Opcja sziwy

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Starfire (tom 4) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
The Shiva option
starfire, weber, white, space opera, militarne, sf

Wojna z Pająkami przybiera zły obrót, a klęska oznacza zagładę ludzkości. Wielki Sojusz - złożony z Kciambrów, Ophiuchi i Gormów - mimo zaciętej obrony znalazł się w krytycznej sytuacji. Miliardy cywilów zostały zabite i zjedzone, a najsilniejszy i najlepiej zaplanowany kontratak zakończył się klęską - mimo serii błyskotliwych zwycięstw Pająki cały czas utrzymywały inicjatywę. Jedynym...

Jedynym wyjściem okazało się reaktywowanie Dyrektywy Osiemnastej, bo kiedy w grę wchodzi eksterminacja czterech ras lub jednej, wybór jest prosty. Gdy po raz pierwszy zastosowano tę dyrektywę, okazało się, że los uśmiechnął się do Sojuszu. Zaistniała Opcja Sziwy.

źródło opisu: [Dom Wydawniczy Rebis, 2007]

graf83 | 2012-11-17
Przeczytana: 2010 rok

Mniej walki niż w poprzednim tomie ale za to bardziej skupiona na planach, dywersji, kuźni pomysłów na to jak prowadzić dalszą walke, i odkrywaniu coraz to nowych tajemnic w znanym wszechświecie.

ULTOR | 2011-02-01
Przeczytana: 2009 rok