Le prisonnier de la planete Mars
8320202973
mars
aredhela

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

TheMoonAdi | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Powieść fantastyczna o człowieku przeniesionym na Marsa skoncentrowaną siłą woli tysięcy indyjskich braminów...
Brzmi trochę naiwnie i niedorzecznie, ale w końcu książka ma już nieco ponad sto lat. Została więc napisana jeszcze przed genialnym pomysłem Hermanna Obertha, aby do wynoszenia statków w kosmos używać rakiet.
Niemniej jednak czyta się ją bardzo przyjemnie.
Autor nie zanudza nas mnogością opisów przyrody, a akcja potrafi być zajmująca, nawet nieprzewidywalna.

Poza tym na pierwszy rzut oka widać, że autorem jest człowiek wszechstronnie wykształcony. Lektura może więc być ciekawą dla ludzi chcących przyjrzeć się bliżej sposobowi naukowego myślenia z początku XX wieku.

Grzegorz Śmiałek | 2011-10-22
Przeczytana: 22 października 2011

Piękne i słodkie obcowanie z naiwną fantastyką XIX wieku. Przysparza śmiechu i wzruszenia. To powieść o Marsie z drzewami, ptakami i puchatymi marsjanami o ludzkim wyglądzie, no i z powietrzem rzecz jasna.

lekkoduch | 2016-05-24

Przygodowa fantastyka. Jeżeli ktoś lubi Verne'a, musi sięgnąć i po Gustava Le Rouge, który łączy w swojej powieści to co najlepsze u Verne'a jak i Burrougsa z jego książki "Księżniczka Marsa".
Le Rouge daje nam barwny świat, wyrazistego bohatera, oczywiście dzielnego i szlachetnego jak przystało na czasy w których tworzył autor i mnóstwo przygód, a wszystko to w języku, w którym widać lekkość pisania i talent. Chociaż powieść liczy sobie ponad sto lat i widać w niej sporo archaizmów, to daje naprawdę dużo radości z czytania i nikt, kto sięgnie po tą książkę nie będzie miał żadnych złudzeń, że to prawdziwa perełka i klasyka sama w sobie.

Marta | 2017-11-16
Przeczytana: 20 listopada 2017

To taki Wells, Verne, Żelazny i Podróże Guliwera w jednym. Może być ciężka dla niektórych z powodu języka, moje wydanie opiera się na przekładzie międzywojennym przez co czyta się dosyć ciężkawo. Nie odbieram jej do końca jako typowego sf, to raczej taka literatura przygodowa z czasów pięknej epoki czyli genialni inżynierowie, złowrodzy magowie, szlachetni milionerzy, dzielni oficerowie, świat marsa dosyć sf-owy ale w starym stylu. Niektóre pomysły dosyć ciekawe i nowatorskie np. chłodzące rośliny, które wykorzystał jako pierwszy, dopiero później była Cieplarnia Aldissa. Takie czytadełko ale ok.

Kingsman | 2016-07-20
Przeczytana: 2012 rok

Niesamowita książka. Mimo że napisana lata temu to wciąż zaskakuje i wciąga. Polecam wszystkim fanom Sci-Fi!

Ergo_sum | 2015-09-14
Przeczytana: 1986 rok

No cóż powiedzieć? Klasyka. Język trochę archaiczny, nauka wyprzedziła "rekwizyty", ale nadal dobra. Miłośnik SF przeczyta z przyjemnością (mam nadzieję). Dla innych, może to być przyjemnie spędzony jesienny wieczór.

HanaZaczytana | 2017-07-04

Stare, ale jare- to najlepsze podsumowanie, zalecam popróbować, bo zabawa jest przednia:P http://hanazaczytana.blogspot.com/2017/06/gustave-le-rouge-wiezien-na-marsie.html

ROB | 2017-02-10

fantastyka z początku XXw w stylu z epoki czyli młody bohater wpadający w kabałę z udziałem mistycznych mocy indyjskich joginów ;p stare ale daje się bez bólu czytać

JaJa | 2014-09-23

lubię go
a najbardziej podoba mi się okładka bo cała reszta do niczego

Izabela Latak | 2017-09-21
Na półkach: Przeczytane, Audio