Down Shift. Bez hamulców

Cykl: Driven (tom 8)
Wydawnictwo: Editio
Down Shift
ew_cia

Miłość nie zawsze przychodzi od pierwszego wejrzenia. Nie zawsze jest słodka i delikatna. Czasem przypomina wielki wybuch, gdy zderzają się dwie rozgrzane do czerwoności gwiazdy. Getty Caster chce w końcu ułożyć sobie życie. Zamieszkać w domku w sennej miejscowości PineRidge i zagoić rany. Mężczyźni w jej życiu przysporzyli jej tylko bólu. Ucieka przed przeszłością. Zander Donovan za...

Zander Donovan za kierownicą samochodu wyścigowego jest w swoim żywiole. Ale nagle musi wycofać się z branży, jeśli tak naprawdę chce coś osiągnąć. Z dala od swojego ojca. Ucieka przed prawdą.

Silni, zadziorni, odważni, zranieni. Uciekają przed swoimi demonami.

Żadne z nich nie spodziewa się, że przez przypadek będzie skazane na wspólne mieszkanie w cichej chatce z nieznajomym. Żadnemu nie jest to na rękę, ale ani Getty, ani Zander nie chce spasować i się wyprowadzić... Niespodziewane spotkanie zmieni ich życie na zawsze.

Walka zmieni się we wzajemne przyciąganie, a przyciąganie... w coś znacznie więcej. Jednak żadne z nich nie chce się poddać sile namiętności, każde wciska maksymalnie gaz, doprowadzając do kolizji. Czy niespodziewane zauroczenie pozwoli im pokonać przeszłość i zbudować wspólną przyszłość? Czy z wielkiego wybuchu może narodzić się miłość?

źródło opisu: http://editio.pl

źródło okładki: http://editio.pl

dilbi | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

To już ostatnia część z "wyścigowej" serii. I wg mnie jedna z fajniejszych. Bohaterowie mnie nie irytują, są wyraziści, ze sporym bagażem, mimo młodego wieku. I uciekający przed swoimi własnymi demonami.
Bo "małe rzeczy potwierdzają wielkie czyny" :)
Miło i przyjemnie spędziłam nad nią czas.

AnFab | 2019-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 lutego 2019

Jak zwykle autorka nie zawodzi!!!

Monika | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Super seria. Super ksiazka. Poczatkowo nudna potem sie rozkreca. W tej czesci mozemy poznac szczegolowo tragiczna historie Zandera i jego dalsze losy. Ale jak w kazdej poprzedniej czesci bohaterowie musza byc naznaczeni jakims pietnem i tym razem nie jest inaczej. Polecam do przeczytania choc poczatek potrafi znudzic przydlugimi opisami.

weronikka16 | 2018-11-06
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Dawno od tej autorki nie czytałam niczego ciekawego. Książka jest inna, różni się od pozostałych części. Ale baaaardzo mi się podoba. Historia Zee i Getty jest równi ciekawa, a nawet jeśli nie bardziej od historii Coltona i Rylee. Zander i Getty się uzupełniają w wspaniały sposób. Czytając pierwsze tomy i poznając Zandera nigdy bym nie pomyślała, że wyrośnie on na takiego przystojnego i zabawnego faceta. Mam nadzieję, że większość osób ( bo wszyscy tego nie czytają ) uważa tak samo jak ja. Niesamowita książka. Warto przeczytać, ale ten kto pierwszy raz chce czytać książkę z tej serii to powinien zacząć od tomu 1, bo nie będzie wiedział o co chodzi w tym tomie.
PS. Przepraszam za błędy, ale pisze na tel. a słownik sam mnie poprawia i nie zawsze to zauważę.

werka_books | 2018-10-07
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Cudowne i wzruszające zakończenie serii DRIVEN! "Down Shift. Bez hamulców" od K. Bromberg to niezwykła historia adoptowanego syna Coltona i Rylee- Zandera Donovana i skrzywdzonej przez swoją rodzinę- Getty. Kiedy w skutek przypadku Zander wprowadza się do tego samego domu w którym mieszka Getty, ich życie od tej chwili nieodwracalnie się zmienia. Nie jest to napewno najlepsza historia z tej serii, niektóre opisy niebywale mi się dłużyły. Jednak książka wciągnęła mnie i trudno było mi się od niej oderwać. Jest to historia emocjonująca i pokazuje, że życie nie było i nie będzie proste.

Maggie | 2018-08-12

„Down shift” skupia się na postaci Zandera Donavana, którego mieliśmy okazję poznać już w pierwszym tomie serii jako cichego i wyalienowanego chłopca, mieszkającego w domu dla sierot w którym pracowała Rylee. Teraz ten cichy kilkulatek jest już dorosłym mężczyzną, który tak jak jego przybrany ojciec zawodowo ściga się na torze.

