Surowce kosmetyczne i ich składniki. Część teoretyczna i ćwiczenia laboratoryjne

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna

Surowce kosmetyczne i ich składniki to druga część 2-tomowego kompendium wiedzy z zakresu surowców i zawartych w nich składników chemicznych wykazujących aktywność biologiczną. W pierwszej części, zatytułowanej Roślinne surowce kosmetyczne, znalazły się podstawowe informacje dotyczące surowców pochodzenia bakteryjnego, glonowego, grzybowego i roślinnego. W niniejszej książce scharakteryzowano funkcje kosmetyczne, farmakologiczne, profilaktyczne i terapeutyczne najważniejszych grup związków chemicznych występujących w bakteriach, glonach, grzybach, porostach, roślinach naczyniowych i surowcach pochodzenia zwierzęcego lub geologicznego. Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów kosmetologii, a także do specjalistów z zakresu chemii kosmetycznej, dermatologii estetycznej, fitoterapii i odnowy biologicznej.

Patrycja | 2016-09-04
Na półkach: Teraz czytam