzisiejsza musi tak postępować, aby rodzinę swą odżywiać racjonalnie, a równocześnie na ten cel zużywać jak najmniej pieniędzy pracy i...

Najpoważniejszym wydatkiem budżetu domowego jest koszt wyżywienia rodziny. Toteż gospodyni dzisiejsza musi tak postępować, aby rodzinę swą odżywiać racjonalnie, a równocześnie na ten cel zużywać jak najmniej pieniędzy pracy i czasu.

Oto przeznaczenie tej książki. Podajemy przepisy, które uległy przystosowaniu do nowoczesnej dietetyki i do wyjątkowych, wojennych warunków ekonomicznych. W gospodarstwie dzisiejszym niczego zmarnować nie wolno!

Czytelniczki! Stosujcie nasze rady, nie zrażajcie się tym, że niejednokrotnie przyrządzałyście te potrawy inaczej. Niechaj ta podręczna książeczka kucharska będzie Wam pomocą w trudnej i mozolnej pracy gospodarowania.

źródło opisu: Gebethner i Wolff 1943

źródło okładki: Zdjęcie autorskie