Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Barça: The Making of the Greatest Team in the World
sport
nightwing

FC Barcelona jest najlepszym zespołem na świecie w swoim pokoleniu i być może najlepszym w całej historii. Przed Wami nieznana opowieść o tym, jak ten wspaniały i uwielbiany przez miliony zespół napisał zupełnie nową definicję piłki nożnej. Zaczynamy finałem Ligi Mistrzów na Wembley, który zakończył debatę o tym, czy Barça jest rzeczywiście najlepszą drużyną na świecie, a rozpoczął nową...

Zaczynamy finałem Ligi Mistrzów na Wembley, który zakończył debatę o tym, czy Barça jest rzeczywiście najlepszą drużyną na świecie, a rozpoczął nową dyskusję: czy są najlepsi w historii? Poznamy tajemnice szatni zwycięskiej drużyny i wnikniemy wewnątrz trenerskiego umysłu Pepa Guardioli. Skupiając się na sztandarowych osobowościach zespołu, opowiadając historię pokolenia wybitnych piłkarzy, od jego początków w latach 80-tych ubiegłego wieku, aż po koronację w Londynie: przed Wami Pep Guardiola; jego mentor Johan Cruyff; Xavi, Andrés Iniesta i Lionel Messi, prawdopodobnie najlepszy piłkarz wszech czasów.

Książka Grahama Huntera przypomina nam wszystkim jak piękna może być piłka. Jego podziw dla Barçy jest autentyczny; jego wiedza olbrzymia. Potrafił po mistrzowsku skrócić dystans pomiędzy czytelnikiem, a opowiadaną historią. Sprawia, że kibicujemy nie tylko Guardioli i Messiemu, ale każdemu, kto miał swój udział w tworzeniu najlepszej drużyny na świecie.

źródło opisu: wydawnictwosqn.pl

źródło okładki: wydawnictwosqn.pl

"Ta fantastyczna iskra inspiracji, radość tej jednej chwili, jest powodem, dla którego jestem trenerem." - Pep Guardiola

Graham Hunter urodził się w szkockim Aberdeen. Pierwsze jego wspomnienia związane z hiszpańskim futbolem to Mistrzostwa Świata w 1982 r. Po odpadnięciu reprezentacji Szkocji, młody Graham zaczął kibicować gospodarzom - reprezentacji Hiszpanii. W późnych latach 80. XX wieku rozpoczął barwną karierę dziennikarza sportowego. Rozwijał ją dzięki pracy dla brytyjskich czasopism, stacji radiowych oraz amerykańskiego ESPN. Od pięciu lat Graham Hunter jest oficjalnym korespondentem UEFA.com, a podczas Mistrzostw Świata w 2010 roku zajmował się reprezentacją Hiszpanii w FIFA TV. Barcelona była jego domem przez ostatnie 10 lat.

Barçy nie trzeba nikomu przedstawiać.Jest to najlepszy zespół na świecie i być może najlepszy w całej historii piłki nożnej. Zaczynamy finałem Ligi Mistrzów na Wembley, który zakończył debatę o tym, czy Barca rzeczywiście jest najlepszą drużyną...

W wielu aspektach życia jestem pełna sprzeczności. Tak właśnie jest w przypadku piłki nożnej. Zazwyczaj jestem okropnym ignorantem i nie tylko nie oglądam meczów, ale nawet nie interesują mnie wyniki. Jednak sytuacja całkiem się zmienia, jeśli mówimy o FC Barcelonie.

Tej drużyny nie muszę chyba nikomu przedstawiać. FC Barcelona jest najlepszych zespołem na świecie, którego ja ukochałam sobie najbardziej.

Graham Hunter, który z hiszpańską piłką nożną związany jest od 1982 roku, stworzył naprawdę świetne źródło informacji o niezastąpionej FC Barcelonie. Dołączył sporo zdjęć i zaserwował wiele interesujących ciekawostek.

Książka porusza chyba każdy aspekt życia Barcy. Jest dużo historii, czyli tego co naprawdę lubię - Graham Hunter pisze o drodze tej drużyny na sam szczyt. I to tak, że nie sposób się oderwać! Możemy też wniknąć w umysł trenera i poznać tajemnice szatni Barcelony.

Na koniec mogę powiedzieć tylko, że jeśli jesteście fanami Barcelony to koniecznie musicie zapoznać...

blair | 2013-09-26

FC Barcelona to najlepszy klub na świecie. Grają tam świetni piłkarze tacy jak Leo Messi, David Villa czy Gerard Pique. Ale jaka na prawdę jest ta drużyna ?

Grahan Hunter urodził się w szkockim Aberdeen. Pierwsze jego wspomnienie związane z hiszpańskim futbolem to Mistrzostwo Świata w 1982r. Po odpadnięciu reprezentacji Szkocji, młody Grahan zaczął kibicować gospodarzą-reprezentacji Hiszpanii.

Książka Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata ukazuje tajemnice szatni drużyny oraz myśli trenera Pepa Guardioli. Dowiadujemy się o pokoleniu wybitnych piłkarzy i o początkach. Każdy rozdział książki skupia się na czymś innym. Autor opisuje, jaką drogę...

