Klątwa z przeszłości

Cykl: Kroniki Wardstone (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Curse
stracharz, fantasy

Stracharz i jego uczeń, Thomas Ward, wyruszyli do Priestown, by załatwić pewną niedokończoną sprawę. Głęboko w katakumbach pod katedrą czai się istota, której stracharz nie zdołał pokonać, stwór tak zły, że jego moc może skazić całe Hrabstwo. Nazywają go Morem . Thomas i jego mistrz szykują się do najważniejszej bitwy w ich życiu...

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

anika | 2015-09-23
Przeczytana: 23 września 2015

Pochłonęłam ten tom równie szybko jak pierwszy, z takim samym zainteresowaniem. Jestem już w połowie trzeciego, a to mówi o tym, że historia jest rewelacyjna.
Polecam!

Hekard | 2018-11-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 03 listopada 2018

Drugi tom, dłuższy od poprzedniego i kolejna fajna historia. Trochę mniej mi się podobał niż pierwszy, ale nadal trzyma poziom. Cieszę się, że są ci sami bohaterowie, bo bardzo ich polubiłam. Na pewno będę kontynuować serię.

jw23 | 2016-09-15
Przeczytana: 02 września 2016

Książka niby dla młodzieży, ale wciągnęła mnie bez reszty. Skusiłem się na nią po obejrzeniu filmu "Siódmy syn". Książka lekka, łatwa i przyjemna. Miłośników tematyki fantasy z pewnością zainteresuje.

| 2013-11-10
Przeczytana: listopad 2013

Kolejna część o przygodach młodego Thomasa Warda i jego mistrza za mną. Tym razem uczeń stracharza musi zmierzyć się z bardzo starym złem, które tak trudno pokonać, że istnieje obawa, że po prostu się nie da, oraz z zakusami pewnego Kwizytora, który bardzo lubi palić na stosie, najchętniej długo i boleśnie.

Mogę ze szczerym sercem powiedzieć, że druga część jest jeszcze lepsza niż pierwsza, akcja zbacza na różne wątki, jest i straszniej i ciekawiej. Zło jest większe, otoczenie bardziej nieprzyjazne, księża chcą bohaterom zafundować stos...żyć nie umierać.

Nasz dobry stary (młody) Tom ani trochę nie urósł w dumę po wydarzeniach z pierwszej części, co bardzo na plus, bo nie znoszę gdy bohaterowie w kolejnych częściach stają się coraz bardziej i bardziej nonszalanccy. Stracharz dalej kryje się ze swoją wiedzą i planami, stara dobra szkoła. Bohaterów lubi się jeszcze bardziej niż na początku, może z wyjątkiem Alice, która już w pierwszej części działała mi na nerwy.

I to...

"Klątwę" pochłonęłam dosłownie jednym tchem. Ani przez moment nie dała mi odetchnąć. Pół nocy spędziłyśmy razem. Nie wystraszył mnie nawet napis na okładce "nie czytać po zmroku". Nie mogłam inaczej.
Klątwa Stracharza, czekałam bowiem na spełnienie. Wręcz słyszałam jej świszczący oddech na plecach, gdy ukryta w Mroku, szeptała w mojej głowie "nie zostawiaj mnie".

W Hrabstwie czai się groźna istota. Przebywa w podziemiach miasta Priestown, uwięziona od wielu lat w katakumbach.
Dokonał tego Stracharz, ledwo uchodząc wówczas z życiem.
Teraz niebezpieczny stwór rośnie w siłę, kontrolując już połową miasta ze swego więzienia, za Srebrną Bramą.
Kolejni księża popełniają samobójstwo, nie mogąc oddać swej duszy złu. Istota wnika w ludzkie umysły, mamiąc je obietnicą spełnienia marzeń, bogactwa, miłości, siły czy posłuszeństwa.

Mór, nawet będąc w ciemności, włada całym miastem, wraz z jego mieszkańcami. Karmi się ludzkimi kośćmi, oraz krwią.
Trzykrotne oddanie krwi Morowi, pozbawia...

