Zagadnienia polityki polskiej

Huncwotcool

W tomie zostały zebrane najważniejsze teksty czołowego myśliciela endeckiego schyłku okresu zaborów i II RP, m.in. Zagadnienia polityki polskiej, Walka o Polskę, Sprawa polska, Znaczenie polityczne Kresów wschodnich dla Polski oraz przekład ważnej broszury z okresu kongresu paryskiego La Pologne. Ce qu’elle a été, ce qu’elle est actuellement, ce qu’elle devrait être (Polska. Jaka była. Jaka jest teraz. Jaka być powinna).

„Dobrze się stało, że Ośrodek Myśli Politycznej zdecydował się na przypomnienie dorobku niewątpliwie wybitnej postaci, jaką był Joachim Bartoszewicz. [...] Zamieszczone w wyborze pozycje, atrakcyjne publicystycznie i wartościowe jako świadectwa polskiej myśli politycznej, z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim czytelnikom. Warto się z nimi zapoznać”. (prof. Krzysztof Kawalec)

Wstęp: prof. Krzysztof Kawalec

źródło opisu: www.omp.org.pl