Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Wydawnictwo: Entliczek
Professor Astro Cat's Frontiers of Space
kosmos, lit. popularnonaukowa
Molly

Odkrywanie kosmosu jest pasjonujące! Zwłaszcza, jeśli naszym przewodnikiem jest profesor Astrokot. Jest on tak mądry, że ma stopień naukowy w niemal każdej dyscyplinie pod słońcem! A skoro mowa o Słońcu… profesor Astrokot jest specjalistą również w tej dziedzinie. W tej książce opowie Wam o wielu fascynujących tajemnicach Wszechświata. Co wspólnego ma Ziemia z owsianką Złotowłosej? Gdzie w...

Co wspólnego ma Ziemia z owsianką Złotowłosej?
Gdzie w kosmosie można znaleźć diamenty?
Czy na innych planetach istnieje życie?
O tym dowiecie się od profesora Astrokota – najmądrzejszego kota na świecie!

Duża dawka wiedzy z dziedziny astrofizyki podana w lekki, przystępny i zabawny sposób - imponujący album do wspólnego, rodzinnego czytania.

źródło opisu: http://www.entliczek.eu/

źródło okładki: http://www.entliczek.eu/

gaczewska | 2018-09-24

Przyszła pora na wtłoczenie do młodego rozumku paru nomen omen uniwersalnych faktów. A z kim poznawać wszechświat jak nie z profesorem Astrokotem? Książka ilustracyjno-opisowa, dużo wiedzy, wszystko logicznie poukładane i klawo zilustrowane. Nie zabrakło również podśmiewanek z degradacji Plutona i zarazem iskierki nadziei, że może kiedyś znowu go przywrócą w poczet planet. Coś nie mogą się dogadać jajogłowi; zresztą nie tylko z tym. Wrócił syn z przedszkola ostatnio i z pretensjami do mnie, że jest pięć oceanów, a ja mu mówiłam, że trzy. Powiedziałam więc, że tak naprawdę, to jeden, ale nie wiadomo jak go pokroić. A Astrokot zaspokoi głód wiedzy dużych i małych. Warto, naprawdę warto.

Indianka | 2015-02-11
Przeczytana: luty 2015

"Profesor Astrokot odkrywa Kosmos" to książka, w której zakochałam się od pierwszego "zajrzenia" do środka =) Bardzo zaciekawiły mnie niesamowite ilustracje, w których wyjątkowym tonie utrzymana jest cała ta pozycja. Jako że mam męża fizyka i sama interesuję się tematyką Wszechświata, zdecydowałam się na zakup (a niestety książka do tanich nie należy). Kupiłam ją z myślą o swoich przyszłych dzieciach, ale sama już ją pochłonęłam!!!!! Wiedza w niej zgromadzona może zaspokoić ciekawość nie tylko dzieci, ale i rodziców! Uważam, że książka ta jest doskonałym wstępem do rozmów i rozwijania zainteresowania fizyką astralną przyszłych małych geniuszy- minie sporo czasu, zanim przestanie im wystarczać wiedza w niej zawarta, a wtedy z pomocą przyjdą na pewno programy National Geographic, encyklopedie, a później już tylko siup! na studia =) Polecam gorąco!

Inga | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Do oglądania raczej, bo czyta się dziecku trochę trudno. Za dużo faktów i ciekawostek na stronę, choć niektóre są naprawdę świetne, jak np. skalowanie planet jako owoców (Jowisz to arbuz, a Ziemia to pomidor koktajlowy).

Czasem toporne tłumaczenie, np. Wenus porównana do dużej jagody, a na bank na rysunku widać borówkę.

Ciekawa retro grafika.

Melmothia | 2019-02-05