Jak to działa? Zwierzęta

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Klara kocha zwierzęta i chciałaby wszystko o nich wiedzieć. W przyszłości zamierza zostać biologiem albo weterynarzem, albo zootechnikiem, albo leśniczym, albo zoopsychologiem, albo opiekunką do zwierząt… Ciężko się zdecydować. Na razie każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiadomości. Pomaga jej dziadek, który cierpliwie odpowiada na pytania za pomocą zabawnych rysunków. Dlaczego psy zostawiają mokre ślady łap? Po co świnie taplają się w błocie? Dlaczego szczur może skoczyć z dużej wysokości i nic mu nie jest? Dlaczego króliki ciągle poruszają nosem? Dlaczego papugi są takie hałaśliwe? Czy żaba słyszy, chociaż nie ma uszu? Dlaczego konie tak krótko śpią? Po co niedźwiedzie stają na dwóch łapach? Dlaczego kaczki mają takie dziwne dzioby? Dzięki czemu wiewiórka tak dobrze i zwinnie skacze? Dlaczego sarny kręcą uszami?

Duży format, szczegółowe ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre zalety tej niezwykłej książki o zwierzętach domowych, wiejskich, parkowych i leśnych.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

AnnaSikorska | 2017-07-12

Dzieci kochają odkrywać świat. Badanie otoczenia to jedno z ważniejszych zadań młodego człowieka przygotowującego się do dorosłego życia. Podręcznikowy materiał szkolny nie zawsze porywa i pomaga w zdobywaniu wiedzy, dlatego warto poszperać na półkach w księgarniach i znaleźć insertującą alternatywę. Dla nas jest nią wiele książek wydawanych przez Naszą Księgarnię. Znajdziemy tam niezwykłe serie „Opowiem ci, mamo” czy „Rok w” pozwalające zdobyć wiele informacji bez nudnej nauki na pamięć. Wiedza podana w formie ciekawostek sprawia, że dzieci chętniej sięgają po lektury oraz chętniej chłoną kolejne informacje o świecie oraz nabywają nawyków czytelniczych. Pozornie proste, z wieloma ilustracjami lektury pomagają zrozumieć świat oraz wyczulają na lepsze obserwowanie otoczenia.
Do naszych rąk trafiła kolejna książka, która stanie się ulubioną lekturą młodych odkrywców. „Jak to działa? Zwierzęta” Nikoli Kucharskiej to ilustrowana opowieść o Klarze i Karolku, którym dziadek Ignacy...

Jestem całkowicie zakochana w tej książce! Po same uszy! Nie przesadzam ;) Kiedy zobaczyłam ją na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia, zupełnie oszalałam na jej punkcie. Nie mogłam się jej doczekać. Wydawać by się mogło, że wzięłam ją przecież z myślą o moich chłopakach, ale powiem Wam, że egoistycznie myślałam w tym przepadku także o sobie! Taka wariatka ze mnie ;)

Uwielbiam tego typu książki i po przeczytaniu tak wielu różnych informacji na temat przeróżnych zwierzaków to nadal mi mało. Na szczęście mój starszak także lubi takie zwierzęce ciekawostki. Czytamy więc wspólnie i wspólnie czerpiemy wiedzę z tej książki.

Poznamy tutaj Klarę i Karola oraz ich wszystkowiedzącego dziadka Ignacego. Klara i Karol to rodzeństwo, które ma kompletnego bzika na puncie zwierząt. Szczególnie nasza mała, główna bohaterka. Ma zamiar dowiedzieć się dosłownie wszystkiego czego tylko będzie w stanie się dowiedzieć i co będzie dotyczyło zwierzaków ;) Pomaga jej w tym jej dziadek, który dzielnie i...

Mamobab | 2017-10-18

(...)
Książkę kupiłam trochę przez przypadek, z myślą o różnych okazjach prezentowych. Przecież to dla maluchów, a moje dzieci już takie duże i tyle poważnych książek o zwierzętach mają, że na sto procent wzgardzą czymś, co wydawało mi się być raczej infantylne.  Ku mojemu zaskoczeniu książka została przechwycona, zanim zdołałam zweryfikować swoje błędne przekonania, oczarowała potomstwo i zostanie z nami na dłużej.
Przyczyn jest kilka. Po pierwsze pies z mikrofalówką w środku (nie wyprowadzam z błędu, że to raczej coś innego). Po drugie pozostałe doskonałe przekroje zwierząt. Po trzecie humor. A po czwarte mnóstwo zaskakujących całkiem poważnych informacji.
W książce wykorzystano klasyczny motyw - ciekawe świata dzieci i dorosły w roli przewodnika, który udziela odpowiedzi na setki pozornie najbardziej absurdalnych pytań.
Wśród dwójki dzieci prym wiedzie Klara, która marzy, by w przyszłości robić coś związanego ze zwierzętami. Cokolwiek. Dlatego musi wiedzieć wszystko.  W roli...

