Światło księżyca

2019-10-16
2019-10-16
2019-04-16
Izabella Mazurek

Książka ma lekki charakter detektywistyczny, a główna bohaterka próbuje rozwiązać pewną sprawę, podążając za różnymi tropami by odkryć tajemnice. Ogólnie książka fajnie napisana, ciekawa i dobrze się ją czytało. Nie była wybitna jak niektóre świetne książki, ale nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Była interesująca, lekka oraz przyjemna. Sympatyczna i przyjazna, no taki romans z fragmentem detektywistycznym, co więcej mogę powiedzieć.

Ciężko mi coś napisać, bo książka była niby spoko, naprawdę dobrze się czytało ale w sumie to bez szału.

Ciekawi bohaterowie i widać, że autorka się przyłożyła to całej tej otoczki zagadek kryminalnych ale zabrakło mi takiego efektu wow.

Tak w sumie to po przeczytaniu nie mam żadnych przemyśleń i odczuć, a to chyba dużo mówi o tej książce.
Taka do przeczytania i zapomnienia.

Taka do przeczytania i zapomnienia.

Całkiem fajny młodzieżowy romansik z elementami kryminalistyki(choć są one raczej małe i niektóre nieudane). Choć wątek miłosny mega mi się podobał, to ten z Rayem Darkiem trochę mniej(zwłaszcza zakończenie). Ale to tylko mija opinia, myślę, że wielu innym może się spodobać. Główny bohaterowie są super(i Mona też)♥

254 / 2021

254 / 2021

Fajna książka. Bardzo lekka i w miarę przyjemnie się ją czyta. Nie podobała mi się forma, w jakiej została napisana. Źle mi się ją czytało, poprzez dużą ilość tekstu na stronie. Chyba wolałabym, gdyby miała więcej stron, a mniej tekstu. Cóż, po prostu nie spodobał mi się taki rozkład tekstu. Drugą rzeczą, która mnie zawiodła było to, że fabuła była bardzo przewidywalna. Romans, który tutaj wpleciono był trochę za bardzo wyidealizowany. Mi się nie spodobał, choć nie twierdze, że każdy ma takie spostrzeżenia. Ogólnie rzecz biorąc lektura nie była zła, absolutnie nie w tą stronę zmierza moja ocena. Gdybym miała określić tą książkę, powiedziałabym, że jest to po prostu zwykłe młodzieżowe romansidło. Nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele i tak też nie było. Fajną odmianą było to, że wpleciono wątki kryminału (kryminału to za dużo powiedziane, bardziej zagadki rozwiązywane przez bohaterów). Podsumowując, książka nie jest zła i nie mogę jej zbyt wiele zarzucić. Polecam osobą, które szukają czegoś lekkiego.

Jest to książka o parze młodych ludzi, którzy dali się ponieść na tylnym siedzeniu auta. Później przeznaczenie sprawia, że pracują w tym samym hotelu. Daniel proponuje Birdie rozwiązanie zagadki z tajemniczym pisarzem. Pod koniec w operze okazuje się, że był on ojcem Daniela. Między młodymi rodzi się uczucie, którego rozwój możemy obserwować na kartkach książki. Skrywają oni przed sobą tajemnice, ale z czasem je sobie wyznają. Daniel chciał popełnić samobójstwo w szkolnej toalecie, a Birdie choruje na narkolepsje. Mama Daniela jest bardzo przewrażliwiona na jego punkcie, nie chce aby został zraniony. Mona, czyli ciotka Birdie, zachodzi w ciąże, historia kończy się gdy organizowany jest w Świetle Księżyca baby shower. Domyślam się, że ten wątek miał pokazać, że nie oszukasz przeznaczenia oraz że historia zatacza koło, bo teraz Birdie jest na miejscu Mony sprzed osiemnastu lat. Mimo to, nie czuję tej magii zakończenia. Uważam ze jest to fajna młodzieżówka. Ta książka pokazała mi jak ważne są rozmowy między ludźmi i ze czasami źle odczytujemy czyjeś sygnały. Warto ze sobą rozmawiać. Moja ocena to 8/10

Bardzo fajna fabuła, przede wszystkim oryginalna. Zaciekawiło mnie połączenie nuty kryminału z romansem i tutaj się nie zawiodłam. Jedynie co, wątek miłosny troszeczkę naciągany i wyidealizowany.

Przeczytałam inne opinie o tej książce na stronie i w pełni się zgadzam z określeniem "zwyczajne młodzieżowe romansidło", ale też nie oczekiwałam od tej książki zbyt wiele. Lekka, niezbyt wymagająca i słodka, momentami aż za bardzo. Wątek romantyczny był bardzo uroczy, ale też lekko przesłodzony - jestem pewna, że zdecydowanie bardziej by mi się podobał gdybym była młodsza, jednak fajnie było powspominać te początki związku, pierwsze chwile zakochania itd. Elementów kryminału było stosunkowo mało, chwilami miałam wrażenie, że były po prostu zapomniane i schodziły na drugi plan, a szkoda, bo miało to potencjał. Sam finał śledztwa nie ukrywam, że bardzo mnie zawiódł. Nie chce źle ocenić tej książki. Była ona po prostu przeciętna i sądzę, że nie zapamiętam jej na długo. Jednak momentami naprawdę dobrze się przy niej bawiłam. Ogromnym plusem "Światła księżyca" są barwni, ciekawi bohaterowie. Każdy z nich ma swoją historie, unikalny charakter, ale też wady i problemy.
Ja, jako 20 latka czułam się na nią trochę "za stara", co zazwyczaj nie zdarza mi się i na ogół uwielbiam YA. Ale może po prostu nie był to mój typ książek.

Mimo że dużo czasu zajęło mi przeczytanie tej książki jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie wiem skad autorka ma tyle pomysłów ale jej wsyztkie książki sa ciekawe i mają dobrze przemyślana fabule. POLECAM
!

!

Miła proza o pierwszej miłości, pierwszym zakochaniu i całym tym wyidealizowaniu problemów młodzieży. Bardzo przyjemna i szybko przeczytana.