Wiedźmi spisek

Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Battle
stracharz, fantasy
LubimyCzytać

Klany Wiedźm z Pendle zawsze skakały sobie do gardeł. Dzięki temu, że nieustający konflikt absorbował ich uwagę, ludzie byli względnie bezpieczni. Ale oto dwa zgromadzenia połączyły swe siły, a niedługo dołączy do nich trzecie. zjednoczone wspólnym celem będą miały dość mocy, by przywołać do tego świata potęgę tak mroczną, że nikt na ziemi nie będzie w stanie jej pokonać. Ale nim Stracharz i jego uczeń wyruszą do Pendle, Tom musi udać się do rodzinnego domu.

źródło opisu: wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

astaldohil | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Tom czwarty "Kronik Wardstone" jest zdecydowanie najlepszym spośród czytanych przeze mnie "odcinków" tej serii. Spiętrzające się konsekwencje wydarzeń opisane w poprzednich powieściach cyklu i wątki splatające przeszłość Stracharza, jego ucznia oraz rodziny młodego Toma Warda, wiążą się w dramatycznej kulminacji. Ich efektem jest okrutny spisek zawiązany przez rządne pomsty i sposobiące się do przywołania najpotężniejszego Zła, "bezecne" Wiedźmy z Pendle. Spisek, który rzuci się cieniem nie tylko na Johna Gregory'ego, Toma i Alice, ale również na najdroższych sercu młodego czeladnika Stracharza.

Pojawiają się nowe, fantastyczne postaci i nieprzebierający w środkach przeciwnicy (mroczne "odbicie" Alice - młoda wiedźma Mab, "widzący" Tibb i zabójczo skuteczna Grimalkin) a fabuła ponownie obfituje w wyjątkowo - nawet, jak na standardy, do których w tej materii przyzwyczaił mnie Delaney - niespodziewane zwroty akcji, zaś młody Tom Ward staje tym razem przed najtrudniejszym z wyzwań...

Rafi | 2019-05-29
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Dalszy ciąg przygód Toma Warda. Zaczyna on drugi rok terminu u stracharza. Do jego mistrza przybywa ksiądz, który ostrzega go przed sytuacją w Pendle, w dodatku rodzina Toma zostaje porwana. Klan Malkinów i Deanów sprzymierzyły się, chcą to również zrobić z trzecim klanem. Na naszych bohaterów czeka ciężki los, bowiem wiedźmy chcą wezwać Złego, diabła we własnej osobie. Nie zaśniecie już nigdy.

Logan | 2019-02-09
Przeczytana: 2011 rok

Czwarty już powrót po latach i znów brak zawodu! Książka jest niesamowicie dobra! Tak mnie wciągnęła, że aż byłem w szoku, trzymała w napięciu do samego końca. Zaraz zabieram się za piąty tomik! Polecam wszystkim ;)

Axdarner | 2018-12-07

Kocham srebro,kocham łańcuchy,zostanę stracharzem

Michał | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Wszystko co można wyodrębnić do oceny jest poprawne, no ale żeby nie spełniona miłość czternastolatki sprowadziła sprowadziła na świat diabła? No to nie jest ...

Melania | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Chciałabym dać 8+. W końcu po zakończeniu nie mam "musu" by przeczytać kolejną część! Wiele intrygujących mnie zagadnień się rozwiązało, a nowe wątki są na tyle otwarte, że nie ciągną aż tak bardzo jak poprzednie. Myślę, że to książka równie dobra co pierwszy tom. Wiele się dzieję, wiele się dowiadujemy i wiadomo, że czeka nas jeszcze sporo przygód z Tomem. Ja sobie zrobię kilka dni przerwy by nadrobić zaległości z innymi lekturami, ale kolejny tom już czeka by go przeczytać i zapewne będzie to szybciej niż mi się wydaje!

Books-are-my-life | 2018-06-06

,,Wiedźmi spisek ’’ to 4 z 13 tomów serii Kroniki Wardstone.

Fabuła:
Trzy najpoteżniejsze klany czarownic, które do tej pory skakaly sobie do gardeł, teraz postanowiły połączyć swoje siły, by przyzwać na świat diabła we własnej osobie...Po śmierci ojca Toma, matka głównego bochatera wruciła do swej ojczyzny. Jak się okazało kobieta ta postanowiła zostawić swojemu najmłodszemu synowi swój specjalny pokoj, do którego nikt prócz jej nigdy nie wchodził. Thomas musi odkryć co skrywa ten tajemniczy podaronek od mamy, a następnie ruszyć do Pendle by powstrzymać wiedźmy. Gdy młody stracharz dochodzi na miejsce dowiaduje się ze trzeci klan nie ma zamiaru dołączył do dwóch pozostałych, stara się by czarownice nie połączyły swych sił. W dodatku rodzina Toma popadła w niemałe tarapaty przez co główny bohater będzie musiał podjąć decyzje, od której zależą losy jego bliskich. Co znajduje się w tajemnym pokoju? Dlaczego czarownice chcą przyzwać tak potężnom istotę jak diabeł we własnej osobie?...

Paulina | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Kolejna fascynująca książka opisująca przygody stracharza i jego ucznia. Tym razem poznajemy przeszłość mamy Toma. I powiem wam, że nie do końca wszystko wydaje się być tym, co poznaliśmy na początku. Nie mogę się doczekać kolejnej części przygód chłopaka.

Maii_Okruszek | 2018-01-09
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Jako, ze jest to 4 część przygód młodego Warda, większość z was wie już jak potoczyły się wcześniejsze losy tego bohatera. Jednak ta część jest według mnie przełomowa. Bo o ile poprzednie części były raczej młodzieżowe, zabawne i lekkie w odbiorze, to ten tom wprowadza czytelnika w nieco doroślejszy i mroczniejszy dział. Stracharzowi i jego zdolnemu uczniowi przyjdzie się zmierzyć z trzema wielkimi klanami czarownic, które znane są ze swej bezwzględności i uporu. Ich determinacja i żądza krwi doprowadzi do wielu przykrych incydentów. Sam Tom, będzie musiał dokonać ciężkiego wyboru, którego skutki mogą być tragiczne. Wprowadzonych zostaje kilka nowych, barwnych postaci. Jeśli lubicie ten klimat opowieści, to całkowicie polecam zapoznać się z całą serią Kronik Wardstone. Seria skradła moje serce i nie mogę doczekać się co będzie dalej.

Yivrett | 2017-12-20
Przeczytana: 16 grudnia 2017

Jak dla mnie kolejna część pobiła na głowę wszystkie poprzednie. Świetna kontynuacja ze znakomitymi zwrotami akcji. To się po prostu świetnie czyta. Książka jak dla mnie odkupiła wszystkie niedoróbki części poprzedniej.