Kroniki Jaaru. Księga Luster

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gwiazdopatrznia

Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!​ ​​ Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie​ i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by...

Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!​ ​​

Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie​ i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia.

Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato​ i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt.

Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato? ​​

źródło opisu: http://czwartastrona.pl

źródło okładki: http://czwartastrona.pl

WielkiBuk | 2017-06-26
Przeczytana: czerwiec 2017

Adam Faber wykreował wciągającą, miejscami wzruszającą opowieść dla młodszych czytelników, którym marzą się baśniowe, fantastyczne krainy tryskające magią i czarodziejstwem. Poza londyńską miejscówką fabularną niewiele tu angielskości, czy londyńskości per se, dlatego nie ma sensu wyszukiwać porównań do kultowego dzieła Rowling i raczej pozostać przy samej potrzebie magii, a tę „Kroniki Jaaru. Księga Luster” zaspokajają pod każdym względem. Dużo w tej historii uroku i prostoty, co z pewnością ucieszy czytelników poszukujących nowych, zaczarowanych krain.

Milena | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Na wstępie chciałabym napisać, że nie rozumiem tego porównania do Harrego Pottera. Dla mnie „Kronika Jaaru” to zupełnie inny świat, nowa i zdecydowanie wciągająca historia.

Kate Hallander mieszka w raz z ciotką w Londynie. Uczęszcza do bardzo dobrego liceum, gdzie ma swoją przyjaciółkę. Tam również poznaje Jonathana, który wpada jej w oko. Może nic złego nie wróżyłoby to, gdyby nie fakt, że dziewczyna otrzymuję księgę, w której znajduję miłosny czar, a to zawsze ma jakieś skutki uboczne. Również Fion, który jest ferem potrafi najpierw działać potem myśleć. Jak nietrudno się domyślić, tych dwoje czeka wiele ciekawych przygód.

Jedyne co mi przypomina Harrego Pottera to miejsce akcji, czyli Londyn, i fakt, że główna bohaterka jest czarownicą. Trochę mało podobieństw żeby porównywać te dwie książki.

„Kroniki Jaaru” to zupełnie inna historia, zupełnie nowi bohaterowie i ich przygody. Na szczególną uwagę zasługuję oprawa graficzna książki. Wszystko zachowane w klimacie, a do tego...

Sherry | 2017-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2017

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD MAGII

W życiu nastoletniej Kate Hallander zaczyna dziać się coś bardzo dziwnego. A jeszcze gorszy jest fakt, że za całym tym bałaganem zdaje się stać cudaczna, magiczna Księga i nieudane zaklęcie miłosne... Kate jednak nie jest jedyną, której rzeczywistość nagle się zmienia. Młody, energiczny, nad-ambitny i temperamentny fer imieniem Fion, poprzez sieć pochopnych decyzji, rozpętuje chaos w zaczatowanym świecie Jaar. Chaos - przed którym nie umknie nawet dumny, wyniosły jednorożec... I wierzcie lub nie - ale to dopiero początek kłopotów.

Powiadają, że gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander. Muszę się jednak z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Młoda bohaterka książki Adama Fabera jest zdecydowanie zbyt rezolutna, uparta, ciekawska i temperamentna jak na żeński odpowiednik Chłopca z Blizną. Sama w sobie jednak, jest indywiduum co pomaga z zżyciu się z nią i śledzeniu jej losów z rosnącą ciekawością. Jako że młoda panna Hallander jest...

«Kroniki Jaaru. Księga luster» Adama Fabra porównywane są do serii o przygodach Harry’ego Pottera. Na tylnej okładce możemy przeczytać hasło: “Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!”. Przyznam, że trochę mnie to zaintrygowało, ponieważ dopiero w tym roku zaczęłam odkrywać magię książek J.K.Rowling (shame on me) i totalnie przepadłam. Czy Kate rzeczywiście może być dla polskich czytelników namiastką słynnego angielskiego czarodzieja?

