Joga - Mathias Tietke

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Joga harmonizuje ciało, duszę i psychikę, dając każdemu z tych trzech elementów odpowiednią pożywkę. Ciało otrzymuje ćwiczenia gimnastyczne i jedzenie, dusza medytację, psychika relaks. Autorka nauczyciel jogi krótko wyjaśnia, czym jest joga i skąd do nas przywędrowała. Następnie przedstawia podstawowe ćwiczenia i zasady oddychania, wszystko co najlepsze dla początkujących. Omawia też elementy technik oczyszczających. Część praktyczna wzbogacona jest o ilustracje ułatwiające wykonywanie ćwicze

allison | 2013-07-09

Na pewno nie jest to podręcznik, który umożliwia samodzielne nauczenie się jogi - za mało, zbyt ogólnikowo i nieprecyzyjnie...

Można jednak potraktować ten poradnik jako zachętę do zapisania się na profesjonalnie prowadzony kurs, gdyż tylko takie zajęcia mają sens i przynoszą efekty.
Książka może też być wprowadzeniem w świat technik relaksacyjnych; bogaci jednak jedynie wiedzę teoretyczną, na pewno nie nauczy wykonywania ćwiczeń, mimo iż pretenduje do tego.

lirael | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015