Sekrety La Roja

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Los secretos de La Roja
sport
Maryann

Po 44 latach dali Hiszpanii największą piłkarską radość, a teraz odważyli się wyjawić tajemnice swego sukcesu. La Roja pokazuje w tej książce swoją osobistą i nieznaną twarz. Sekrety, wspomnienia, anegdoty i odczucia drużyny, która jest paczką przyjaciół. Reprezentacja zaprasza nas do swojej szatni, aby wysłuchać pamiętnych odpraw Luisa Aragonésa i planów Vicente Del Bosque na podbój RPA i Polski.

Będziesz mógł wejść do pokojów piłkarzy, aby pośmiać się z ich sprzeczek podczas gry w karty, z najzabawniejszych pseudonimów i wyników zakładów. Odkryjesz muzykę, jaka towarzyszyła im w najpiękniejszych momentach, dowcipy, jakie robią sobie na boisku i to, w jaki sposób przezwyciężyli trudności, by rozkochać w sobie cały świat futbolu.

Od środka, szczerze i z wielką chęcią, by dzielić dumę wynikającą z przynależności do tej drużyny!

Prolog – Iker Casillas
Epilog – David Villa

źródło opisu: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/sekrety-la-roja/

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl

utu13 | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

"Sekrety" w tej książce są na poziomie "Bravo Sport" lat 90-tych.
To co w formie 32 stron jest nawet było przyjemne przy formacie
ponad 10 razy większym jest rzeczą niesłychanie ciężką w odbiorze.

Piotr Ćwik | 2018-03-29
Na półkach: Przeczytane, Sportowe
Przeczytana: 29 marca 2018

Niesamowitym plusem tej ksiazki jest spojrzenie za kulisy i ujawnienie smaczkow z reprezentacji Hiszpanii. Tytulowe sekrety doslownie sypia sie z kartek.
Wady? Jezyk (nie wiem czy to tlumcz byl slaby, czy w oryginale tak jest napisana) oraz chaos panujacy w ostatnim rozdziale. Nie przeslaniaja jednak ogolnej pozytywnej oceny.
Fani futbolu: warto to przeczytac.

Viaar | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Sport

Nic specjalnego. Jeśli ktos nie ma zaćmy z ostatnich 10 lat na wielkich turniejach bądź jest fanem La Roja, to wiele ona nie wniesie.. Będzie swoistym przypomnieniem lub fajną pamiątką na półce. Chociaż tak całkowicie beznadziejna nie jest - sporo cytatów, dowiedziałem się np. że Capdevilla w grze karcianej stracił 1000 euro :)

Marta94 | 2016-10-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sport

La Viva Spain ! Kibicuje tej reprezentacji od 6 lat. Książka mnie nie zawiodła.

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 lutego 2013

Fantastyczna książka. Prawdziwa uczta dla kibiców reprezentacji Hiszpanii. W ciekawy sposób przedstawione są wydarzenia, uczucia towarzyszące piłkarzom podczas Euro 2008 i Mistrzostw Świata 2010. Kibic może ujrzeć swoich ulubieńców w całkiem innym świetle. Najbardziej się ubawiłam przy pseudonimach piłkarzy i ich obsesjach przed meczami. Książka także pokazuje, ile wysiłku kosztuje osiągnięcie takiego sukcesu. Ja wciąż nie mogę uwierzyć, że piłkarze Barcelony i Realu Madryt mogą stanowić jedną, spójną całość. Do tego też mogłam się dowiedzieć więcej rzeczy o moich ulubionych piłkarzach ( Juan Mata i Fernando Torres). Oczywiście polecam wszystkim kibicom.

fragola23 | 2016-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Kocham reprezentację Hiszpanii z lat 2008-2014, gdy grał tam jeszcze Puyol, Villa, Xavi, Casillas etc. Kocham ją nadal, więc myślałam, ze ta książka będzie dla mnie czymś ekstra, niestety trochę się rozczarowałam.

Może gdybym przeczytała tą książkę na świeżo, tuż po jej wydaniu, gdy wciąż gdzieś w głowach siedziały nam sukcesy tej reprezentacji, oceniłabym ją inaczej. Została ona bowiem wydana tuż przed EURO 2012, jak wszyscy wiemy, zwycięskimi dla reprezentacji Hiszpanii.

Niestety, teraz, po kilku już latach, la Furia Roja straciła już część swojego blasku i nie świeci tak jak dawniej. Musze jednak przyznać, że czytając o pamiętnych meczach w ćwierćfinale EURO 2008 z Włochami, lub ćwierćfinale z Paragwajem na MŚ w RPA, wróciły miłe wspomnienia i odtworzyłam sobie parę filmików na YT z tych meczów.

Sam styl napisania książki, cóż jest trochę chaotyczny. Jest parę błędów w przekładzie (ale to wina tłumacza), można się pogubić w wydarzeniach przez to, że czasami opowiadana jest...

kroolu | 2016-01-06
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawostek zza kulis drużyny wyjątkowej nigdy za wiele. Podane w przystępny sposób pozwalają one jeszcze bardziej zrozumieć na czym polegał fenomen Hiszpanów.

mariusz6 | 2015-12-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Napisać, że spodziewałem się po tej lekturze znacznie więcej...to nic nie napisać. z drugiej strony- dla fana tej ekipy- ta książka to pewnie "biblia"...rodzinna fotka...taka wspominkowa słodycz...

wombat80 | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Początek bardzo cukierkowy, w zasadzie nic ciekawego się nie dowiemy. Kto jest największym gapą, kto śpiochem, kto wynosi słodycze z hotelowej stołówki, ot takie tam ciekawostki. Myślałem, że będzie już do końca w ten deseń. Mile się rozczarowałem. Nie kibicowałem im nigdy jakoś przesadnie, teraz to się zmieni.

RADMAN | 2014-07-19

Książka opisująca historie jednej z najwybitniejszych drużyn w historii futbolu. Autorzy ukazują nam nie tylko znane wszystkim wielkie sukcesy hiszpańskiej kadry, ale także jej trudne początki. Warto sięgnąć po ten tytuł i przekonać się co czuli piłkarze w czasie Euro czy Mundialu, jak reagowali na sukcesy i niepowodzenia. Po skończeniu książki patrzy się inaczej na gwiazdy futbolu.