Jezus do duszy. Modlitwy i immaginette o. Dolindo

Okładka książki Jezus do duszy. Modlitwy i immaginette o. Dolindo
Joanna Bątkiewicz-Brożek Wydawnictwo: Esprit religia
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Esprit
Data wydania:
2021-03-05
Data 1. wyd. pol.:
2021-03-05
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366407466
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1085
506

Na półkach: , , ,

Wiele elementów się powtarza pomiędzy książkami i wypowiedziami o ojcu Dolindo. Jego twórczość była liczna oraz nie skompilowano jej w całym kształcie, gdyż dzielił się np. właśnie „obrazeczkami”, czyli immaginette pisane bezpośrednio jako słowa Jezusa lub Maryi do konkretnej duszy. Prawdopodobnie nie wszyscy zachowali lub chcieli udostępnić to, co dostali. Kontekst losów owego kapłana jest ważny, więc dobrze, że się pojawiają w pewnej części w każdej (znanej mi) książce tej autorki, bo może to być pierwsza od danej osoby i wcale nie musi znać postaci tego włoskiego księdza. Ruotolo był związany ze swoim rodzinnym Neapolem, gdzie ludzie wciąż go wspominają. Jednakże w szerszym kontekście nie był znany jak o. Pio, choć żyli, działali i umarli w podobnym czasie. Na szczęście są ludzie, którzy chcą to zmienić – pokazać większej ilości ludzi wszystko to, co Neapolitańczyk wymodlił i zapisał.

Oprócz obrazków ważnym zagadnieniem są jego różnego rodzaju modlitwy, zapoznanie się jaka była modlitwa o. Dolindo. Wbrew pozorom to bardzo trudna sztuka.
Padre mówi nam, abyśmy się modlili za Kościół, który pomimo wad ludzkich jest ważną sferą łask Boga. Pokazuje nam wagę sakramentu spowiedzi.
Modlitwy są ułożone przejrzyście, ale robią ‘sztuczny tłok’. Mimo iż to krótkie dziełko, pokazało mi parę nowych rzeczy i pomogło mi zanurzyć się w duchowość budzącą moje zaciekawienie, zastanowienie oraz chęć wcielenia wielu rzeczy do własnego życia.

Niestety znów autorka ukazuje swój jednoznacznie pozytywny pogląd na Sobór Watykański II. Ojciec Dolindo wyrósł z katolicyzmu takiego, jaki był przed tym soborem oraz ogółem przydałoby się szersze poruszenie tematu, skoro Bątkiewicz-Brożek już postanowiła go podjąć. Ani w pierwszej części (dużo grubszej książce) „Jezu, Ty się tym zajmij!” (o życiu ojca Dolindo), ani tutaj tego nie ma. Tego typu podejście zniechęca mnie do autorki. Gdyby nie wartościowy temat, skończyłabym na jednej książce tej kobiety, a tak zamierzam przeczytać kolejne. Poglądy opracowującej osoby są moim zdaniem istotne, by je określić, gdyż mój odbiór i intencja piszącego mogą być różne.

Odnośnie takich jak o. Dolindo Ruotolo świat zdaje się odmawiać czytać przykładów podobnie szczerego życia, jakby to nie miało prawa istnieć i przez to każdy (nawet jeśli nie szuka poklasku) jest widziany jako oszust lub ignorowany.

Wiele elementów się powtarza pomiędzy książkami i wypowiedziami o ojcu Dolindo. Jego twórczość była liczna oraz nie skompilowano jej w całym kształcie, gdyż dzielił się np. właśnie „obrazeczkami”, czyli immaginette pisane bezpośrednio jako słowa Jezusa lub Maryi do konkretnej duszy. Prawdopodobnie nie wszyscy zachowali lub chcieli udostępnić to, co dostali. Kontekst losów...

więcej Pokaż mimo to

avatar
577
388

Na półkach: , ,

Dlaczego ocena "wybitna", za trud i zaangażowanie Autorki w przekazywaniu Dziedzictwa o. Dolindo. Dlaczego książkę polecam ? Ponieważ uznaję ją za najbardziej praktyczny przewodnik dla pragnących rozwoju duchowego. Powiem tylko, "kto ma trochę temu będzie dużo dodane' ( por. Mt 13,12a )

Dlaczego ocena "wybitna", za trud i zaangażowanie Autorki w przekazywaniu Dziedzictwa o. Dolindo. Dlaczego książkę polecam ? Ponieważ uznaję ją za najbardziej praktyczny przewodnik dla pragnących rozwoju duchowego. Powiem tylko, "kto ma trochę temu będzie dużo dodane' ( por. Mt 13,12a )

Pokaż mimo to

avatar
75
33

Na półkach: ,

Tą książkę najlepiej czytam przed Najświętszym Sakramentem

Tą książkę najlepiej czytam przed Najświętszym Sakramentem

Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jezus do duszy. Modlitwy i immaginette o. Dolindo


Reklama
zgłoś błąd