Prawdziwe oblicze islamu

Wydawnictwo: Antyk
islam,
literatura faktu
Jacek

To wyjątkowa i od dawna oczekiwana pozycja na rynku wydawniczym w Polsce, ukazuje bowiem dzisiejsze zagadnienia związane z islamem. Czy islam jest tolerancyjny? Czy jeżeli na naganę zasługuje ślepy, nienawistny, skory do przemocy islamizm, taką samą ocenę należy wystawić całemu islamowi? Czy nie ma tylu "islamów", ile jest interpretacji Koranu? A w związku z tym czy dżihad, islamski...

Czy islam jest tolerancyjny?

Czy nie ma tylu "islamów", ile jest interpretacji Koranu? A w związku z tym czy dżihad, islamski fanatyzm, a wreszcie islamski terroryzm, nie są po prostu pochodnymi jakichś szczególnych, najbardziej skrajnych interpretacji?
Niniejsza książka udziela na ten temat bardzo jednoznacznych odpowiedzi. Zawarta w niej analiza islamu, począwszy od jego genezy i założeń ideowych, a na aspektach społeczno-politycznych i psychologicznych kończąc, pozwala zrozumieć tło współczesnych dramatycznych wydarzeń, mających związek z tą religią, dzięki czemu takie rzeczy, jak wojna w Iraku, kwestia palestyńska czy talibscy "kamikaze" przestaną stanowić dla czytelnika zagadkę. Akcentujący swe arabsko-muzułmańskie korzenie autor książki, który uzyskał państwowy licencjat z teologii, cały ten krąg zagadnień ukazuje w nowym świetle, a zarazem w sposób pogłębiony i usystematyzowany. Długoletnie związki z krajami muzułmańskimi umożliwiły mu wzbogacenie analiz o przykłady z życia, zaś dzięki znajomości arabskiego orientuje się on w językowych niuansach, co jest szczególnie cenne dla prawidłowego odczytania islamskiej doktryny.
Niniejsza książka bez wątpienia odpowie na oczekiwania zwłaszcza tych spośród czytelników, którzy istotnie chcieliby poznać "prawdziwe oblicze islamu".

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/prawdziwe-oblicze-islam...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/prawdziwe-oblicze-islam...»

Rafał Kosela | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Ważna pozycja będąca kompleksową analizą islamu na płaszczyźnie religijnej, politycznej, gospodarczej, społecznej, kulturowej i cywilizacyjnej w odniesieniu głównie do zachodniego kręgu cywilizacyjno-kulturowego. Autor ukazuje doktrynę islamu jako połączonego systemu religijno-politycznego i społecznego oraz przedstawia praktykę jego funkcjonowania w społecznościach islamskich. Ukazuje wielorakie ujemne konsekwencje dla wszechstronnego rozwoju (a ściślej precyzując jego braku) wśród państw i społeczeństw zdominowanych przez wyznawców religii Mahometa. Praca z którą warto i trzeba się zapoznać.

Macław | 2017-12-30

Książka godna polecenia, warto przeczytać i polecić innym gdyż niewiedza odnośnie islamu może być szkodliwa dla dzisiejszej cywilizacji europejskiej.

Ps. Z innych publikacji w tym temacie warto zajrzeć do książek takich autorów jak:

Bill Warner - "Szariat dla niemuzułmanów"

Robert Spencer - "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach"

Raszid Al-Maghribi - "Czy Koran jest słowem Bożym? Świadectwo nawrócenia muzułmanina"

Mateen Elass - "Co tak naprawdę mówi Koran. Chrześcijański przewodnik po Świętej Księdze islamu"

Luetyk | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Momentami książka wręcz przerażająca. Autor w sposób bardzo spójny i klarowny przedstawia islam, którego podstawowym celem jest ekspansja. Zestawiając exodus islamistów w ostatnich miesiącach do Europy z tezami Autora, można prędko nabrać przekonania, że Europa Zachodnia bardzo prędko będzie złożona z samych kalifatów.

Junka | 2015-10-02

Książka wciągająca ale za razem przerażająca. Zaczęłam czytać przez to co dzieje się w Europie. Kilka dni po przeczytaniu miałam mętlik w głowie i nie mogłam sobie poradzić z nadmiarem informacji. Na szczęście doszłam juz do siebie.