Down Shift. Bez hamulców

Cykl: Driven (tom 8)
Wydawnictwo: Editio
Down Shift
ew_cia

Miłość nie zawsze przychodzi od pierwszego wejrzenia. Nie zawsze jest słodka i delikatna. Czasem przypomina wielki wybuch, gdy zderzają się dwie rozgrzane do czerwoności gwiazdy. Getty Caster chce w końcu ułożyć sobie życie. Zamieszkać w domku w sennej miejscowości PineRidge i zagoić rany. Mężczyźni w jej życiu przysporzyli jej tylko bólu. Ucieka przed przeszłością. Zander Donovan za...

Zander Donovan za kierownicą samochodu wyścigowego jest w swoim żywiole. Ale nagle musi wycofać się z branży, jeśli tak naprawdę chce coś osiągnąć. Z dala od swojego ojca. Ucieka przed prawdą.

Silni, zadziorni, odważni, zranieni. Uciekają przed swoimi demonami.

Żadne z nich nie spodziewa się, że przez przypadek będzie skazane na wspólne mieszkanie w cichej chatce z nieznajomym. Żadnemu nie jest to na rękę, ale ani Getty, ani Zander nie chce spasować i się wyprowadzić... Niespodziewane spotkanie zmieni ich życie na zawsze.

Walka zmieni się we wzajemne przyciąganie, a przyciąganie... w coś znacznie więcej. Jednak żadne z nich nie chce się poddać sile namiętności, każde wciska maksymalnie gaz, doprowadzając do kolizji. Czy niespodziewane zauroczenie pozwoli im pokonać przeszłość i zbudować wspólną przyszłość? Czy z wielkiego wybuchu może narodzić się miłość?

źródło opisu: http://editio.pl

źródło okładki: http://editio.pl

korcia | 2018-05-12
Przeczytana: 24 marca 2018

Bromberg lubi poruszać trudne tematy, grać na emocjach, wzruszać i podgrzewać emocję. Chociaż nie jestem fanką tego typu literatury, to jednak po książki z tej serii sięgam z dużą przyjemnością. Rzadko się zdarza, żeby jakaś dłuższa seria była dobra od początku do końca, dlatego do lektury każdej kolejnej części podchodzę z dużymi obawami. Jednocześnie trzymam kciuki, by w którymś momencie nie wygrała chęć szybkiego zysku nad dobrą literaturą. Autorka konfrontuje nas z różnymi złymi doświadczeniami, z bólem i cierpieniem, pokazuje życie w różnych barwach. Tu smutek miesza się z radością, tyrania z miłością, przeszłość z teraźniejszością. Zachęcam Was do tej emocjonującej podróży literackiej.

mania_kch | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2017

Trochę mi się dłużyła ta historia, niby fajna, wciągająca, emocjonalna a jednak były momenty znużenia. Zbyt często autorka oddawała się snuciu " co by było gdyby..."
Niestety nie podobało mi się tak mocne wyidealizowanie postaci, przy których "ochy" i "achy" nie mają końca, niekorzystnie wpływa to na ich odbiór i realność.

magpie101 | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Kolejna czesc mojej ulubionej serii Driven i ponownie sie nie zawiodlam :).
Tym razem poznajemy historie adoptowanego syna Donavana Zandera, o ktorym dowiedzielismy sie wiele w poprzednich tomach, gdy byl dzieckiem.
Teraz glowny bohater ma 27 lat i znowu dopadla go przezlosc przez co krzywdzi swoich przybranych rodzicow, zawala wyscigi i jest humorzasty. Colton wyrzuca go z druzyny i kaze sie ogarnac dlatego Zander wyjezdza na wyspe aby zamieszkac w letniskowym domu swojego znajomego tylko, ze nie spodziewa sie, ze zastanie tam juz lokatorke.
Getty jest mloda kobita, ktora w zyciu wiele przeszla, mimo ogromnego bogactwa i luksusu w jakim zyla przez swoje 25 lat nigdy nie zaznala milosci ze strony ojca i meza, byla ponizana i manipulowana przz nich. Ale w koncu powiedziala dosc i uciekla od tej toksycznej dwojki, podjela prace w barze i mogla zamieszkac w domu letniskowym tych samych znajomych, ktorzy zaoferowali schronienie Zanderowi.
Ona od poczatku uwazala go za intruza, zadne z...

