Sekrety La Roja

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Los secretos de La Roja
sport
Maryann

Po 44 latach dali Hiszpanii największą piłkarską radość, a teraz odważyli się wyjawić tajemnice swego sukcesu. La Roja pokazuje w tej książce swoją osobistą i nieznaną twarz. Sekrety, wspomnienia, anegdoty i odczucia drużyny, która jest paczką przyjaciół. Reprezentacja zaprasza nas do swojej szatni, aby wysłuchać pamiętnych odpraw Luisa Aragonésa i planów Vicente Del Bosque na podbój RPA i Polski.

Będziesz mógł wejść do pokojów piłkarzy, aby pośmiać się z ich sprzeczek podczas gry w karty, z najzabawniejszych pseudonimów i wyników zakładów. Odkryjesz muzykę, jaka towarzyszyła im w najpiękniejszych momentach, dowcipy, jakie robią sobie na boisku i to, w jaki sposób przezwyciężyli trudności, by rozkochać w sobie cały świat futbolu.

Od środka, szczerze i z wielką chęcią, by dzielić dumę wynikającą z przynależności do tej drużyny!

Prolog – Iker Casillas
Epilog – David Villa

źródło opisu: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/sekrety-la-roja/

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl

Miss_Jacobs | 2012-12-27

Być mistrzem. Każdy na swój sposób może nim zostać w wybranej przez siebie dziedzinie. W piłce nożnej ten tytuł należy się Hiszpanom. Wbrew pomrukom niezadowolenia mam wrażenie, że jeszcze długo będą niepodzielnie zasiadać na tym tronie. Skąd to przypuszczenie? Południowcy zaczynają zbierać plony, stworzyli grupę idealną. Zapewne każdy z Was pamięta ten moment podczas Euro2012, kiedy to na boisku byli zawodnicy jednie dwóch klubów – FC Barcelony i Realu Madryt.

Ludzie. Ci obecni znają się niemal od maleńkości. Dzielą ze sobą klubowe szatnie lub spotykają się na Gran Derbi – najważniejszych i najbardziej elektryzujących rozgrywkach. Jednak żadna reprezentacja, nawet ta posiadająca najbardziej zdolnych piłkarzy, nie wygra bez sztabu szkoleniowego z trenerem na czele. Na każdy sukces pracuje wielu bezimiennych – dla kibiców – bohaterów. Czas poznać ich imiona oraz resztę sekretów La Roja. By to zrobić, musicie wyruszyć w podróż, gdzie przewodnikiem będzie Miguel Angel Diaz.

Ta...

Kasiek m | 2012-05-26
Na półkach: Akcja 52 A.D. 2012
Przeczytana: 26 maja 2012

Starość nie radość – skleroza i te sprawy. Onegdaj gdy zobaczyłam wspomnienie o tej książce na stronie Królewskich zapaliła się we mnie chęć posiadania… ale oczywiście zapomniałam…. Dopiero Edith mi przypomniała, że takowa istnieje a ja musze mieć dzieło do którego wstęp napisał ukochany mój Iker Casillas. Po rozstaniu z Edith, załatwiłam co miałam załatwić i udałam się do Empiku a tam – proszę Was bardzo wpadła na mnie przy samych drzwiach…

Udałam się w kierunku dworca i natychmiast po opuszczeniu trolejbusu poczęłam czytać, czytałam i czytałam i każdy przerywnik mnie irytował, przerywnik czyli to co kazało mi przerwać lekturę. Oto dostawałam wehikuł czasu, ktoś umożliwił mi przeniesienie się w czasie i przeżywanie ponowne tych pięknych chwil sprzed czterech lat, gdy po raz pierwszy nieaktualną stała się zasada, ze Hiszpania gra jak nigdy i przegrywa jak zawsze,

To cztery lata temu zaczęło się szaleństwo na punkcie Hiszpanów ich reprezentacji(nic dziwnego, wszak roi się tam od...

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: 2013
Przeczytana: 09 lutego 2013

Fantastyczna książka. Prawdziwa uczta dla kibiców reprezentacji Hiszpanii. W ciekawy sposób przedstawione są wydarzenia, uczucia towarzyszące piłkarzom podczas Euro 2008 i Mistrzostw Świata 2010. Kibic może ujrzeć swoich ulubieńców w całkiem innym świetle. Najbardziej się ubawiłam przy pseudonimach piłkarzy i ich obsesjach przed meczami. Książka także pokazuje, ile wysiłku kosztuje osiągnięcie takiego sukcesu. Ja wciąż nie mogę uwierzyć, że piłkarze Barcelony i Realu Madryt mogą stanowić jedną, spójną całość. Do tego też mogłam się dowiedzieć więcej rzeczy o moich ulubionych piłkarzach ( Juan Mata i Fernando Torres). Oczywiście polecam wszystkim kibicom.