Rozsądny_Tomasz | 2013-04-11
Przeczytana: 08 czerwca 2012

Pozycja wycelowana raczej w sprecyzowaną grupę odbiorców, czyli fanów klubu FC Barcelona. W każdym bądź razie Graham Hunter nie poszedł na tzw. "łatwiznę" i serwuje nam bardzo rzetelny i profesjonalny zbiór informacji, faktów i ciekawostek związanych z najlepszą drużyną piłkarską XXI wieku.

Dzięki pracy Hunter'a, uznawanego za jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych na świecie, możemy zgłębić tajemnicę niewiarygodnego sukcesu Barcy osiągniętego w ostatnich latach. Autor pozwala nam zajrzeć za prawdziwe kulisy tego zespołu i daje możliwość przeżycia kluczowych dla drużyny wydarzeń od samego środka. Krok po kroku ukazuje czytelnikowi jak budowany był jej sukces, co miało na niego największy wpływ, co jest filozofią klubu i dlaczego jest on tak wyjątkowy.

Książka jest także znakomitym źródłem niepublikowanych dotąd wypowiedzi piłkarzy i sztabu trenerskiego. Znajdziemy w niej także sporo zdjęć osób tworzących ten zespół czy samej infrastruktury klubowej. Dzięki tej publikacji...

Paweł | 2017-03-02

Książka jest umiejętnie napisana, przez co czytanie przebiega bardzo sprawnie i pozwala lepiej poznać atmosferę panującą w drużynie w trudnych i pięknych momentach.
Wiele wypowiedzi piłkarzy, mnóstwo ciekawostek, dobry druk i rzetelność.
Po prostu, dobrze wykonana praca dziennikarska.

shoko | 2012-12-09

Drużyny FC Barcelona chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Znają ją nie tylko kibice futbolu, ale nawet małe brzdące biegające za piłką, a kiedy zapytasz ich kim jst Messi, bez wahania odpowiadają, że piłkarzem, który gra w FC Barcelona. Barça to najlepszy zespół na świecie grający na boisku tak, jakby byli jednym organizmem, w którym mózgiem jest trener, a nogami piłkarze. Każdy ich mecz jest wybitnym spektaklem i pomimo tego, że nie czarują potrafią zgromadzić całą rodzinę przed telewizorem czy też na trybunach, dając Nam przy tym sporą dawkę emocji.

Autor swoją opowieść zaczyna od finału Ligi Mistrzów na Wembley, który drużyna wygrała. Celem autora było ukazanie wszystkich aspektów klubu, które pokazują jego siłę i które sprawiły, że drużyna znalazła się na szczycie. To właśnie "Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata" pokazuje nam jaką drogę przebyła drużyna, by okrzyknięto ją najlepszą na świecie. Czytając znajdziemy się nie tylko bliżej piłkarzy, bo w samej szatni, ale...

Loca | 2012-12-31

Długo czekałam na tą pozycję, zamówiłam sobie na urodziny.
Pierwsza moja książka o tej drużynie, ale jak najbardziej trafiona. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, inne sobie przypomniałam. Fabuła z Messim bardzo ciekawa. Zdjęcia trochę rozczarowują, bo brakuje na nich kilku naprawdę kluczowych graczy. Co nie zmienia faktu, że jak zaczęłam czytać to każdy moment kiedy musiałam przerwać był dla mnie mordęgą, i z niecierpliwością czekałam aż powrócę do lektury.
Biblia dla Cules. Ale też ciekawa pozycja dla każdego kto chce się dowiedzieć jak to było i jest z FCB.

Arkadiusz | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK
Przeczytana: 16 lipca 2013

Jeśli ktoś się zastanawiał jaka jest najnowsza książka opowiadająca o losach "najlepszej drużyny świata", to już nie musi. Powiem Wam - to panegiryk...tak w 95%. Barca jest genialna! Mniej więcej tyle z tej książki wynika.

Po całą recenzję zapraszam na mój blog. Rick's Cafe!

OliwiaCules | 2012-11-12

Znakomita! Dla każdego zagorzałego fana FC Barcelona- lektura obowiązkowa.

Superktoś | 2015-05-26
Przeczytana: 2013 rok

Jedna z najlepszych książek o Barcelonie. Wspaniała relacja wyspiarskiego fanatyka Barçy, wiele "smaczków" i ciekawych historii, których przeciętny kibic raczej nie zna. Mnie najbardziej zafascynowały rozdziały o Pique i Puyolu, lecz z pewnością każdy fan Blaugrany znajdzie coś dla siebie. Z pewnością ta książka pomoże części młodszych kibiców zrozumieć jakie są różnice między Zarządem Laporty, a Zarządem Rosella & Bartomeu i czemu duża część socios pragnie obalić obecnie panujących. Graham Hunter to wieloletni dziennikarz ESPN który w cotygodniowych felietonach raczy nas swoimi spostrzeżeniami związanymi z Barçą, w formie książkowej jest równie dobry.

Sport