rozwiń zwiń

Po trochu

Okładka książki Po trochu
Weronika Gogola Wydawnictwo: Książkowe Klimaty literatura piękna
180 str. 3 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Książkowe Klimaty
Data wydania:
2017-06-10
Data 1. wyd. pol.:
2017-06-10
Data 1. wydania:
2019-01-01
Liczba stron:
180
Czas czytania
3 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365595515
Tagi:
dzieciństwo wspomnienia opowieść
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Notatnik Literacki Nr 1 (1) / 2023 Zuzanna Bartoszek, Joanna Bednarek, Ewa Dąbrowska, Julia Fiedorczuk, Jerzy Franczak, Weronika Gogola, Irek Grin, Ewa Jarocka, Tymoteusz Karpowicz, Emilia Konwerska, Patryk Kosenda, Dorota Kotas, Dawid Kujawa, Karolina Macios, Paweł Mackiewicz, Filip Matwiejczuk, Oskar Meller, Łukasz Musiał, Joanna Oparek, Emil Pasierski, Jacek Paśnik, Redakcja pisma Notatnik Literacki, Maciej Robert, Barbara Sadurska, Jakub Skurtys, Paweł Sołtys, Olga Tokarczuk, Agnieszka Waligóra, Rafał Wawrzyńczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało
Ocena 8,0
Notatnik Liter... Zuzanna Bartoszek, ...
Okładka książki Znak nr 764 Wojciech Bonowicz, Halina Bortnowska, Tomasz Cyz, Roberto Esposito, Julia Fiedorczuk, Weronika Gogola, Jürgen Habermas, Marta Kijewska-Trembecka, Dominika Kozłowska, Marek Krajewski, Angelika Kuźniak, Joanna Mueller, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak
Ocena 6,3
Znak nr 764 Wojciech Bonowicz, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
683 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1159
766

Na półkach: ,

Od Weroniki Gogoli jestem starsza, od Wioletty Grzegorzewskiej młodsza. Czyli gdzieś pomiędzy dwiema dziewczynami, po środku dwóch czasów mogłabym napisać swoją autobiograficzną, wspominkowo - pamięciową powieść/opowiadania.
Jakie by to było? Ciekawe?
Całe życie czytam i piszę. Czytanie się rozrasta na tak wiele poziomów... Pisanie idzie w setki stron rocznie.
Inna sprawa czy bym chciała napisać?
Tak, chciałbym, ale nie wiem czy chciałbym tak napisać. Wiadomo, każdy by chciał inaczej od wszystkich, swój styl, osobowość, itp. Na pewno łatwiej były mi napisać autobiograficznie jak w "Po trochu" czy "Gugułach", ale chciałbym autobiograficznie inaczej. Może bliżej Andrzeja Muszyńskiego w "Podkrzywdzie".
Mniejsza z większą. Nie o mnie sprawa.
Powinno być o "Po trochu". Jedziemy zatem.
Jest i po trochu i płynnie - od pierwszych świadomie przeżytych dni, do kroku w dorosłość. Przyjemna, potoczysta narracja, bez ozdobników i bez konfabulowania. Nie widać także zbytniego zadęcia.
Kolejna dziewczynka wychowana na prowincji w latach 80-90-tych. Troszkę już mniej jest obornika, guseł, tradycji. Jeszcze zaznacza się brak komunikacji - fizycznej możności przemieszczania się, okazjonalność takiego faktu. Już jest bardziej nowocześnie i bliżej końca wieku, ale jeszcze po wiejsku , z prostotą.
Taki charakter potoczystości rozważań - raz krótszych, raz dłuższych wspominków o tym co było, jak było, jak się przeżywało, co było ważne, co w głowie, co w wyobraźni, ile marzeń, ile skrajnych emocji, ile myśli na minutę, potrzeb rozwikłania zagadek dorosłego świata, potrzeby miłości, potrzeby opieki, ... - jest w porządku. Bo z jednej strony daje uczucie całkowitej szczerości - jakby spowiedzi, z drugiej jest bliska normalnej rozmowie. Poznanie przez wysłuchanie, co buduje zrozumienie i dobry kontakt. I jest dobrze - koleżanki jesteśmy.

Od Weroniki Gogoli jestem starsza, od Wioletty Grzegorzewskiej młodsza. Czyli gdzieś pomiędzy dwiema dziewczynami, po środku dwóch czasów mogłabym napisać swoją autobiograficzną, wspominkowo - pamięciową powieść/opowiadania.
Jakie by to było? Ciekawe?
Całe życie czytam i piszę. Czytanie się rozrasta na tak wiele poziomów... Pisanie idzie w setki stron rocznie.
Inna sprawa...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    831
  • Przeczytane
    809
  • Posiadam
    165
  • 2018
    51
  • 2019
    26
  • Ulubione
    24
  • 2023
    17
  • Ebook
    15
  • 2021
    13
  • Ebooki
    13

Cytaty

Więcej
Weronika Gogola Po trochu Zobacz więcej
Weronika Gogola Po trochu Zobacz więcej
Weronika Gogola Po trochu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także