Wybór celów

Tłumaczenie: Radosław Kot
Cykl: Oś czasu (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
8373019188

To całkiem nowa wojna... i zwycięzcy też mogą być całkiem inni. Rok 1942. Mocarstwa rzucają się do budowy broni jutra. Większość okrętów z przyszłości trafiła do aliantów, ale fragmenty bezcennej technologii i kilkoro zdrajców umożliwiają państwom Osi walkę o panowanie nad światem. Admirał Yamamoto szykuje inwazję na Hawaje, zabójcy czyhają na Churchilla, Wehrmacht zbiera siły nad kanałem La...

To całkiem nowa wojna... i zwycięzcy też mogą być całkiem inni.

Rok 1942. Mocarstwa rzucają się do budowy broni jutra. Większość okrętów z przyszłości trafiła do aliantów, ale fragmenty bezcennej technologii i kilkoro zdrajców umożliwiają państwom Osi walkę o panowanie nad światem. Admirał Yamamoto szykuje inwazję na Hawaje, zabójcy czyhają na Churchilla, Wehrmacht zbiera siły nad kanałem La Manche, a Stalin czeka na swoją szansę. Czarne charaktery też już wiedzą, gdzie popełniły błędy...

Admirał Kolhammer zarządza w Kalifornii kolonią z XXI wieku. Ale oprócz militarnej rewolucji przybysze zmieniają też społeczeństwo. Ich książki i filmy trafiają do sprzedaży, Ronald Reagan promuje swój obraz z 1951 roku, a Marylin i Elvisa szukają agenci podpisujący kontrakty z przyszłymi gwiazdami show-biznesu.

Drugi tom trylogii SF "Oś Czasu" - połączenia brutalnej militarnej akcji z bogatym społeczno-psychologicznym tłem starcia kultur. Tom pierwszy - "Wybór broni" - ukazał się w 2006 roku.

[Rebis, 2007]

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

ryszpak | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

USS Hillary Clinton i spółka stają przed nowymi wyzwaniami czasu wojny. Wojny, która toczy się w sposób nieprzewidywalny i chaotyczny, ale to tylko pozory. Pojawiają się nowe rodzaje broni, nowe cele ataku zarówno państw Osi jak i Aliantów.
Bardzo dobra kontynuacja. Zaczynam tom trzeci i ostatni.

Grisznak | 2014-12-17

Kawał dobrego czytadła. Pomysł nienowy, ale ujęty naprawdę sprawnie, zaś całość napisana przyjemnie, z unikaniem oczywistych błędów i kilkoma ciekawymi pomysłami, bez idealizowania.

Jakub | 2018-04-01
Andi | 2018-03-28