Fatima. Największa tajemnica. Objawienia maryjne z lat 1917-1929. Nowo odkryte dokumenty

Wydawnictwo: Fronda
literatura faktu

O czym tak naprawdę mówi Fatima? Jakie tajemnice jeszcze skrywa? Co znajduje się na oryginalnej mapie wydarzeń? Dlaczego mali wizjonerzy fatimscy mieli szansę zajrzeć za zasłonę czasu? Dlaczego Łucja słyszała wszystkie proroctwa, a Franciszek tylko niektóre? Jak wygląda piekło? Skąd możemy mieć pewność, że wszystko co czytamy o Fatimie to prawda, a nie pobożne bajdy? Na szczęście dysponujemy...

Na szczęście dysponujemy rzetelną dokumentacją fatimską. Poza relacjami spisanymi przez Siostrę Łucję, możemy się powołać na Apele orędzia fatimskiego – zbiór odpowiedzi Siostry Łucji na listy, kierowane do klasztoru w Coimbra.

Mamy również do dyspozycji wywiady z wizjonerami z czasów wielkiego cudu oraz polecaną przez sanktuarium Encyklopedię Fatimską.

Dokumentacja, jaka znajduje się w pieczy Sanktuarium, obejmuje kilkanaście tomów. Samych listów Siostry Łucji jest ponad dwa tysiące.

Po raz pierwszy dajemy polskiemu czytelnikowi dostęp do tej skarbnicy informacji.

źródło opisu: www.wydawnictwofronda.pl

źródło okładki: www.wydawnictwofronda.pl

Keiko200 | 2017-09-02
Przeczytana: 30 lipca 2017

Książka, przytaczając wszelkie możliwe źródła na dany temat, bardzo przypomina pracę badawczą. Nie jestem pewna czy liczne powtórzenia tego samego, jednak z różnych źródeł zbyt wiele wnoszą. Jednakże pozycja godna polecenia, gdyż w wyczerpujący sposób wyjaśnia objawienia fatimskie.
Książka przypomniała mi prośbę Maryi o odmawianie różańca i pierwsze soboty oraz nauczyła modlitwy po Eucharystii.

tasia | 2017-05-10
Przeczytana: 2016 rok

Książka, niby zwykła, a jednak niezwykła... Jako osoba wierząca, po tej lekturze myślę że stałam się dopiero wierząca... Dosłownie obudziłam się. Dziękuję....

Michał | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Jeśli patrzysz na świat i myślisz sobie czasem, że chyba coś jest z nim "nie tak" sięgnij po tę książkę. Uzyskasz wgląd w inne spojrzenie na rzeczywistość, a z Bożą pomocą być może zmieni się też Twoje życie. Tego życzę sobie i Wam, treści zawarte w książce pokazują dlaczego. Polecam.

Szkolny_Klub_ | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Książka "Fatima. Stuletnia tajemnica" oparta jest na faktach. Oprócz opowieści siostry Łucji są także jej odpowiedzi na listy zapisane w Apelu orędzia fatimskiego. Przedstawione okoliczności objawień mają niezwykle interesujący charakter, znajduje się wiele porównań, to one utwierdzają nas w przekonaniu, że te niezwykłe wydarzenia działy się naprawdę. Nikt nie uwierzyłby w opowiadania, potrzebne były dowody. Matka Boża Fatimska ukazała się trójce pastuszków: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, powiedziała im, że ich modlitwy pomogą uzyskać pokój na tym świecie. Całości fatimskich objawień towarzyszy światło, było to połączenie świata ziemskiego z niebem.

Główna bohaterka siostra Łucja była fatimską wizjonerką, świadkiem objawień maryjnych. Opowiada ona o swoich przeżyciach, odczuciach i emocjach towarzyszących jej podczas ukazania się Matki Boskiej. Wszystkie objawienia miały miejsce w Fatimie (Portugalii). Ostatnie zapiski Łucji dostarczają nam wiele nowych faktów i jej przemyśleń....

MoznaPrzeczytac | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

hyba nikomu nie trzeba przybliżać czym jest Fatima i jakie wydarzenia wiążą się z tą małą portugalską miejscowością. Historia trojga pastuszków znana jest chyba każdemu niezależnie od wieku, a miejsce to zarówno osobom wierzącym jak i nie wierzącym kojarzy się z zatwierdzonymi przez Kościół objawieniami Matki Bożej z początku XX wieku. Jeśli myślisz jednak, że książka Wincentego Łaszewskiego jest tylko zwięzłym przypomnieniem faktu objawień i streszczeniem tego co już było i nie ma większego wpływu na nasze życie jestem pewna, że po jej przeczytaniu znacząco zmienisz swoje myślenie.
Autorem „Fatimy” jest dr Wincenty Łaszewski, specjalista w zakresie antropologii teologicznej i mariologii, który znany jest przede wszystkim z książek o tematyce religijnej, a szczególnie maryjnej. Uznawany jest za międzynarodowy autorytet w temacie objawień, w szczególności związanych z Fatimą. W swojej najnowszej książce opisuje szczegółowo historię trojga pastuszków, Łucji, Hiacynty i Franciszka,...

dobrerecenzje | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Moje ulubione Wydawnictwo Fronda wydało przepiękną pozycję książkową Wincentego Łaszewskiego pt. „Fatima stuletnia tajemnica”. Objawienie fatimskie to światło z Nieba, gdzie pierwszy raz Matka Najświętsza ukazała się biednym pastuszkom, Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Było to w 1817r. a więc mija już 100 lat, a przesłanie i Orędzie fatimskie jest nadal aktualne, a właściwie dopiero teraz odkrywane są nowe tajemnice, a Niepokalane Serce Maryi jest ratunkiem na dzisiejsze trudne czasy, bo jak pisze siostra Łucja w swoim dzienniczku „Ono ocali nas we współczesnych czasach…”.
Również nasz Ojciec Święty Jan Paweł II wołał w Fatimie „O Serce Niepokalane! Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi do przyszłości…”. Pomyślicie pewno, że Was straszę, otóż nie, przeciwnie, uważam, że współczesny świat znajduje się na „krawędzi czasu”. A Maryja ukazała nam...