Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?

Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
literatura faktu
Marczewek

Jak rolnik spod Darłowa dotarł na szczyty władzy i został wicepremierem? Kim naprawdę był i jak naprawdę zginął? Autentyczna, a znana tylko nielicznym, historia życia i śmierci Andrzeja Leppera, to zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń. To historia odsłaniająca grę wywiadów i kontrwywiadów, w jaką zamieszał się prezes „Samoobrony”, ukazująca źródła jego unikalnej wiedzy oraz zupełnie nieznane opinii publicznej fakty ujawniające prawdę o niewytłumaczalnych „samobójstwach” i nigdy niewyjaśnionych zabójstwach. To historia niezwykła i niepokojąca...

... historia, która odsłania niebezpieczne związki Andrzeja Leppera – i nie tylko – ze światem polskich, rosyjskich i ukraińskich służb specjalnych, a zarazem ujawnia opatrzoną tajemnicą i klauzulą najwyższej tajności prawdę o jego śmierci.
Prawdę – której niektórzy próbowali się domyślać, ale której nie odsłonił nikt.
Aż do tego momentu ...

źródło opisu: https://sumlinski.com.pl

źródło okładki: https://sumlinski.com.pl

chmurka | 2018-06-12

Odpowiedź na pytanie jak to jest z tym seryjnym samobójcą. Jak to jest, że nagle umierają osoby które mają wiedzę na temat, który w danym czasie zaczyna być wałkowany i rozkładany na czynniki pierwsze. Odpowiedz jak zamordowano Andrzeja Leppera i dlaczego.
Lektura obowiązkowa. Wg mnie jedna z najlepszych książek Sumlińskiego.

Olena | 2017-01-15
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Puk-puk.
- Kto tam?
- Dzień dobry, przyszliśmy popełnić pana samobójstwo.

Pan, który przyjął te nietypowe odwiedziny to Andrzej Lepper. Kto i dlaczego go „odwiedził” ? Dlaczego prawda o owych „odwiedzinach” była tak skrzętnie ukrywana? Na te pytanie próbuje odpowiedzieć dziennikarz Wojciech Sumliński. I robi to naprawdę dobrze.

Rasowy thriller polityczny, który napisało życie lub raczej spółka służby specjalne - polityka - biznes - media - tzw. wymiar sprawiedliwości. Tak w skrócie można podsumować całą historię. Wielki szacunek dla Autora za odwagę i determinację w dążeniu do poznania prawdy. Ale czy istnieje jeszcze coś takiego jak jedna najprawdziwsza prawda? Zachęcam do lektury.

Huncwotcool | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

"-To ostatnie bym raczej wykluczył, bo wiem jak sprawdzić to i owo (...) Co do pierwszego zdania, to masz rację: z pewnością wiedzą o nas dużo i są na naszym tropie. Ale to właśnie chciałem sprawdzić. Bo tego ci nie powiedziałem, że to był test dla obu stron. Oni chcieli sprawdzić nas, a ja chciałem sprawdzić ich i teraz już wiemy o sobie nawzajem- że wiemy.
-To oznacza- zauważyłem- że wchodzimy na nieznane wody.
-To oznacza- poprawił- że już od dawna na nich jesteśmy"

Takich kwiatków jest tu więcej i lepszych ale ten jest reprezentatywny. Bo styl jakim posługuje się autor znowu przypomina urocze fragmenty Kubusia Puchatka:

"-Jeżeli wiesz o co mi chodzi, Puchatku
- O to samo co i mnie Prosiaczku
- Ale z drugiej strony, Puchatku, musimy pamiętać o tym
- Słuszna racja Prosiaczku, nie pomyślałem o tym"

Styl moralitetu, bajki o złym świecie. I o honorze i dążeniu do prawdy które mogą pokonać wszelkie przeciwności. Tęcza, cukier, kicz poprzetykany oparami z szamba świata cieni.

Pan...

