Odrobina brokatu

Cykl: Glitter and Sparkle (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Glitter and Sparkle
blog, nienawiść, miłość
NitkaReads

Pełna blasku historia o pierwszej młodzieńczej miłości!

Lauren ma prosty plan nażycie: skończyć szkołę, dalej rozwijać swojego bloga DIY i poślubić kogoś sławnego. W swojej przyszłości widzi jeszcze dwa słodkie pieski i bardzo dużo brokatu. Klasyczne „i żyli długo i szczęśliwie”. Plany krzyżuje Harrison, szkolny przyjaciel jej brata, który nagle postanawia zamieszkać w ich domku gościnnym....

Pełna blasku historia o pierwszej młodzieńczej miłości!

Plany krzyżuje Harrison, szkolny przyjaciel jej brata, który nagle postanawia zamieszkać w ich domku gościnnym. Przecież to studio nagraniowe Lauren! Gdzie ma teraz kręcić nowe filmy dla swoich fanów?

Dziewczyna decyduje się na ignorowanie intruza. Jakoś przeczeka jego niechcianą obecność i wróci do swojej kreatywnej codzienności. Gdyby tylko Harrison nie był taki przystojny… i zabawny… i zdolny… i wkurzający!

Czy kiedy przyjdzie pora przeprowadzki, Lauren będzie w stanie rozstać się z Harrisonem? W sumie każda chwila z nim spędzona ma w sobie jakiś tajemniczy blask.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/bling-odrobina-brokatu/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/bling-odrobina-brokatu/

tysya | 2018-07-24
Na półkach: 💙 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2018

„Odrobina brokatu” to lekka i przyjemna książka, przez co czyta się ją błyskawicznie. Przyznaję, że do sięgnięcia po nią zachęciła mnie nie tylko okładka, ale sam tytuł - nie czytałam wcześniej komentarzy innych czytelników, czy recenzji. To typowa pozycja dla nastolatków, dlatego w trakcie czytania książki poczułam się 10 lat młodziej 😉.
Tak czy inaczej fabuła jest ciekawa i wciągająca, to fajny przerywnik i odpoczynek od poważniejszych książek 😉

mania_kch | 2018-08-04
Na półkach: 2018, Przeczytane

Lekka, przyjemna opowiastka o pierwszej młodzieńczej miłości. Książka zdecydowanie dla romantycznych nastolatek.
Starszy czytelnik mógłby się trochę przy niej wynudzić.

"Odrobina brokatu" pokoloruje nasz świat?

Wiecie jak to jest gdy człowiek musi mierzyć się z sesją, jednocześnie ciągnąc pracę i tysiące innych obowiązków? Jestem pewna że większość z Was zna to z autopsji, a niektórzy pewnie niedługo się przekonają. Nieprzespane noce, duży poziom stresu, rozdrażnienie wywołane niepowodzeniami i jeszcze więcej stresu. Mieszanka wybuchowa, która każdego może wpędzić w nerwicę albo depresję. Z tego miejsca chcę pięknie podziękować mojej koleżance, która aby spuścić ze mnie trochę pary i podnieść na duchu, podarowała mi nowość od mojego ulubionego Wydawnictwa Kobiecego.
"Odrobina brokatu" to książka skierowana głównie do młodzieży, ale myślę że starsi młodzi ludzie również znajdą w niej coś dla siebie. Zwłaszcza gdy poszukują czegoś lekkiego, przyjemnego i podnoszącego na duchu.

Lauren jest młodą artystką, a wiadomo, że artystyczne dusze potrzebują się rozwijać oraz tworzyć gdy mają wenę.Tak działa również nasza bohaterka. Gra w głównym...

readforrhys | 2018-06-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Przyznam szczerze, że do tej książki w pewnym stopniu skłoniła mnie okładka! Tak, tak wiem, że nie powinno się po niej oceniać... no ale sami spójrzcie! Ona jest taka urocza i delikatna, no i chyba mam w sobie coś z romantyka, bo lubię ujęcia, na których postacie odwrócone są tyłem (co ja gadam... przecież romantyzm to moja ulubiona epoka, nic dziwnego że coś w sobie z niej mam ;P). Czy ja zaczęłam gadać o epokach literackich w recenzji... szkoło, co ty ze mną robisz? Wracając jednak do recenzji – ustaliliśmy, że okładka bardzo mi się podoba, opis też mnie zaintrygował, jak więc wypada treść?

/To co teraz napiszę, dzieje się zaraz na początku książki, ale jeśli i tak nie chcesz tego wiedzieć, to przejdź do następnego akapitu/
Wyobraźcie sobie... spędzasz mile wieczór w swoim pokoju, rozmyślasz jakby tu ładnie przyozdobić zwykłą, białą figurkę sowy, którą kupiłaś w supermarkecie, a tu nagle mama woła na kolację. Dobra, po którymś wołaniu w końcu schodzisz, siadasz przy stole,...

"Odrobina brokatu" Shari L. Tapscott naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła! Niby oklepany motyw. Niby to wszystko już było. Jednak jak dla mnie wyszło bardzo sympatycznie i uroczo.
Główna bohaterka - Lauren - chodzi do klasy maturalnej. Dziewczyna mieszka z rodzicami, a jej pasją jest ozdabianie oraz przerabianie przedmiotów, co nadaje im zupełnie nowy wygląd i charakter. Lauren prowadzi bloga DIY, na który wrzuca kręcone przez siebie filmiki z tutorialami.