Łukasz | 2014-03-10
Na półkach: 2014
Przeczytana: 10 marca 2014

Jako fan reprezentacji Hiszpanii jeszcze od czasów gdy mówiono o niej że gra jak nigdy a przegrywa jak zawsze i jako fan Realu Madryt tej książki po prostu nie mogłem odpuścić, niestety spodziewałem się czegoś więcej, niby są ciekawostki spoza boiska, przydomki piłkarzy, opowiastki o grze w pocha czy zakładach Puyola, to książkę tę czytało mi się dość ciężko i powoli, nie wciągnęła mnie, nie pożarłem jej podczas kilku posiedzeń. Książka dobra ale nic ponadto.

Paulaaaa | 2012-08-10
Na półkach: Egzemplarz recenzencki
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Myślę, że nie muszę przedstawiać Wam drużyny, która po 44 latach nareszcie sprawiła Hiszpanii radość. Wygrana mistrzostw Europy 2008, Mundialu w RPA 2010 i Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie 2012r. to ich już historyczne osiągnięcia. Jako pierwsza drużyna zdobyła mistrzostwo Europy dwa razy z rzędu. I nie zapowiada się na ich upadek - oni chcą więcej!! La Roja przedstawia w tej książce kulisy drużyny, które w przeciągu kilku lat spisał i "posegregował" w rozdziałach Miguel Ángel Díaz - dziennikarz sportowy.

Jeżeli macie ochotę poznać chłopaków z drużyny, ich ksywki, zwyczaje, nawyki, codzienne życie w czasie mistrzostw - to ta książka jest jak najbardziej dla Was. Mamy okazję dowiedzieć się jak wyglądała ich droga do sukcesu, co pomiędzy kolejnymi meczami dzieje się w ich pokojach, jaka jest ich ulubiona rozrywka, jaką muzykę zapuszcza Dj Ramos, jak reagowali na sukcesy i porażki, jak przeżywali wszelkie kontuzje i narzucone diety, jakie żarty robią sobie na boisku i jakie...

Arkadiusz | 2013-09-09
Na półkach: EBOOK
Przeczytana: 08 września 2013

(...)
A książka nie jest rewelacyjna. Jak już wcześniej pisałem w poście dotyczącym "Barcy...", książka skupia się tylko na czasach w miarę "współczesnych" i przeprowadza nas przez ostatnie sukcesy reprezentacji, czyli jedynie przez rządy Luisa Aragonésa i Visente Del Bosque. Poznajemy w niej co prawda sylwetki wszystkich najważniejszych piłkarz, ich przydomki, nawyki, zwyczaje, fobie i przesądy (kto co i jak robi przed meczem, bo myśli, że przyniesie mu to szczęście). Mamy też wgląd w "śledztwo" jakie przeprowadził autor książki w sprawie odsunięcia Raula od reprezentacji, ale niestety nie dowiadujemy się nic ponad to co sami zainteresowani mówili w mediach, bo nikt się nie uzewnętrzniał bardziej niż wcześniej. A to, moim zdaniem, odrobinę za mało.
(...)

Po całą recenzję zapraszam na mój blog - Rick's Cafe!

kroolu | 2016-01-06
Przeczytana: listopad 2012

Ciekawostek zza kulis drużyny wyjątkowej nigdy za wiele. Podane w przystępny sposób pozwalają one jeszcze bardziej zrozumieć na czym polegał fenomen Hiszpanów.

fragola23 | 2016-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Kocham reprezentację Hiszpanii z lat 2008-2014, gdy grał tam jeszcze Puyol, Villa, Xavi, Casillas etc. Kocham ją nadal, więc myślałam, ze ta książka będzie dla mnie czymś ekstra, niestety trochę się rozczarowałam.

Może gdybym przeczytała tą książkę na świeżo, tuż po jej wydaniu, gdy wciąż gdzieś w głowach siedziały nam sukcesy tej reprezentacji, oceniłabym ją inaczej. Została ona bowiem wydana tuż przed EURO 2012, jak wszyscy wiemy, zwycięskimi dla reprezentacji Hiszpanii.

Niestety, teraz, po kilku już latach, la Furia Roja straciła już część swojego blasku i nie świeci tak jak dawniej. Musze jednak przyznać, że czytając o pamiętnych meczach w ćwierćfinale EURO 2008 z Włochami, lub ćwierćfinale z Paragwajem na MŚ w RPA, wróciły miłe wspomnienia i odtworzyłam sobie parę filmików na YT z tych meczów.

Sam styl napisania książki, cóż jest trochę chaotyczny. Jest parę błędów w przekładzie (ale to wina tłumacza), można się pogubić w wydarzeniach przez to, że czasami opowiadana jest...

RADMAN | 2014-07-19

Książka opisująca historie jednej z najwybitniejszych drużyn w historii futbolu. Autorzy ukazują nam nie tylko znane wszystkim wielkie sukcesy hiszpańskiej kadry, ale także jej trudne początki. Warto sięgnąć po ten tytuł i przekonać się co czuli piłkarze w czasie Euro czy Mundialu, jak reagowali na sukcesy i niepowodzenia. Po skończeniu książki patrzy się inaczej na gwiazdy futbolu.

mariusz6 | 2015-12-28
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 lipca 2015

Napisać, że spodziewałem się po tej lekturze znacznie więcej...to nic nie napisać. z drugiej strony- dla fana tej ekipy- ta książka to pewnie "biblia"...rodzinna fotka...taka wspominkowa słodycz...