katala | 2018-04-19
Na półkach: 2018, Gorąco, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2018

Historia mojej przygody z tą książką jest dłuższa niż trasy w rajdach samochodowych. Początek mnie zachwycił. Pamiętam go do tej pory, i podejrzewam, że na długo zostanie w mojej głowie. Ostre spięcie dwóch mocnych facetów, niewypowiedziana miłość i opiekuńczość, oraz silne słowa, które musiały paść. Chyba mnie to zauroczyło. A potem było spokojnie. Spokojnie i jeszcze raz spokojnie. Niemal do połowy. Czytelnik unosi się na łagodnych falach i grzeje w promieniach słońca. W pewnym momencie dochodzi do sceny płomiennej i… I wtedy przerwałam. Phantero, zabij mnie nawet nie wiem z jakiego powodu. A potem jakoś ciężko było mi wrócić, choć przyznaję, że pamiętam tę książkę bardzo dobrze.
Jakoś tak rzuciłam się dzisiaj aby dokończyć i w sumie za jednym pociągnięciem to zrobiłam.
I jak?
Ja nie wiem jak to możliwe, ale bardzo podobała mi się ta historia. Od samego początku, od kłótni i zapowiedzi poszukiwania odpowiedzi, gotowości do usłyszenia tych odpowiedzi. Przez młodą dziewczynę w...

Wyścig z przeszłością? Najwyższy czas wcisnąć hamulec i stawić jej czoło, aby móc walczyć o metę!

K. Bromberg powróciła! Chyba nawet sama nie zdawałam sobie sprawy jak strasznie tęskniłam za jej książkami. Kiedy dowiedziałam się, że zamierza opowiedzieć historię Zandera pomyślałam: ,,Ta kobieta czyta mi w myślach i spełnia moje marzenia". Jasnowidz i dobra wróżka w jednym. Czy ktoś kiedyś słyszał o bardziej idealnym połączeniu? Wątpię.

Zander był bardzo ważnym elementem historii Coltona i Rylee. Ci którzy mieli przyjemność rozsmakowywać się w trylogii Driven na pewno znają jego traumatyczne przeżycia.
Jako chłopiec był świadkiem zabójstwa mamy przez własnego ojca. Przez długi czas nie mówił a potworne przeżycia jakie spoczywały na barkach tak małego dziecka praktycznie uniemożliwiały powrót do normalnego dzieciństwa. Dopiero kontakt z Coltonem zainicjował początek zmian...

,,Down Shift" przenosi nas kilka lat do przodu. Zander Donavan wyrasta na wspaniałego i seksownego...

Asia | 2017-09-06
Przeczytana: 05 września 2017

"Po prostu skocz..."
No tym razem autorka przeszła samą siebie. Ja jestem tak zafascynowana tą częścią Driven, że najchętniej to wzięłabym ją i jeszcze raz przeczytała. Spodziewałam się tkliwego, nudnego romansu, a tu proszę? Ogromne zaskoczenie. Ta część skumulowała w sobie ogrom emocji. Ból, zranienie, strach, rozczarowanie, ale również miłość, zaufanie, szczęście...
Głowni bohaterowie Getty i Zander, to ludzie po ogromnych przejściach, którzy mimo strachu wywołanego przez przeszłość, potrafią uleczyć się nawzajem, aby móc stworzyć nową, lepszą przyszłość.

książek: 1917
Magda | 2017-08-19
Przeczytana: 2017 rok

Powróciłam do K. Bromberg i jej bohaterów, zapachu spalin, ostrej jazdy i tak wielu emocji, że nie potrafiłam na jeden raz ich wszystkich pochłonąć. W ręce wpadła mi najnowsza powieść, za którą bardzo dziękuję Wydawnictwu Editiored – dopieszczacie czytelników takimi smakołykami. Okładka kusząca i co najważniejsze, utrzymana w klimacie poprzednich. Wszystkie ślicznie prezentują się razem na półce.