Emocjonalny prolog będący w dużej mierze rozmową Zandera i Coltona daje nam solidny wstęp do całej historii. Zander przez swoje zachowanie i brak profesjonalizmu traci sponsorów a tym samym miejsce w zespole wyścigowym. Co stało się, że „złoty chłopiec” na torze nagle zaczął imprezować, olewać treningi i własną rodzinę? Tajemnicze pudełko, które otrzymał kilka tygodni wcześniej a którego zawartość wywróciła jego świat o 180 stopni i na nowo otworzyła ból przeszłości i wspomnienia z dzieciństwa o których Zander wolałby zapomnieć. Teraz zmuszony poukładać wszystko w swojej głowie i zastanowić się nad tym czego się dowiedział a o czym nie miał pojęcia,...

Agasiaaa | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Ostatni tom serii Driven był nawet, nawet. Autorka skupiła się w nim na innym podocznym bohaterze z pierwszych części Zanderze. Mimo wszytsko przez ¾ książki czytając miałam przed oczami małego 7 letniego chłopca zamiast mężczyznę. Dlatego tutaj mi coś nie „kliknęło”. Dopiero pod koniec książki jakies ostatnie 30 stron miałam dreszcze czytając Ją. Dopiero tutaj autorka wprowadziła taki opis sytuacji, który powodował u mnie chęć dalszego czytania. Zander poszedł w ślady swojego przybranego ojca Coltona i również jak on został kierowcą samochodów wyścigowych, jednak trochę zatracił się w swojej przeszłości dostając w spadku skrzynkę pełna wspomnień z jego dzieciństwa. Tak go to poruszyło, że zatracił się w ty6m co było ważne w jego dotychczasowym już lepszym życiu. Dostał szanse od losu i w celu przemyślenia wielu spraw i ponownym uporaniu się z przeszłością wyjechał na wyspę. Warunkiem powrotu do wyścigów było pozostawienie demonów przeszłości. Na wyspę trafiła też Getty, kobieta...

książek: 1908
korcia | 2018-05-12
Przeczytana: 24 marca 2018

Bromberg lubi poruszać trudne tematy, grać na emocjach, wzruszać i podgrzewać emocję. Chociaż nie jestem fanką tego typu literatury, to jednak po książki z tej serii sięgam z dużą przyjemnością. Rzadko się zdarza, żeby jakaś dłuższa seria była dobra od początku do końca, dlatego do lektury każdej kolejnej części podchodzę z dużymi obawami. Jednocześnie trzymam kciuki, by w którymś momencie nie wygrała chęć szybkiego zysku nad dobrą literaturą. Autorka konfrontuje nas z różnymi złymi doświadczeniami, z bólem i cierpieniem, pokazuje życie w różnych barwach. Tu smutek miesza się z radością, tyrania z miłością, przeszłość z teraźniejszością. Zachęcam Was do tej emocjonującej podróży literackiej.

katala | 2018-04-19
Na półkach: Przeczytane, Gorąco, 2018
Przeczytana: 20 marca 2018

Historia mojej przygody z tą książką jest dłuższa niż trasy w rajdach samochodowych. Początek mnie zachwycił. Pamiętam go do tej pory, i podejrzewam, że na długo zostanie w mojej głowie. Ostre spięcie dwóch mocnych facetów, niewypowiedziana miłość i opiekuńczość, oraz silne słowa, które musiały paść. Chyba mnie to zauroczyło. A potem było spokojnie. Spokojnie i jeszcze raz spokojnie. Niemal do połowy. Czytelnik unosi się na łagodnych falach i grzeje w promieniach słońca. W pewnym momencie dochodzi do sceny płomiennej i… I wtedy przerwałam. Phantero, zabij mnie nawet nie wiem z jakiego powodu. A potem jakoś ciężko było mi wrócić, choć przyznaję, że pamiętam tę książkę bardzo dobrze.
Jakoś tak rzuciłam się dzisiaj aby dokończyć i w sumie za jednym pociągnięciem to zrobiłam.
I jak?
Ja nie wiem jak to możliwe, ale bardzo podobała mi się ta historia. Od samego początku, od kłótni i zapowiedzi poszukiwania odpowiedzi, gotowości do usłyszenia tych odpowiedzi. Przez młodą dziewczynę w...

Małgorzata | 2017-12-19

Zander to według mnie najważniejsza postać całej serii, zaraz za Rylee i Coltonem. Bez wątpienia fani serii, nie mogli doczekać się, aby poznać jego opowieść. To właśnie on kończy przygodę z "Driven". Dla mnie to jednak jeszcze nie koniec i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam czytając najpierw ostatnią część, mimo że nie znalazłam żadnych spoilerów. Uważam, że razem z Getty dzięki naprzemiennej narracji, stworzyli ciekawą powieść. Oboje mieli swoje do powiedzenia i oboje mieli swoją przeszłość, która postanowiła postawić ich w tym samym miejscu i czasie.

"Próbuję uświadomić sobie, że nie potrzebuję absolutnie nikogo. Że mogę żyć, funkcjonować i mieć się świetnie zupełnie sama."

Niestety, ale powieść była też schematyczna. Nie będę tego ukrywać, bo nie uważam, że to ma znaczenie. Ja jestem osobą, której schematy nie przeszkadzają, ale wiem że jest wiele czytelników, dla których to ogromny problem. Dla mnie natomiast problemem okazały się zbyt długie opisy i przemyślenia...