Niedam | 2015-03-09
Na półkach: Przeczytane, ℱantasy
Przeczytana: 08 marca 2015

Potwierdza się zasada : "Książki dla młodzieży, potrafią zaciekawić dorosłych". Prosty i zrozumiały język, trzymająca w napięciu historia, wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Czego chcieć więcej?!

[ZARYS FABULARNY]
Thomas musi udowodnić, że jest godny miana ucznia stracharza. Jego mistrz, a zarazem przyjaciel wpada w poważne tarapaty. Klątwa, rzucona na niego wiele lat wstecz, domaga się swojej ofiary. Czy młody i niedoświadczony pogromca zła będzie w stanie przezwyciężyć siły ciemności i uratować przyjaciół?
[/ZARYS FABULARNY]
Tego wam nie powiem - sami musicie sięgnąć po książkę. Obiecuję wam. że będziecie zachwyceni.

Druga styczność z J.Delaney i drugi raz 100% zadowolenia.
Brać i czytać.
Niedam poleca.

Adrian Jeżak | 2018-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2018

Do czytania nieco zniechęca mnie pierwszoosobowa narracja książki. Uważam, że dużo lepiej by się ją czytało w trzecioosobowej. Poza tym sporo czasu minęło od ostatniego przeczytanego przeze mnie tomu, stąd też opieszałość w czytaniu. Trochę zajęło mi, zanim książka naprawdę mnie wciągnęła, a kiedy już to się stało, okazało się, że ją skończyłem.
Polecam wszystkim,
Adrian Jeżak

,,Klątwa z Przeszłości'' to 2 z 13 tomów serii Kroniki Wardstone.

Fabuła:
Thomas wraz ze swoim mistrzem wyruszają do Priestown zabić potwora , który zagraża całemu Hrabstwu.Jak się okazuje dawniej stracharz próbował już zniszczyć tego stwora , ale przegrał i ledwo uszedł z życiem.Teraz wraz ze swoim uczniem(Thomasem) oraz z młodą czarownicą(Alice) chce zakończyć sprawę , którą zaczoł wiele lat temu...Alice chcąc uratować swoich towarzyszy zawiera pakt z potworem.W pewnym momęcie wszystko zaczyna się psuć.Stwór chce aby młoda czarownic pozwoliła mu sobą zawładnąć , próbuje skusić ją wieloma obietnicami.Alice odmawia mu bo dobrze wie co się stanie jeśli się zgodzi, stara się ignorować głos kusiciela i odeprzeć wszystko co jej zaproponuję.W dodatku wychodzi na jaw że jakieś czarownicę zaklneły stracharze że umrze głęboko pod ziemią bez przyjaciela przy boku, a mama głównego bochatera wysłała mu ostrzegawczą wiadomość.Co to za potwór, którego nawet najsilniejszy strachaż w całym...

Tinkerbelle | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

O wiele lepsza od pierwszego tomu (szkoda, że to nie tą część hollywood sfilmował). Odnoszę wrażenie, że świat przedstawiony jest o wiele lepiej dopracowany. Pomysł na fabułę o niebo ciekawszy niż w Klątwie czarownicy. Dowiadujemy się coraz więcej intrygujących faktów z życia głównych i pobocznych bohaterów. Ogólnie, rewelacyjna młodzieżówka!

michnar3 | 2013-03-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2013
Przeczytana: 02 marca 2013

Świetna, szybko się czyta, polecam. Lepsza od pierwszej części Kronik Wardstone i z niecierpliwością czekam aż przeczytam następny tom. Może końcówka mnie zawiodła, ale książka fantastyczna.
Bardzo oryginalny pomysł, które doceniam teraz, kiedy przeczytałem już masę książek.
Mór, stracharz, bogini i czarownice zamykane w dołach, rozpruwacz, klątwy - wszystko można znaleźć w tej świetnej książce.