Kate Hallander jest zwykłą, nieco zakręconą, dziewczyną. Ma jedną najlepszą przyjaciółkę i nigdy nie miała chłopaka. Kiedy na jej drodze staje pewien buntowniczy Jonathan, dziewczyna zyskuje pretekst, aby wykorzystać magiczną księgę, którą otrzymała w dziwnym sklepie pełnym tajemniczych przedmiotów. Czar, który w zamierzeniu rzuciła na chłopaka, nie bardzo jednak się udał, za to otworzył jej drogę do Jaaru, krainy zamieszkiwanej przez nimfy, fary i jednorożce. Dziewczyna wreszcie poznaje zaskakującą prawdę, którą przez...

agniKinga | 2017-06-12

Magia w Londynie czuje się jak u siebie w domu, więc i tym razem nie zawodzi i prowadzi nas w przepiękny i jak się okazuje niezwykle groźny świat Jaaru, a w nim odnajdujemy wszystko to, co lubimy w fantastyce – fery, nimfy i jednorożce.

Kate Hallander jest najzwyklejszą nastolatką, która wydaje się być mocno niezadowolona z powodu wysłania jej do szkoły w Londynie. Pod opieką ciotki, którą nie za bardzo lubi, musi przeżywać najbardziej buntowniczy okres w swoim życiu z dala od domu. Przez przypadek trafia do sklepu ezoterycznego i odnajduje magiczną księgę, która odkrywa przed nią zupełnie nowy świat, nowych przyjaciół oraz wyjaśnia kilka niezrozumiałych sytuacji z przeszłości.

Pierwsza część „Kronik Jaaru” jest niezwykle przyjemną książką fantastyczną. Niby w tym temacie już wszystko zostało opisane, a każda nowa książka to w jakiś sposób odgrzewany kotlet, to jednak czyta się ją z dużym zaciekawieniem, głównie z powodu dobrze rozpisanych postaci, humoru i dość szczegółowych...

Agaaa006 | 2017-06-27

Pierwsze co rzuca się w informacji, na temat niniejszej książki, to porównanie do Harry’ego Pottera, którego na szczęście nie czytałam. Nie byłam i mam nadzieje, że nigdy nie zostanę fanką tej serii. Dlatego w pewnym sensie, hasło reklamowe do Kronik Jaaru, nie podziałało na mnie kusząco. Bardziej sam opis tego, co może się wydarzyć. A to, zapowiadało się dosyć ciekawie. Czy było podobne do słynnego Pottera? Nie mam zielonego pojęcia. Ominęło mnie mimowolne porównanie. Mogłam wczuć się (albo nie) w fabułę. Pozostaje jednak pytanie, książka aż tak zachwalana jeszcze przed premierą mogła podbić czytelników? Jak było ze mną?

Kate, mieszka w Londynie wraz z ciotką. Z pewnych powodów, jej rodzice postanowili, by ich córka zamieszkała z dala od domu rodzinnego. Dlaczego? Tego Kate nie bardzo pamiętała. Ciotka nie była zła. Miała swoje jakieś dziwactwa, ale ogólnie wspólne mieszkanie było spokojne i bez zbędnych komplikacji. Obie sporadycznie rozmawiały ze sobą. W zasadzie bardziej...

ABSIT | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Faktycznie tak ja pisano w Internecie Kate Hallander to żeński odpowiednik Harrego Pottera. Aczkolwiek w tej książce znajduję zbyt wiele fantastyki jak dla mnie. Fery, jednorożce, namhajdy, wiedźmy. Przyjemnie się czytało, aczkolwiek nie porwała mnie zbytnio. Plus za dużą czcionkę, przez którą bardzo szybko czyta się książkę i za piękną okładkę :)

Cattleya | 2017-06-27

Kroniki Jaaru to moim zdaniem jedna z lepszych polskich książek, z jakimi miałam do czynienia. Sięgam po nie rzadko, jednak ta mnie urzekła. Okładka jest fenomenalna i to pewnie sprawia, że każdy książkowy mol pragnie mieć tę pozycję w swojej biblioteczce. Mimo tego, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce, to tu jednak możemy uczynić wyjątek, gdyż jej wnętrze jest tak samo magiczne, jak jej obwoluta.

