Klątwa z przeszłości

Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Curse
stracharz, fantasy

Inne wydania

Stracharz i jego uczeń, Thomas Ward, wyruszyli do Priestown, by załatwić pewną niedokończoną sprawę. Głęboko w katakumbach pod katedrą czai się istota, której stracharz nie zdołał pokonać, stwór tak zły, że jego moc może skazić całe Hrabstwo. Nazywają go Morem . Thomas i jego mistrz szykują się do najważniejszej bitwy w ich życiu...

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Opinie czytelników (2004)
anika | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Pochłonęłam ten tom równie szybko jak pierwszy, z takim samym zainteresowaniem. Jestem już w połowie trzeciego, a to mówi o tym, że historia jest rewelacyjna.
Polecam!

| 2013-11-10
Przeczytana: listopad 2013

Kolejna część o przygodach młodego Thomasa Warda i jego mistrza za mną. Tym razem uczeń stracharza musi zmierzyć się z bardzo starym złem, które tak trudno pokonać, że istnieje obawa, że po prostu się nie da, oraz z zakusami pewnego Kwizytora, który bardzo lubi palić na stosie, najchętniej długo i boleśnie.

Mogę ze szczerym sercem powiedzieć, że druga część jest jeszcze lepsza niż pierwsza, akcja zbacza na różne wątki, jest i straszniej i ciekawiej. Zło jest większe, otoczenie bardziej nieprzyjazne, księża chcą bohaterom zafundować stos...żyć nie umierać.

Nasz dobry stary (młody) Tom ani trochę nie urósł w dumę po wydarzeniach z pierwszej części, co bardzo na plus, bo nie znoszę gdy bohaterowie w kolejnych częściach stają się coraz bardziej i bardziej nonszalanccy. Stracharz dalej kryje się ze swoją wiedzą i planami, stara dobra szkoła. Bohaterów lubi się jeszcze bardziej niż na początku, może z wyjątkiem Alice, która już w pierwszej części działała mi na nerwy.

I to...

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 02 września 2016

Książka niby dla młodzieży, ale wciągnęła mnie bez reszty. Skusiłem się na nią po obejrzeniu filmu "Siódmy syn". Książka lekka, łatwa i przyjemna. Miłośników tematyki fantasy z pewnością zainteresuje.

Niedam | 2015-03-09
Na półkach: Przeczytane, ℱantasy
Przeczytana: 08 marca 2015

Potwierdza się zasada : "Książki dla młodzieży, potrafią zaciekawić dorosłych". Prosty i zrozumiały język, trzymająca w napięciu historia, wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Czego chcieć więcej?!

[ZARYS FABULARNY]
Thomas musi udowodnić, że jest godny miana ucznia stracharza. Jego mistrz, a zarazem przyjaciel wpada w poważne tarapaty. Klątwa, rzucona na niego wiele lat wstecz, domaga się swojej ofiary. Czy młody i niedoświadczony pogromca zła będzie w stanie przezwyciężyć siły ciemności i uratować przyjaciół?
[/ZARYS FABULARNY]
Tego wam nie powiem - sami musicie sięgnąć po książkę. Obiecuję wam. że będziecie zachwyceni.

Druga styczność z J.Delaney i drugi raz 100% zadowolenia.
Brać i czytać.
Niedam poleca.

Tinkerbelle | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

O wiele lepsza od pierwszego tomu (szkoda, że to nie tą część hollywood sfilmował). Odnoszę wrażenie, że świat przedstawiony jest o wiele lepiej dopracowany. Pomysł na fabułę o niebo ciekawszy niż w Klątwie czarownicy. Dowiadujemy się coraz więcej intrygujących faktów z życia głównych i pobocznych bohaterów. Ogólnie, rewelacyjna młodzieżówka!

"Klątwę" pochłonęłam dosłownie jednym tchem. Ani przez moment nie dała mi odetchnąć. Pół nocy spędziłyśmy razem. Nie wystraszył mnie nawet napis na okładce "nie czytać po zmroku". Nie mogłam inaczej.
Klątwa Stracharza, czekałam bowiem na spełnienie. Wręcz słyszałam jej świszczący oddech na plecach, gdy ukryta w Mroku, szeptała w mojej głowie "nie zostawiaj mnie".

W Hrabstwie czai się groźna istota. Przebywa w podziemiach miasta Priestown, uwięziona od wielu lat w katakumbach.
Dokonał tego Stracharz, ledwo uchodząc wówczas z życiem.
Teraz niebezpieczny stwór rośnie w siłę, kontrolując już połową miasta ze swego więzienia, za Srebrną Bramą.
Kolejni księża popełniają samobójstwo, nie mogąc oddać swej duszy złu. Istota wnika w ludzkie umysły, mamiąc je obietnicą spełnienia marzeń, bogactwa, miłości, siły czy posłuszeństwa.

Mór, nawet będąc w ciemności, włada całym miastem, wraz z jego mieszkańcami. Karmi się ludzkimi kośćmi, oraz krwią.
Trzykrotne oddanie krwi Morowi, pozbawia...

herodot83 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Obowiązek wobec własnych lęków, konsekwencja wobec świadomości nadchodzącej konfrontacji, mrok wobec religijnych wizualizacji i wierzeń. Niesamowite kontrasty występujące w tym tekście sprawiają, że postać głównego bohatera ma życiowe doświadczenia starsze niż posiadana metryka, pikanterii dodają zagadki przeszłości i miłość, która jak to w życiu pojawia się czasem wbrew wszystkiemu, a zwłaszcza ignorując zdrowy rozsądek. Druga odsłona cyklu spowita jest ciemnością, w której dorosły odbiorca może spodziewać się nie jednego dreszczu emocji, wspaniały tekst.

michnar3 | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Świetna, szybko się czyta, polecam. Lepsza od pierwszej części Kronik Wardstone i z niecierpliwością czekam aż przeczytam następny tom. Może końcówka mnie zawiodła, ale książka fantastyczna.
Bardzo oryginalny pomysł, które doceniam teraz, kiedy przeczytałem już masę książek.
Mór, stracharz, bogini i czarownice zamykane w dołach, rozpruwacz, klątwy - wszystko można znaleźć w tej świetnej książce.

Gosia | 2013-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 października 2013

Druga część przygód Toma wydaje się dużo bardziej dopracowana i dojrzalsza od pierwszej. To dobrze, bo przekonałam się, że warto czytać tę powieść.
Lekki styl, ciekawa i wciągająca opowieść. Nowe tajemnice. Polecam. Jest lepiej niż w części pierwszej.

karolajn1108 | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Często spotykałam się z opinią,że ta książka jest dla dzieci. A ja uważam, że jest to książka dobra dla każdego, kto lubi tego typu fantastyczne, niepokojąc historie. Jest napisana prostym , czasami wręcz bezpośrednim językiem, jednak moim zdaniem to właśnie czyni ją tak ciekawą, nadaje książce nutkę grozy i dziwnego niepokoju. Niestety zatrzymałam się na 4 części, ponieważ w mojej bibliotece obecnie nie ma kolejnych,ale nie zmienia to faktu że ją bardzoo lubię :)
PS: W 2014 r będzie miała miejsce premiera filmu opartego o tą powieść, nad czym ubolewam, bo o ile zobaczywszy wcześniej zwiastun efekty specjalne są dość ciekawe, to jednak ewidentnie widać,że z książką film nie będzie miał dużo wspólnego.( A może jednak...?) Cóż, pożyjemy-zobaczymy :)

zobacz kolejne z 1994