Sensoryka i podstawy perfumerii

Wydawnictwo: MedPharm Polska
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sensoryka, perfumeria, zapach,
Arsenic

Człowiek ma do dyspozycji miliony komórek nerwowych, zwanych receptorami, które umiejscowione są na powierzchni nabłonka, wykonujące miliardy operacji na sekundę, by informacja przekazana z zewnątrz dotarła do właściwego organu. W książce szczególny nacisk położono na substancje zapachowe – ważne w kosmetyce – pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i syntetycznego, uwzględniając ich strukturę...

W książce szczególny nacisk położono na substancje zapachowe – ważne w kosmetyce – pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i syntetycznego, uwzględniając ich strukturę chemiczną oraz grupy funkcyjne, sprawiające, że dana substancja jest nośnikiem zapachu.

SKRÓCONY SPIS TREŚCI
Podstawowe zmysły człowieka:: słuch, smak, wzrok, powonienie i dotyk. Ich budowa, funkcje i znaczenie w życiu człowieka
Podział substancji zapachowych w zależności od ich pochodzenia i budowy chemicznej
Podział substancji zapachowych w zależności od posiadanej grupy funkcyjnej
Charakterystyka rodzin zapachowych. Właściwości olejków eterycznych i pozyskiwanie zapachów z roślin
Rodzaje perfum, ich skład chemiczny, przemiany fizykochemiczne i utrwalanie
Rola podłoża przy sporządzaniu kompozycji zapachowych
Znaczenie czynników zapachowych w przyrodzie, gospodarce i życiu codziennym człowieka
Olejki eteryczne - ich pochodzenie, występowanie, skład chemiczny, właściwości fizykochemiczne
farmakologiczne i aromaterapeutyczne

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/6964/tytul/...(?)

źródło okładki: http://medbook.com.pl/

Arsenic | 2014-03-09
Przeczytana: 01 marca 2014

Książka tylko dla moli z zacięciem chemicznym. Opisuje zapachy rozkładając je na poszczególne związki chemiczne, to raczej nie zainteresuje osób szukających podstawowych opisów zapachów.
Bardzo fajny rozdział o olejkach eterycznych i aromaterapii - dużo wiedzy, ciekawostek i sposobów na praktyczne zastosowanie konkretnych zapachów.

oooandzia | 2018-02-20
Paulina | 2017-04-18