Popularne hasła / tagi
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Piotr Gociek

- Pisze książki: fantasy, science fiction, biografia, autobiografia, pamiętnik, reportaż, literatura podróżnicza, komiksy, poezja, czasopisma
- Urodzony: 25 sierpnia 1969
Polski dziennikarz, publicysta, redaktor i pisarz. W czasach PRL działacz Ruchu Wolność i Pokój. Karierę dziennikarską zaczynał w RMF FM, gdzie prowadził audycję „Do kina czy na film”. Był również korespondentem radiowym z wielu festiwali filmowych, m.in. w Cannes. Po odejściu z RMF FM przez krótki czas pracował w łódzkim Radiu Manhattan, zaś od 2000 roku pracował w Radiu Plus m.in. jako kierownik anteny. W styczniu 2005 roku odszedł z radia i założył firmę Music and Research, wykonującą badania słuchalności dla stacji radiowych. Do Radia Plus powrócił w listopadzie 2005. Od roku 2006 związany z prasą. Najpierw pracował w tygodniku „Ozon”, gdzie kierował działem Historia i zajmował się projektami specjalnymi, po zamknięciu tego tygodnika został recenzentem filmowym tygodnika „Wprost”.
W latach 2007–2012 pracował w „Rzeczpospolitej”, najpierw jako sekretarz działu Opinii, a następnie jako kierownik działu Krajowego. W weekendowym dodatku do pisma - Plus Minus posiadał autorską rubrykę Poczytanki. Od stycznia 2013 roku jest publicystą tygodnika "Do Rzeczy". Od 2013 pracuje w stacji Telewizja Republika, gdzie prowadzi m.in. pasmo poranne Polska na Dzień Dobry.
W roku 1999 był współwłaścicielem Wydawnictwa Urocza i redaktorem naczelnym pisma science-fiction Hyperion.
W latach 2008-2011 szef działu krajowego i publicysta „Rz”, w latach 2011-2012 publicysta „Uważam Rze” i „Uważam Rze Historia”. Na łamach „Plusa Minusa” prowadził kultową rubrykę recenzji książkowych „Poczytanki”. Współprace z Presspubliką zerwał ostatecznie po zwolnieniu Pawła Lisickego. Obecnie redaktor naczelny portalu wNas.pl.
Dziennikarz TV Republika.
- 533 przeczytało książki autora
- 656 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Bo w życiu liczy się tylko to, co na tapczanie, w kranie i na ekranie.
Bo w życiu liczy się tylko to, co na tapczanie, w kranie i na ekranie.
Bo wojna, kochani, jest jak miłość - zjawia się, kiedy chce, bierze, kogo chce, i zawsze kończy się to wszystko smutniej, niż się zaczęło.
Bo wojna, kochani, jest jak miłość - zjawia się, kiedy chce, bierze, kogo chce, i zawsze kończy się to wszystko smutniej, niż się zaczęło.
Transformacja ta sprowadzała się do tego, że ludzie dawnego systemu najpierw oddali władzę opozycji w zamian za gwarancję nietykalności i spokojnego robienia biznesu na majątku państwowym lub na mieniu, które udało im się sprywatyzować przez uwłaszczenie, a potem dzięki uzyskanym pieniądzom i wpływom wrócili do władzy.
Transformacja ta sprowadzała się do tego, że ludzie dawnego systemu najpierw oddali władzę opozycji w zamian za gwarancję nietykalności i sp...
Rozwiń Zwiń
DYSKUSJE