Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Cykl: Mysi Domek (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Het Muizenhuis - Het circus
cyrk, karina schaapman, mysi domek
jagarkar

Latem w okolice Mysiego Domku przyjeżdża cyrk. Dla Sama i Julii jest to początek wspaniałych wakacji. Co prawda przyjaciele będą musieli rozstać się na jakiś czas, bowiem Julia wraz z mamą wyruszą z cyrkiem w trasę, a Sam zostanie w Mysim Domku, jednak nie przestaną do siebie pisać. Życie w cyrku wygląda zupełnie inaczej niż w domu. Mama Julii gotuje artystom obiady, a Julia uczy się...

Życie w cyrku wygląda zupełnie inaczej niż w domu. Mama Julii gotuje artystom obiady, a Julia uczy się cyrkowego fachu: sprzedaje bilety, pomaga rozstawiać wielki namiot, trenuje taniec na linie i asystuje w występie magika. Tymczasem w Mysim Domku też sporo się dzieje – Sam opiekuje się trojaczkami i bawi się z koleżanką Ellą. O wszystkich swoich przygodach napisze Julii w listach.

Mysi Domek jest projektem Kariny Schaapman, która zbudowała go jako tło dla swoich książeczek. Powstał z kartonowych pudeł i papier mâché. Niniejszy, trzeci tom przygód Sama i Julii oparty jest na wątkach autobiograficznych. Autorka odtworzyła zapamiętane z młodości namiot i wozy cyrkowe z taką samą dbałością o szczegół, jaka charakteryzuje jej poprzednie książki. Znalazły się tu pomniejszone plakaty cyrkowe, zdjęcia i listy pochodzące z jej osobistego archiwum.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1057/Mysi-domek--Sam-i-Julia-w-cyrku

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1057/Mysi-domek--Sam-i-Julia-w-cyrku

Wkp | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

MY SIĘ W CYRKU SPOTYKAMY

Przesympatyczne myszki stworzone przez Karinę Schaapman powracają w trzecim tomie swoich przygód, oferując jak zawsze mnóstwo wspaniałej zabawy. I aż żal, że to już ostatni póki co tom wydany w naszym kraju, bo w towarzystwie tych zwierzęcych bohaterów chciałoby się zagościć na dużo dłuższy czas.

Tym razem spokojny Sam i jego ciekawa życia i nowości przyjaciółka Julia w trakcie zakupów natrafiają na informację o przybyciu do miasta cyrku. Zafascynowani tym wydarzeniem nie wiedzą jeszcze jak bardzo odmieni ono ich życia. Mama Julii złoży podanie o pracę w cyrku, jej zdolności do szycia bardzo się w nim przydadzą, ale oznacza to, że Julia będzie musiała wyruszyć z nią w trasę razem z artystami. Nauczy ją to życia i pracy. Tymczasem pozostawiony samotnie w Mysim Domku Sam także nie będzie miał czasu się nudzić – opieka nad dziećmi czy zabawa z nową znajomą staną się stałym zajęciem. Jednak oboje nie zapomną o sobie i w listach opisywać będą najważniejsze...

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 14 września 2018

Książka „Mysi Domek Sam i Julia w Cyrku”
Autor Karina Schaapman
Wydawnictwo @media_rodzina
W książkach z serii "Mysi domek" można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Stworzony przez Karinę Schaapman z kartonowych pudeł i papieru mâché oraz oryginalnych materiałów pochodzących z lat 50., 60. i 70. ubiegłego stulecia, Utrzymany w stylu retro "Mysi domek" olśniewa pomysłowością i dbałością o najmniejsze detale. Ten trójwymiarowy projekt, liczący ponad sto pokoików, przejść i zakamarków, który można oglądać z przodu, z tyłu i z boku, stał się tłem do historyjek przedstawionych w całej serii książek.
Życie w cyrku wygląda zupełnie...

RozaneDziecinstwo | 2016-11-13
Przeczytana: 25 października 2016

Głównymi bohaterami serii są myszki: bardzo rezolutna i ciekawa świata Julia oraz jej przyjaciel - niezwykle nieśmiały i grzeczny Sam. Dzięki Julii i jej odwadze życie Sama nie jest monotonne, z kolei przyjaźń z Samem daje, mieszkającej tylko z mamą, Julii możliwość obcowania z dużą rodziną, której sama nie ma.
Treść książek stanowią codzienne historyjki z życia głównych bohaterów, które, w większości, są bliskie małemu czytelnikowi, co sprawia, że maluch szybko zaprzyjaźnia...

Sylwana | 2017-06-07
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Książka dla najmłodszych dzieci. Proste zdania, piękne ilustracje które można wykorzystać i tworzyć nowe opowiadania lub poprostu omawiać z dzieckiem. Fajna choć my już jesteśmy na nią za duzi ;-P

Villiana | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018