Borussia Dortmund

Wydawnictwo: REA-SJ
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sport
SoulShade

Zagłębie Ruhry – miejsce masowej emigracji Polaków w XIX wieku. To właśnie tutaj przybywający z Poznania członkowie katolickiego stowarzyszenia postanowili stworzyć własny klub piłkarski będący później solą w oku nazistowskiego reżimu. Borussia Dortmund, tak bliska sercom Polaków, w XXI wieku stanie się jeszcze bardziej „nasza”, gdy w jej kadrze będzie czarował Euzebiusz Smolarek, a później tercet Błaszczykowski-Piszczek-Lewandowski. Historia BVB to zarówno piękne sukcesy, jak i równie spektakularne porażki. Można przypomnieć tu wędrówkę od zwycięstwa w Lidze Mistrzów, aż po skraj bankructwa, gdy klubową kasę wspomóc musiał przelew od znienawidzonego Bayernu.

Każdy europejski gigant miał w swoich szeregach wielkie nazwiska, przyciągające kibiców na trybuny. Podobnie było z Borussią – Andres Möller, Matthias Sammer, Jürgen Kohler, czy wciąż związany z klubem Michael Zorc są tego najlepszymi przykładami. Drużyną kierowali najwybitniejsi trenerzy, którzy na swoją markę zapracowali właśnie tutaj – jak Ottmar Hitzfeld i Jürgen Klopp. Na stronach tej książki znajduje się zapis niezapomnianych zdarzeń, wyjątkowych meczów i najnowsze statystyki. To „Czarno-żółta” historia pełna wzlotów i upadków, wypełniona charakterystyką sylwetek aktualnych i dawnych gwiazd zespołu z Dortmundu.

źródło opisu: www.rea-sj.pl

źródło okładki: www.rea-sj.pl

Annabel Lee | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Jest to druga książka o Borussii Dortmund przeczytana przeze mnie, w dodatku tego samego autora. Co mogę o niej powiedzieć? Podobnie jak o poprzedniej. Podstawowa wiedza na temat czarno-żółtych w pigułce do przyswojenia dla każdego kibica, tylko po prostu w aktualnej wersji.
Aktualny skład, trener. Oczywiście historia klubu,stadion,kibice, budżet oraz legendy Borussii.
Czy polecam przeczytanie? Myślę że każdemu kibicowi BVB przydałaby się taka dawka informacji ;-)

mario315 | 2017-08-27
Przeczytana: 22 sierpnia 2017