Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo

Joanna Bątkiewicz-Brożek Wydawnictwo: Esprit religia
Esprit
religia
2018-02-13

Niezwykłe spojrzenie oczami Sługi Bożego o. Dolindo na Mękę Pańską i Zmartwychwstanie.

Na półkach: , , , ,

Wspaniała książka ukazująca tajemnice Drogi Krzyżowej w słowach mistrza cierpienia XX w. - ks. Dolindo Ruotolo. Liczne odniesienia do jego biografii, cytaty z przeróżnych dzieł, świadectwa osób które go spotkały, wreszcie - perspektywa człowieka, który posunął się do granic swoich ludzkich możliwości w naśladownictwie Jezusa również w niesieniu krzyża - swojego i innych. To...

Pozycja licząca 180 stron składa się z kilku części.
Pierwsza część to 19sto stronicowy wstęp księdza prof. Roberta Skrzypczaka, który z właściwą sobie swadą wprowadza nas w klimat Męki Pańskiej, podkreślając sens akceptacji krzyża, którego żywą ilustracją było życie księdza Dolindo Ruotolo.
Przez kolejne 70 stron Autorka dokonując świetnego wyboru tekstów i przeżyć księdza...

Rewelacyjna książka zwłaszcza teraz w okresie Wielkiego Postu. Wiele cytatów z pism księdza Dolindo wcześniej u nas nie publikowanych. Podnosi na duchu i dodaje wiatru w żagle zwłaszcza tych , których życie nie rozpieszcza.

• Mama
  • Posiadam 📗