Przechodząc jednak do treści. Tym razem skupiamy się na samym Zadnerze Donovanie, chociaż i bohaterowie z poprzednich tomów także będą występować. Spotykamy go, gdy jest załamany ogromnymi kłamstwami, jakie odkrył. Powiedziałabym, że świat mu się zawalił. A krzywda zadana przez Coltona zdaje się być wybawieniem. Musiała także pojawić się przypadkiem kobieta, prawda? I tak oto poznajemy Getty Caster. Skromna. Nieśmiała. Tajemnicza. Cudownie było patrzeć, jak otwiera się na świat, jak coraz odważniej stawia kolejne kroki w relacjach międzyludzkich i...

książek: 1911
Sherry | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

WIELKIE GESTY I MAŁE TRAGEDIE

Kiedy żyje się z poczuciem, że przeszłość ma się za sobą, a wszystkie demony zostały pogrzebane, bycie psychicznie i emocjonalnie zranionym, może wyrządzić najwięcej szkód. Coś na ten temat może powiedzieć Zander - Złoty Chłopiec i utalentowany kierowca wyścigowy, którego dzieciństwo naznaczone zostało potwornymi wydarzeniami. Po latach, wraz z otrzymaniem tajemniczego pudełka, wspomnienia odżywiają, równie wyraźne i przerażające jak wcześniej, a kłamstwa, tłumiony gniew i poczucie zdrady wypływają na powierzchnię by zacząć siać zniszczenie. Mężczyzna potrzebuje ucieczki - podobnie zresztą jak Getty Caster. Przypadek czy przeznaczenie sprawia, że obydwoje lądują pod jednym dachem, a wzajemne przyciąganie i potrzeba bliskości, zaczyna testować ich wytrzymałość i zaufanie. Czy dwójka ludzi starających się pogrzebać za sobą przeszłość i uciec od komplikacji, będzie w stanie udźwignąć ciężar pojawiającego się pomiędzy nimi uczucia? I jak to się dla nich...

sabi | 2017-10-26

Mając ocenić jako samą historie to zaznaczając że jako pojedyncza historia to może i by coś z tego było- choć jest to najsłabsza część z całej serii. Historia adoptowanego syna Ry i Coltona- Zandera, poznaliśmy Go w pierwszej części Driven jako małego chłopca z olbrzymim bagażem złych wspomnień. W tej części Zander jest już dorosłym facetem, który próbuje dojść do porozumienia ze samym sobą. Wyrzucony z ekipy Coltona jest rozżalony i wściekły wyjeżdza na wyspę do domku znajomego żeby pomyśleć w samotności jednak nie jest to możliwe bo domek ma juz jednego lokatora a raczej lokatorkę.
Oceniając ogólnie całą serie to na pierwszy rzut oka można po samych okładkach powiedzieć że do 4 części jest mrocznie wciągająco i namiętnie zaś od 5 części jest bardziej barwnie i kolorowo, to już nie ta seria co początek. Ogólnie mogę polecić na odstresowanie , na chwilę relaksu czasem i taką książkę trzeba przeczytać.

Recenzja z bloga www.rudablondynkarecenzuje.blogspot.com

Getty i Zander to przypadkowi ludzie, którzy zostają swoimi współlokatorami przez przypadek. Czy wytrwają pod wspólnym dachem? Czy los im będzie w końcu sprzyjał?

Bezsilni, ale też silni,

Odważni, ale również strachliwi,

Zadziorni, a także spokojni,

Zranieni, lecz najbardziej szczęśliwi, choć uciekają przed demonami minionej chwili.

Według mnie historia ta wywołuje rollercoaster emocjonalny, gdyż emocje zmieniają się tutaj z zawrotną prędkością. Co chwilę przechodzimy ze szczęścia do złości i na odwrót, co odczuwamy na własnej skórze.

Historia ta pokazuje jak wiele w życiu można przejść. Idealnie ukazuje jak przeszłość może w każdej chwili zapukać do naszych drzwi i o sobie przypomnieć, w najmniej spodziewanym momencie.

Moim zdaniem jest to książka rewelacyjna, gdyż pokazuje, że życie nie jest proste i nigdy nie będzie. Powieść tą powinien przeczytać każdy, a przede wszystkim Ci, którzy nie boją się powrotów...