Dziennik chuligana

Wydawnictwo: Replika
literatura faktu
Michu

Oddaję Państwu w dłonie teksty pisane uczciwie i solidnym atramentem własnych emocji i przeczuć. Nie kryję sympatii, nie ceregielę się z tymi, których nie poważam. Niewiele mogę zdziałać, ale jeśli Dziennik chuligana nie pozostawi Was letnimi, jeśli będzie potrafił zapalić i skłonić do działania, to przypnę sobie Państwa emocje do klapy jak najlepsze odznaczenie. A jeżeli wkurzycie się na...

Nie kryję sympatii, nie ceregielę się z tymi, których nie poważam.
A jeżeli wkurzycie się na mnie i obsobaczycie najgorszymi słowami, jeśli uznacie, żem waryjat i człek cholerny – to też podskoczę z ukontentowania. Chuligaństwo polega bowiem na płataniu i takich facecji.
Kiedyś miałem dobre maniery i uważałem, że można nimi wiele zdziałać. Dziś już nie mam czasu na branie bułki przez bibułkę. Czasami więc zamiast misternej puenty i skrzącego się od wykwintności sylogizmu pojawia się „piącha” i przyłożenie z byczka.
Uczciwego chuligana różni jednak od prostaka i chama wyczucie subtelnej nutki honoru. Chuligan zna swoje miejsce w szyku.
Wiedział o tym Andrzej Bobkowski, staram się przestrzegać tej zasady i ja.
Nie ma co dużo gadać. Przeczytajcie sami…

Witold Gadowski o sobie:
Jestem człowiekiem w nieustannym ruchu. Uważam się za dziennikarza, reportera opisującego rzeczywistość taką jaka ona jest. Bywam pisarzem, poetą, autorem piosenek, zajmuję się także filozofowaniem i publicystycznym opisem otaczającego mnie świata. Staram się być niezależny i prawdomówny.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=now&id=645

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=now&id=645

JesteśTymCoCzytasz | 2018-06-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Witold Gadowski. Znacie?Cenicie? A może wręcz przeciwnie?
Przyznaję, że to człowiek, wobec którego wykazuję pewną słabość. Śledzę jego działalność dziennikarską, publicystyczną i literacką od kilku lat. Oglądam również jego Komentarze Tygodnia na youtube.
Naturę mam nieufną i podejrzliwą, jednak coś jest w osobowości i słowach Pana Gadowskiego, że udało mu się po jakimś czasie moje zaufanie ocucić z odrętwienia.
"Dziennik chuligana" to lektura będąca czystą przyjemnością. Kiedy czytałam te niedługie, opatrzone datami felietony, przyszła mi na myśl jedna z moich najbardziej ukochanych książek, a mianowicie "Wysypy bezludne" z niezapomnianymi, również krótkimi w formie - "łysiakami"(rekomenduję z całego serca!). Otrzymamy tu sporo bardzo trafnych diagnoz społecznych, parę słusznych recept, kilka razy zostaniemy, dla zdrowia, kubeł zimnej wody na głowę. Połączenie ogromnego talentu pisarskiego, z nieprzejednanym charakterem i wyszukanym(choć jeśli trzeba, także dosadnym) słownictwem,...

MoznaPrzeczytac | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Książka jest zbiorem krótkich felietonów, traktujących o różnych ważnych sprawach. Znajdziemy więc tutaj dywagacje autora na temat piękna religii, Europy, a także mediów społecznościowych. Najwięcej jednak miejsca Gadowski poświęca polityce. Bardzo ostro komentuje sytuację w Polsce. Bez politycznej poprawności pisze o takich palących problemach jak uchodźcy, islam, globalizacja.

Pełna recenzja książki na stronie:

Ula Wawrzynkowska | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Najkrócej jak można to nazwa półki wpłynęła na mój krajopogląd i światopogląd .

Emi_ | 2017-11-25

Koniec?? Jak to...? - to moja myśl na zakończenie lektury:) Bardzo miło było mi spędzić ten czas czytania z panem Witoldem:) Choć momentami byłam wstrząśnięta niektórymi obrazami słownymi:p Warto przeczytać, poszerzyć swoje horyzonty myślowe i leksykalne. Może ktoś konfrontując swoje poglądy z Prawdą przejrzy na oczy lub stanie się tak za sprawą solidnej dawki dosadnych epitetów.:)

Paweł Goj | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019