Główną bohaterką książki jest czarownica Kate Hallander. Poznajemy ją w dniu siedemnastych urodzin. Mieszka ona w Londynie ze swoją ciotką, która wydaje się być surowa i wymagająca. Nagle w jej życiu zaczyna się dziać coś dziwnego - coś czego nie potrafi wytłumaczyć. A wszystko zaczęło się od kamienia, który zobaczyła na wystawie pewnego dziwacznego sklepu...Tajemnicza Księga z zaklęciami, miłosny czar, który przyniósł efekt inny od oczekiwanego.. To dopiero początek.

Fion jest ferem, który poszukuje swojej czarownicy. Awantura w domu skłania go do impulsywnej ucieczki,...

1991monika | 2017-06-20

Kate Hallander wydaje się być przeciętną nastolatką. Mieszka z ciotką w Londynie i wiedzie zwyczajne życie do czasu aż otrzymuje Księgę Luster i dla zabawy rzuca zaklęcie miłosne. Od tego momentu jej życie wywraca się do góry nogami, czar nie zadziałał tak jak tego oczekiwała, a dodatkowo za pomocą Księgi przenosi się do Jaaru. Tam poznaje fera Fiona, który jeszcze przed jej poznaniem wpędził ich dwójkę w kłopoty.

Adam Faber wykreował niezwykle barwny świat obfitujący w magiczne stworzenia i rzeczy. Wiedźmy, fery, namhady i jednorożce to tylko część z tych stworzeń. Autor umieścił mnóstwo opisów Jaaru, czarów oraz stworzeń, dzięki czemu każdy jest w stanie „zobaczyć” swoimi oczami tę magiczną krainę. Wszystko zostało idealnie dopracowane w każdym detalu.

Postaci poza tym, że mają magiczne moce są bardzo intrygujące ze względu na ich charaktery, a uzupełnienie dialogów o sporą dawkę humoru sprawia, że całą książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Moim zdaniem „Kroniki Jaaru” nie...

katjuszaczyta | 2017-06-21

Zapraszam do większej ilości recenzji katjuszaczyta.blogspot.com

Kroniki Jaaru to powieść fantastyczna, która posiada w sobie dwa odrębne światy, a jednak ze sobą spójne. W świecie rzeczywistym - ludzkim, poznajemy Kate, która w raz ze swoją ciotką mieszka w Londynie. Jest (jak jej się wydaje) zwykłą siedemnastoletnią dziewczyną, która w raz ze swoją rudą przyjaciółką Mel uczęszczają do szkoły.
W świecie fantastycznym poznajemy postać Fiona, który jest ferem. Zamieszkuje on krainę Jaaru. Znajdują się tam istoty nadprzyrodzone tj. wcześniej już wymienione fery, nimfy oraz jednorożce.
Kate pewnego dnia po uzyskaniu magicznej Księgi dowiaduje się, że jest czarownicą i że połączona jest z nikim innym jak z Fionem. Chcąc czy nie chcą Kate zostaję wciągnięta w pewien błąd Fiona, który muszą wspólnie naprawić. Czy im się to uda? Czy może niewiedząca o sobie młoda wiedźma nie zdoła pokonać starcia z inną nadprzyrodzoną istotą i zginie?

Czytając tą książkę - w ogóle się nie nudziłam....

YA na wakacje

Powieści YA (young adult) szturmem zdobywają nie tylko listy bestsellerów, ale co najważniejsze serca młodych czytelników. Prym co prawdą wiodą powieści zagraniczne, ale i na rodzimym rynku nie brak ciekawych pozycji skierowanych do dorastającego odbiorcy. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie tytułów, którym warto poświęcić trochę uwagi w nadchodzącym czasie.