Roślinne surowce kosmetyczne

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna

Roślinne surowce kosmetyczne to pierwsza część 2-tomowego kompendium wiedzy z zakresu składników chemicznych i surowców, głównie bakterii, glonów, grzybów, porostów i roślin naczyniowych, w których one występują i które mają znaczenie kosmetyczne, terapeutyczne lub dietetyczne. Roślinne surowce kosmetyczne to pierwsza część 2-tomowego kompendium wiedzy z zakresu składników chemicznych i surowców, głównie bakterii, glonów, grzybów, porostów i roślin naczyniowych, w których one występują i które mają znaczenie kosmetyczne, terapeutyczne lub dietetyczne. W części drugiej zatytułowanej Surowce kosmetyczne i ich składniki znajduje się charakterystyka aktywności kosmetycznej, farmakologicznej, profilaktycznej i terapeutycznej głównych grup związków chemicznych z wyszczególnieniem surowców, w których one występują, tj. bakterii, glonów, grzybów, porostów, roślin naczyniowych i surowców pochodzenia zwierzęcego lub geologicznego. Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów kosmetologii, a także do specjalistów z zakresu chemii kosmetycznej, dermatologii estetycznej, fitoterapii i odnowy biologicznej.

estern | 2012-12-15
Przeczytana: 2009 rok