Alex, Approximately

Wydawnictwo: Simon Pulse
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
DominikaH

In this delightfully charming teen spin on You’ve Got Mail, the one guy Bailey Rydell can’t stand is actually the boy of her dreams—she just doesn’t know it yet. Classic movie buff Bailey “Mink” Rydell has spent months crushing on a witty film geek she only knows online by “Alex.” Two coasts separate the teens until Bailey moves in with her dad, who lives in the same California surfing town...

Classic movie buff Bailey “Mink” Rydell has spent months crushing on a witty film geek she only knows online by “Alex.” Two coasts separate the teens until Bailey moves in with her dad, who lives in the same California surfing town as her online crush.

Faced with doubts (what if he’s a creep in real life—or worse?), Bailey doesn’t tell Alex she’s moved to his hometown. Or that she’s landed a job at the local tourist-trap museum. Or that she’s being heckled daily by the irritatingly hot museum security guard, Porter Roth—a.k.a. her new arch-nemesis. But life is whole lot messier than the movies, especially when Bailey discovers that tricky fine line between hate, love, and whatever-it-is she’s starting to feel for Porter.

And as the summer months go by, Bailey must choose whether to cling to a dreamy online fantasy in Alex or take a risk on an imperfect reality with Porter. The choice is both simpler and more complicated than she realizes, because Porter Roth is hiding a secret of his own: Porter is Alex…Approximately.

źródło opisu: http://www.jennbennett.net/books/young-adult-books/alex-approximately

źródło okładki: http://www.jennbennett.net/books/young-adult-books/alex-approximately

Blair | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, *2017*
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Przewidywalna od przeczytania samego opisu zamieszczonego na tyle książki, ale i tak polecam jako lekkie czytadło. Szybka i przyjemna lektura, dobrze napisana. Do tego posiadająca też ogromny plus, jakim jest przedstawienie pasji obydwojga bohaterów tj. kina i serfowania. Każdy rozdział rozpoczyna się pasującym cytatem z filmu, a gł. bohaterka ma bzika na punkcie starych filmów i sypie różnymi informacjami jak z rękawa.

DominikaH | 2017-04-21
Na półkach: 2017, Przeczytane, Young adult
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Porażka. Szkoda czasu. Ja tak lubię young adult, a tu taki niewypał.

Kasiar | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo, bardzo fajna książka.
Mlodzieżówka w stylu Kasie West, ale w moim odczuciu jednak Jenn Bennett zrobiła lepszą historię.

Bailey przeprowadza się do ojca, gdzie ma tajemnicznego przyjaciela poznanego online. Jednak przykre doświadczenia z przyszłosci sprawiają, że boi się ona wyjawić mu prawdę o swojej przeprowadzce. Postanawia go sama wytropić. W między czasie poznaje Portera i gdzieś po drodze zapomina na chwilę o aleksie.

Rany, jaka ta ich relacja jest słodka, zabawna, ale i momentami poważna oraz wzruszająca. Cudowna para, dobrze wykreowana, osobowości są złożone <3 Dawno się tak nie uśmiałam, ale i wzruszyłam, czytając książkę. Wszystko jest dopracowane, i mogłoby się wydawać, że takich historii jest wiele, a jednak ta, na swój sposób jest wyjątkowa, czarująca i chwyta za serce, a także nie pozwala odłożyć na bok.

Polecam!

Ewa | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Cudowna książka o dwójce ludzi oddalonych tysiącami km, o niepewności i nadziei gdy już są blisko. Zdecydowanie polecam !:)

marta_s_z | 2017-12-11
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2017