The Light Fantastic
komiksy

Sześć miesięcy temu Rincewind był najzwyklejszym magiem nieudacznikiem. Wtedy spotkał Dwukwiata, pierwszego turystę Dysku, i został przez niego zatrudniony jako przewodnik za horrendalne wynagrodzenie. Od tamtej pory wciąż był terroryzowany, strzelano do niego, był schwytany, wieszany w wysokich miejscach bez nadziei na ratunek albo – tak jak teraz – spadał z wysokich miejsc. Wiele można by...

Wiele można by powiedzieć, wyjaśniając, dlaczego Rincewind i Dwukwiat spadają ze świata i czemu Bagaż Dwukwiata na setkach małych nóżek rozpaczliwie usiłuje podążać za swym panem, lecz szkoda czasu na takie pytania, mogą sprawić więcej kłopotów, niż są warte. Na przykład: podobno kiedyś na przyjęciu ktoś spytał słynnego filozofa Ly Tin Wheedle’a: „Po co tu przyszedłeś?” i odpowiedź zajęła trzy lata.

Ważniejsze jest wydarzenie, które rozgrywa się o wiele wyżej, ponad A’Tuinem, słoniami i konającym szybko magiem. Same włókna czasu i przestrzeni mają właśnie trafić do zgrzeblarki.

Teraz czytajcie dalej...

Małgo | 2013-11-18

Jedna z moich ulubionych książek Pratchetta, przeczytana z resztą jako pierwsza. Lekki i pełen humoru język tak bardzo charakteryzujący twórczość autora sprawił, że książka nie była też ostatnią przeczytaną z serii.

W "Blasku fantastycznym" świat Dysku opisywany jest oczami maga Rincewinda, nieudacznika wśród magów, w rękach którego nagle znajduje się los świata. Humoru dodaje również Dwukwiat i jego wierny Bagaż.
Płakałam ze śmiechu czytając tą książkę!

Bimbrownikus | 2013-12-10

Niestety kreska nie sprostała mym gustom, lecz jeśli nie chce się czytać oryginału, to można i to sobie pooglądać. Lepiej niźli ekranizację...

littleann | 2013-08-20

jak kazda ksiązka Prachetta- rewelacja, bardzo wesoła i wciagajaca :)

MagSosna | 2016-08-16

Świetna lektura dla dorosłych i młodzieży; od tej książki zakochałam się w Świecie Dysku. Nieśmiertelna pozycja, polecam serdecznie, jak wszystkie książki Pratchetta (chociaż te nowsze lubię jeszcze bardziej). No i polecam też pierwszą część - "Kolor magii". Obie się fajnie uzupełniają i naprawdę warto spędzić trochę czasu na ich czytaniu. Zabawne, jednocześnie satyra rzeczywistości, plus świetnie "skrojeni" bohaterowie. Bardzo dobra.

Antagonista Esklaważu | 2015-04-07

Akurat podseria o nieudolnym magu nie jest moją ulubioną ze świata Dysku, ale w tym przypadku książka daje radę i nie traci nic na rzecz komiksowego przekształcenia.

Firstlight OftheDay | 2015-10-05

Cały Świat Dysku zasługuje na 10!:-) Niepowtarzalna seria:-)

figgin | 2011-01-10

Ten, kto to dzieło popelnił powinien się mocno wstydzić.

mamatusi | 2012-12-14

Super!