Pewnego dnia okazuje się, że rodzice bohaterki zgodzili się udzielić gościny Harrisonowi - byłemu sąsiadowi i przyjacielowi jej brata z dzieciństwa. Chłopak przenosi się na miejscowy uniwersytet, by dokończyć studia magisterskie. Po wygraniu ważnego konkursu otrzymał także swoją pierwszą posadę. Zajmuje domek gościnny, gdzie Lauren dotychczas przygotowywała swoje projekty i kręciła filmy na bloga. Teraz do jej dyspozycji pozostaje jedynie garaż. Poza tym nie ma dobrych wspomnień z Harrisonem w roli głównej. Gdy była młodsza...

Zdecydowanie dla romantyczek... A że ja zdecydowanie romantyczką jestem,książka niesamowicie mnie wciągnęła...
A cóż było w niej takiego niesamowitego?...otóż historia pierwszej miłości-historia Harrisona i Lauren...i w sumie niby wszystko to już gdzieś było,historia jakich wiele to porwała mnie totalnie..i mimo że książka zdecydowanie dla młodych dorosłych..i nie zawiera żadnych scen pikantnych to elektryzowała mnie podczas czytania,autorka doskonale opisała magnetyzm i przyciąganie między bohaterami..
Harrison to najlepszy przyjaciel brata Lauren. W dzieciństwie spędzał w ich domu dużo czasu i razem z jej bratem uprzykrzali jej życie..
Harrison wraca ze studiów, znajduje pracę i na pewien czas zatrzymuje się w domku gościnnym ,w domu rodziców Lauren ..
Lauren zaś to śliczna,prosta i ułożona dziewczyna,prowadzi wideobloga,ma prosty plan na spokojne życie -dopóki na jej drodze nie staje ponownie Harrison,który miesza jej w głowie...i w sercu..
Mimo że co dzień się przekomarzają i...

Relacja od nienawiści do miłości i brat najlepszego przyjaciela to wątki, które przyciągnęły mnie do tej książki jak magnes, bo zdecydowanie należą do moich ulubionych w romansach YA/NA. :) I powiem Wam, że, mimo iż jest to young adult i nie ma tu “scen dla dorosłych” to bywa… naprawdę gorąco. Ok, powiem wprost: to świetna książka, musicie ją przeczytać. :)

Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Zawsze ubrudzona w farbie, brokacie, taka typowa nastoletnia artystka bujająca trochę w obłokach. Prowadzi swojego bloga z DIy i mimo że ja osobiście w ogóle się tym nie jaram, bohaterka i jej pasja naprawdę mnie urzekły.

Co do Harrisona: Fiu fiu. W skrócie HOT. A zapomniałam dodać, że bohaterowie znają się od dzieciństwa, ponieważ Harrison to syn najlepszej przyjaciółki mamy Lauren i najlepszy przyjaciel jej brata.

Kiedy Lauren pewnego dnia w kuchni swojego własnego domu spotyka... dawno niewidzianego chłopaka z dzieciństwa, jest w kompletnym szoku. Mama informuje ją, że Harrison z nimi...

Girl-from-Stars | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Ciężko teraz o naprawdę dobrą „młodzieżówkę”. Wymyślenie jakiejś naprawdę oryginalnej fabuły, czy wykreowanie nietuzinkowych bohaterów to nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach. Wszystko już praktycznie było, przez co pisarze zapewne nie raz mają zagwozdkę typu: „Co zrobić by ich zaskoczyć? Jak napisać, by to zapamiętali? Itp. W tym natłoku historii New Adult przewijają się lepsze i gorsze pozycje. Do której grupy można zaliczyć „Odrobinę brokatu” Shari L. Tapscott?

ZaczytanaMajka | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

SKOMENTUJ NA: http://majkabloguje.blogspot.com/2018/07/pierwsza-modziencza-miosc-recenzja.html

Lubię czasem poczytać takie lekkie i proste powieści, a ta nowość od Wydawnictwa Kobiecego właśnie taka była. Powieść „Odrobina brokatu” wywołała uśmiech na mojej twarzy.

Główną bohaterką książki jest Lauren, której nie da się nie polubić. Dziewczyna jest pogodną nastolatką z ułożonym planem na życie. Wie doskonale, jakie studia chce skończyć i co dalej będzie robiła w swoim życiu, oczywiście nie zapominając o blogu DIY, który prowadzi bardzo skrupulatnie. Mogłoby się wydawać, że jej życie jest po prostu idealne. Jednak jej perfekcyjne przeświadczenie pewnego dnia się zmienia, gdy ponownie do jej życia wkracza Harrison - przyjaciel jej starszego brata. Jego przybycie do domu Lauren powoduje niezły zamęt w jej życiu. A zamieszanie chłopaka w domku gościnnym powoduje u dziewczyny niewyjaśniony strach i totalny koniec świata! Czy aby na pewno?

Jaki uśmiech na mojej twarzy wywołała ta...

Grovebooks | 2018-08-05

Autorka pisze w bardzo przyjemny sposób, przez co książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Akcja jest dosyć wolna, ale płynna. Myślę, że jest to bardzo fajna pozycja właśnie dla licealistek, ponieważ znajdują się w niej te wszystkie problemy związane z końcem liceum czyli wybór sukienki na bal, organizacja ostatniej szkolnej imprezy oraz wybór odpowiedniego partnera a także, jaką drogę wybrać po liceum.

Jeśli chodzi o zalety książki to dosyć fajnie wpleciony w powieść jest wątek DIY Lauren oraz jej zainteresowań związanych z organizacją imprez. Myślę, że okładka też jest jej zaletą ale w moim przypadku jakoś ciężko mi było zrobić jej ładne zdjęcia.

Niestety, jeśli mam ocenić książkę za całokształt to jest to po prostu zwyczajna młodzieżówka. Nie było w niej żadnego zaskoczenia, żadnego zachwytu, żadnej złości. Bohaterowie byli przeciętni tak samo jak historia.