Marsz ku morzu

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Imperium Człowieka (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
March to the Sea

Są takie dni, że po prostu nie warto wychodzić ze śpiwora. Nie chodzi nawet o to, że książę Roger i pozostała przy życiu resztka jego gwardii utkwili na pełnej barbarzyńców planecie. Czy o to, że zaczynają powoli nie wytrzymywać tempa wydarzeń. Czy o to, że wciąż mają przed sobą pół świata do przebycia. Czy nawet o to, że właściwie nie mają już amunicji do karabinów śrutowych i plazmówek, a pieniądze skończą im się lada dzień. Jasne, to wszystko są kłopotliwe sprawy, ale prawdziwym problemem jest coś zupełnie innego. Prawdziwym problemem jest to, że Roger się zakochał. W jednej z członkiń swojej obstawy. A ich romans nie toczy się najpomyślniejszym torem. Chrystebestie? Jasne. Ćmy wampiry? W porządku. Hordy wrzeszczących barbarzyńców? Nie ma sprawy. Ale skaczący sobie do oczu Nimashet Despreaux i książę Roger Ramius Sergei Chiang MacClintock ? to już poważne zagrożenie. A to tylko początek... Żeby dotrzeć do odległego portu kosmicznego, który jest ich jedyną drogą ucieczki z planety, będą musieli walczyć z rozwścieczonymi potworami, wysiedlonymi najemnikami, fanatykami religijnymi i hordą barbarzyńców, która mogłaby zawstydzić Hunów. Po drodze będą musieli odtworzyć przebieg Reformacji, Renesansu i Rewolucji Przemysłowej, i to w kontekście, z którym będą mogli sobie poradzić ich czwororęcy, rogaci miejscowi sprzymierzeńcy rozmiarów niedźwiedzia grizzly. Jako najbardziej elitarni, najbardziej wszechstronnie uzdolnieni i utalentowani, a co najważniejsze, najtwardsi ochroniarze w ludzkim kosmosie będą musieli wykorzystać całą swoją wiedzę i doświadczenie. Najtrudniejsze zadanie ? co zrobić, żeby Roger i Nimashet nawzajem się nie pozabijali. Okładka: miękka; Rok wydania: 2003;

źródło opisu: okładka

Bodzepor | 2013-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Solidna kontynuacja, czyta się ją równie dobrze jak poprzednią część.

Zoldrak | 2014-12-30

Drugi tom cyklu Imperium człowieka wciąga tak samo jak pierwszy sprawiając że ani się obejrzymy a docieramy do końca.

Bystry | 2013-02-23

Chyba najlepsza książka SF jaka przeczytałem. Całą serię po prostu się łyka a nie czyta.

ULTOR | 2011-02-01
Przeczytana: 2009 rok