Katherina87 | 2018-08-19

Prawdę – której niektórzy próbowali się domyślać, ale której nie odsłonił nikt. Aż do tego momentu ...

leppakaklifoth | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

"Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?" - to znakomita książka z gatunku "literatura faktu", przedstawiająca śledztwo jakiego dokonał w swojej książce dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński. Dzięki współpracy z byłym majorem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomaszem Budzyńskim autor książki prowadzi śledztwo, ujawniając kulisy życia i śmierci byłego wicepremiera III RP. To próba udowodnienia, iż śmierć Andrzeja Leppera niebyła przypadkowa. Poruszane są wątki ukraińskie, przedstawiane są fakty z prowadzonej sprawy przez prokuraturę, która zresztą od samego początku przyjęła postawę wygodną dla wielu politycznych dygnitarzy. Czy Andrzej Lepper popełnił samobójstwo? Moim skromnym zdaniem nie, ale każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie. Według mnie cała ta sprawa została od samego początku ukartowana i to cały czas Wojciech Sumliński próbuje udowodnić. Polecam gorąco.

Krystian P | 2017-04-20

Dobry thriller. Ups, to nasza rzeczywistość... a Tylu z Nas nadal broni demokracji, patologicznej tyrani mass nad człowiekiem, mass lemingów nad którym opiekują się wilki ;(

RZĄDZENIE MASAMI TO NAJLEPSZY BIZNES NA ŚWIECIE I JUŻ NIGDY GO NIE PORZUCĄ.

Po wmówieniu masą, że kupienie za najwyższą w UE cenę gazu z Rosji, kiedy ceny spadały... w ilości niemal raz przekraczającej zapotrzebowanie, bez możliwości sprzedawania dalej, do 2022 roku i utajnienie "negocjacji"... a potem ogłoszenie tego sukcesem... wiedzieli, że ludzie uwierzą im we wszystko. ;(

O tym jak w praktyce wygląda demokracja oligarchiczna poza kurtyną spektaklu jaki widzi zwykły kowalski.

Beti | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Podziwiam pana Wojciecha że podjął się napisania tej książki.
Cóż mogę dodać od siebie,ja nigdy nie wierzyłam w to że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo.
A to co się działo po jego śmierci ,to po prostu sama nie wiem jak to nazwać ,ale żeby tak istotne rzeczy odkładać na później i ukrywać fakty???Fakty które i tak prędzej czy później ujrzą światło dzienne....
Polecam !!!

Adrian F | 2018-04-25
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Bardzo mało powtórzeń, bardzo treściwa. Polecam nie tylko fanom pana Wojtka. Najlepsza jego pozycja, którą do tej pory przeczytałem.

Grot | 2017-10-12

Nauka z lektury:

NIE ODWIEDZAJCIE PRZYBYTKÓW ROZKOSZY!!!

Mechanizm jest prosty - swawole odbywające się w domach publicznych są dyskretnie nagrywane (szczególnie w tych pozornie bezpiecznych miejscach, z dala od centrum, na obrzeżach miast), a później zaczyna się szantaż - albo zrobisz to co ci każemy, albo filmik z twoimi wygibasami pokażemy szerszej publiczności, np. na youtube... Tyczy się to głównie polityków, prokuratorów i innych ważnych osobistości, którym potencjalnie najbardziej zależy na poufności, a tym samym będą w stanie zapłacić najwyższą cenę...

Vera Eikon | 2017-03-16
Na półkach: Lit. faktu, Przeczytane

Długo nosiłam się z zamiarem napisania paru słów o tej publikacji. Odwlekałam. Bo co można napisać o książce, którą po prostu trzeba przeczytać? Zresztą o tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera, jak i o samej książce red. Sumlińskiego jest ostatnio dość głośno. Powiedziano już wiele, sam autor pojawia się zarówno w telewizji, jak i na łamach gazet. Pomyślałam jednak, że nie tylko warto, ale trzeba dołożyć swoją cegiełkę do szumu wokół “Niebezpiecznych związków”.
Sięgając po książki Sumlińskiego, już od jakiegoś czasu nie szukam tam dobrej literatury. Nie temu one służą, by przynosiły czytelniczą satysfakcję. Tu chodzi o coś znacznie cenniejszego — informacje. Niektórzy wołają, że są one zbyt zdawkowe. Oczekując erupcji wulkanicznej, tudzież trzęsienia ziemi, dostają jedynie przystawkę do ciężkostrawnego obiadu, jakim będzie ujawnienie wszystkich faktów dotyczących śmierci przewodniczącego Samoobrony, a także tego, co do tej śmierci doprowadziło. Pułk. Piotr Wroński zarzucił tej...