madziusia | 2017-07-31
Przeczytana: 25 lipca 2017

Pozycja dedykowana jest nieco starszym czytelnikom (6-10 lat) interesującym się budową i funkcjonowaniem zwierzęcych organizmów.

Klarę fascynują zwierzęta. Dziewczynka poświęca każdą wolną chwilę na zdobywanie wiedzy o zwierzętach domowych, wiejskich, parkowych i leśnych. Klara ma w tym ukryty cel - w przyszłości pragnie zostać biologiem, weterynarzem, zootechnikiem, leśniczym lub zoopsychologiem. Na ostateczną decyzję co do swojej kariery dziewczynka musi jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz wraz z bratem Karolem zarzucają swojego dziadka mnóstwem niewygodnych pytań, na które ten odpowiada z anielską wręcz cierpliwością. Czy skorupa żółwia to część żółwia, czy tylko jego domek? Po co kaczkom takie dziwaczne dzioby? Czy krety naprawdę są całkiem ślepe? Po co krowa muczy? Dokąd odlatują bociany na zimę? Czemu lisy mają takie duże uszy? Czy łania i sarna to jest to samo zwierzę? Kiedy niedźwiedzie zasypiają na zimę? To jedynie kilka przykładów pytań, na które nieustraszony...

Iwona_C_ | 2017-07-02

Wydawać by się mogło, że jest to kolejna publikacja, jakich jest pełno w księgarniach. Jednak tę książkę na tle innych wyróżniają przede wszystkim ilustracje przygotowane przez Nikolę Kucharską. Jej charakterystyczna kreska już dawno podbiła moje serce. A dodatkowo ta książka ma bardzo nietypowy charakter. Z przymrużeniem oka pokazuje nie tylko, jak i gdzie żyją zwierzęta, ale i co mają w środku. Mimo lekkiej i humorystycznej formy publikacja ta niesie ze sobą bardzo dużą wartość merytoryczną dla najmłodszych czytelników. Dzięki takiej formie przekazania wiedzy, każde dziecko z chęcią sięgnie po tę książkę i być może będzie chciało wiedzieć jeszcze więcej na temat zwierząt i środowiska, w jakim żyją.

Patrycja | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Książka bardzo ładna, grafika świetna, a sam pomysł na książkę rewelacyjny. Cóż z tego skoro pełna jest błędów, uproszczeń i niedomówień? To prawda, że w środku znajdziemy dużo fajnych informacji, ale przecież ta książka nie jest skierowana do specjalistów, którzy mogą odfiltrować informacje błędne od prawdziwych, tylko do dzieci, które przyswajają wszystkie zawarte w niej wiadomości jako pewnik. Bardzo żałuję że autorzy nie skonsultowali się ze specjalistami i nie skorygowali informacji które umieścili w tej pozycji. Może jednak doczekamy się drugiego wydania, w którym autorzy rzetelniej podejdą do przedstawianych dzieciom informacji? Mam taką nadzieję.

Elena91 | 2017-08-29
Przeczytana: 2017 rok

Jeśli wasze dziecko chce dowiedzieć się czegoś o zwierzętach - jak funkcjonują, jak to wszystko wygląda "od środka" - a Wy nie wiecie jak im to przekazać, śmiało możecie sięgnąć po tą pozycję! Cudownie zilustrowane organizmy zwierząt pozwolą wytłumaczyć dziecku w przystępy sposób co się dzieje tam w brzuszku kotka, po co mu wąsy i wiele innych ciekawostek!

tearsens | 2017-11-11

Polecam książkę miłośnikom zwierząt z poczuciem humoru. Nie jako „podręcznik” anatomii, lecz jako źródło dobrej zabawy i mnóstwa ciekawostek, które może rozbudzić w dzieciach zoologiczną pasję.

Pełna recenzja na blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/08/z-humorem-wsrod-zwierzat-kucharska.html

MadameZuzu | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018