Koran w dwie godziny. Poziom 1

Wydawnictwo: CSPI Inernational
Islam, Fanatyzm, Nieiwerni, Mahomet
literatura faktu
Macław

Na zrozumienie Koranu wystarczy tyle czasu, ile zazwyczaj poświęcamy na obejrzenie zawodów sportowych. Jak to możliwe, skoro Koran słynie z tego, że jest trudny w lekturze? Koran, który możemy kupić w księgarniach, nie jest historycznym Koranem spisanym przez Mahometa. Oryginalny Koran opowiada historię towarzyszącą Mahometowi od momentu, gdy jego życie uległo zmianie. Koran dostępny w...

Koran, który możemy kupić w księgarniach, nie jest historycznym Koranem spisanym przez Mahometa. Oryginalny Koran opowiada historię towarzyszącą Mahometowi od momentu, gdy jego życie uległo zmianie. Koran dostępny w księgarniach jest uporządkowany według długości rozdziałów, a nie chronologicznie. W tradycyjnie wydawanym Koranie nie ma ani chronologii, ani uporządkowanej biografii Mahometa, ani spójnej historii, dlatego też jego lektura w takim kształcie niewiele wyjaśnia.

Dzięki zastosowaniu metod statystycznych przy wyborze wersetów "Koran w dwie godziny" porządkuje życie Mahometa w obrębie samego Koranu. W książce tej poszczególne wersety odzyskały właściwy kontekst i znaczenie. Wszystko zostało ułożone w odpowiedniej kolejności, a oryginalna historia została ponownie odtworzona.

Po przeczytaniu "Koranu w dwie godziny" będziecie mogli zrozumieć treść dostępnego w księgarniach świętego dla muzułmanów tekstu.

źródło opisu: CSPI, 2017

źródło okładki: www.cspii.org/en

SeVIIen | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

"I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!"
Koran 2:191

Centrum Studiów Nad Politycznym Islamem (CSPI) jest międzynarodowym ruchem, łączącym ludzi z całego świata świata i dostarczającym łatwo zrozumiałą wiedzę na temat politycznego islamu. Pracę organizacji opierają się na pracach Billa Warnera - przewodniczącego organizacji, profesora matematyki i pasjonata religijnego, ale do rzeczy...

"Koran w Dwie Godziny" objaśnia nam podstawowe założenia nauk Mahometa oraz jego nastawienie do swoich wyznawców i niewiernych (kafirów). Ponadto w naukowy sposób wyjaśnia zjawiska Świętej Wojny (Dzihadu) i łamie wiele innych stereotypów dotyczących tej "religii pokoju". Życiorys Mahometa jest zestawiony z odpowiednimi na ten czas...

Emi_ | 2017-10-08

Książka napisana bardzo obiektywnie, większą jej część stanowią cytaty z Koranu. Chronologia i pogrupowanie tematyczne pomagają w zrozumieniu tej ideologii. Choć przez większą część cytatów było ciężko przebrnąć ze względu na ich "poetycki" język - a w rzeczywistości poetyckość języka chyba miała na celu zatuszować brak logiki przekazu.
Koran opiera się na sprzecznościach i ciężko mi zrozumieć jak, opierając się na kłamstwie, przemocy i nienawiści można pretendować do miana religii i do tego religii pokoju!! Islam to jeden z najgorszych problemów, absurdów, zagrożeń naszych czasów...
"...ponieważ cały Koran pochodzi od Allaha, wszystkie jego wersety są prawdziwe. Późniejszy werset, sprzeczny z wcześniejszym, jest po prostu mocniejszy. W praktyce obie strony sprzeczności są prawdziwe".
Także w zależności od okoliczności można sobie dobierać dogodne wersety.
Ponadto nienawiść, nawracanie przemocą i mordowanie niewiernych - kafirów jest na porządku dziennym.
Polecam zapoznać się z tą...

nahoryzoncie | 2017-04-29
Przeczytana: marzec 2017

Już po pierwszych wersach książki widoczne jest negatywne nastawienie autora do Islamu. Niestety książka napisana w tym stylu. Słabo

Macław | 2017-12-30

Książka godna polecenia, warto przeczytać i polecić innym gdyż niewiedza odnośnie islamu może być szkodliwa dla dzisiejszej cywilizacji europejskiej.

Ishak 554
Apostoł Allaha powiedział: „Zabij każdego żyda, który wpadnie w twoje ręce”. Usłyszawszy to, Muhadżisa napadł na żydowskiego kupca, z którym łączyły go interesy i zabił go. Jego brat nie był muzułmaninem i zapytał go, jak mógł zabić człowieka, który był jego przyjacielem i partnerem w wielu interesach. Muzułmanin odpowiedział, że jeśli Mahomet poprosiłby go o zabicie własnego brata, natychmiast by to zrobił. Jego brat powiedział: „To znaczy, że gdyby Mahomet powiedział, żebyś obciął mi głowę, to ty byś to zrobił?”. „Tak” – brzmiała odpowiedź. Starszy brat powiedział wtedy: Na Allaha, religia, która cię do tego prowadzi jest cudowna”. I wtedy zdecydował się przejść na islam.

Oto sunna Mahometa

Ps. Z innych publikacji w tym temacie warto zajrzeć do książek takich autorów jak:

Robert Spencer - "Niepoprawny politycznie...

Marta | 2017-11-10
Przeczytana: wrzesień 2017

Warto zainteresować się tematem. Autor odwołuje się do konkretnych wersetów Koranu. Polecam

jgrycz | 2018-01-09
-MarynaLinchuk- | 2017-12-21