Spadkobiercy cesarstwa

Cykl: Dahak (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
Heirs of Empire

Dzieciaki szefa. Jeśli chodzi o naprawdę trudne zadania, to cesarz Colin I jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Nie tylko jako jedyna istota w całej galaktyce powstrzymał Achuultan, ale też wskrzesił cesarstwo, które przestało istnieć przed czterdziestoma pięcioma tysiącami lat. Wciąż jeszcze jest parę problemów do rozwiązania – na przykład wykrycie zdrajcy, który chce zamordować...

Dzieciaki szefa.

Jeśli chodzi o naprawdę trudne zadania, to cesarz Colin I jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Nie tylko jako jedyna istota w całej galaktyce powstrzymał Achuultan, ale też wskrzesił cesarstwo, które przestało istnieć przed czterdziestoma pięcioma tysiącami lat. Wciąż jeszcze jest parę problemów do rozwiązania – na przykład wykrycie zdrajcy, który chce zamordować jego i trzy czwarte miliarda jego poddanych – i jeśli ktoś może sobie z tym poradzić, to tylko Colin.

A reszta galaktyki niech się lepiej ma na baczności, gdyż jego potomstwo właśnie wyruszyło w drogę. Nie żeby Sean i Harriet nie byli miłymi dzieciakami, po prostu po zniszczeniu ich statku kosmicznego wylądowali na rządzonej przez teokrację planecie, która zatrzymała się w rozwoju na poziomie pik i prochu strzelniczego, a Matka Kościół tego świata bardzo ich nie lubi. Uznała ich za demony, ogłosiła świętą wojnę, zmobilizowała Święte Zastępy i nakazała ich eksterminację.

Może się wydawać, że przyszłość dzieciaków wygląda dość ponuro, lecz tak naprawdę to Matka Kościół ma problemy, ponieważ Sean i Harriet wdali się w tatusia i kiedy się rozzłoszczą...

źródło opisu: [ISA, 2007]

MaciejLiteon Strzępa | 2016-03-18
Przeczytana: 16 marca 2016

Skończyłem parę dni temu czytać ostatni 3 tom.To już nie historia Honor Harrington, a może raczej nie wciąga tak jak pierwsze tomy z HH w roli głównej.Dużo ciekawych pomysłów ,także na historię rodzaju ludzkiego.Bohater a właściwie bohaterowie (ludzcy i nie tylko -tytułowy Dahak jest... a nie powiem ;)),w większym lub mniejszym stopniu udani.Czyta się płynnie choć miejscami z przymrożeniem oka i nie chodzi o fantastykę a raczej o realność zachowań oraz akcji.

Andrzej Lewicki | 2016-09-20

i tak powinno być, czyli max trzy części jak na tego autora. fajny, wciągający początek i mocny koniec, taki jak można oczekiwać. co ważne, jak niestety z reguły u tego autora, nie trzeba do tego końca brnąć przez coraz potężniejsze kolejne tomy, których końca nie widać i w końcu człowiek czuje się tym czytaniem zmęczony. weber skupił się tu raczej na akcji, stonował typowe dla siebie opisy... wszystkiego... dzięki temu czyta się fajnie.

Furion | 2016-11-25
Atul | 2016-10-15