Okładka książki Until You K. Bromberg
Okładka książki Until You
K. Bromberg Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna Cykl: The Redemption (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Redemption (tom 1)
Monika Mendroch-Karbowska
romans Samotny ojciec

👍

👍

K. Bromberg jest jedną z moich ulubionych autorek, za każdym razem, gdy czytam historię, którą stworzyła, czuję taką lekkość w czytaniu.

„Until You” to historia opowiadająca losy
Crew, samotnego ojca, który po ciężkich miesiącach postanawia dać chwilę wytchnienia sobie i swoim córką. W tym celu przeprowadzają się na okres wakacyjny do niewielkiego miasteczka, do domu należącego do jego wuja. Drugą bohaterką tej historii jest Tennyson, która wynajmuje domek od wuja Crew.

Kocham małomiasteczkowe romansy!
Ta książka nie jest wybitna, nie jest odkrywcza i niczym nie zaskakuje, ale ma ten klimat, ma fabułę, która wciąga. Ma bohaterów, cudownych bohaterów. Crew, to taki wspaniały tata, to jak ona traktuje swoje córki, to jak mu na nich zależy, to jak sprawia, by były szczęśliwe, jest przepiękne i godne naśladowania. Tenny, rozkwita, gdy poznaje swojego nowego sąsiada i jego dziewczyny. Znów zaczyna żyć, wychodzi do ludzi i zmienia się. Chemia, która połączyła naszych bohaterów, jest absolutnie wyjątkowa, jest pełna zrozumienia, szczerości i oddania.

To historia o zranieniu przez kogoś, kogo się kochało, o wychodzeniu z dołka, o rekonwalescencji psychicznej, o trudach samotnego rodzicielstwa. To historia, napisana bardzo lekko, która niesie ze sobą trochę wzruszeń i radości. Którą, naprawdę Wam polecam!

„Until You” to historia opowiadająca losy

Mam ogromną słabość do samotnych ojców. Dodajmy do tego klimat małego miasteczka, walkę z traumą i skrywane tajemnice. Oto przepis na idealną lekturę!

Bardzo podobała mi się kreacja Crew. Jego miłość do dziewczynek, stawianie ich na pierwszym miejscu mimo własnych słabości, tego jak bardzo był troskliwy w stosunku do Tenny. Wiedział, że dziewczyna ma jakąś tajemnicę, że się czegoś boi, przed kimś ucieka, ale nie naciskał na nią. Po prostu był, dawał jej przestrzeń i był cierpliwy. To było urocze. Jest moim kolejnym kandydatem na książkowego męża.
Kreacja Tenny również mi się podobała. Była bardzo złożona. Te kilka rozdziałów kiedy poznajemy jej dawne życie i dawną osobę ukazują ją w zupełnie innym świetle.
Klimat małego miasteczka jest tutaj raczej subtelny ale nie ma się co dziwić, ta książka nie należy do zbyt obszernych.

Bardzo podobały mi się opisy zbliżeń pomiędzy bohaterami. Autorka zrobiła z tego nie tylko akt cielesny ale również taki duchowy i to się fajnie czytało. To miało taką rangę niezwykłości.
Na zakończenie liczyłam na większą nutkę dramatyzmu i sensacji. Jednak trochę się przeliczylam. Zakończenie było bardziej spokojne, ułożone ale to też było fajne i takie słodkie. Autorka mnie pozytywnie zaskoczyła.

Książka pokazuje, że każdy się z czymś zmaga i zdrowienie wcale nie polega na tym by przywrócić wszystko do stanu pierwotnego. Chodzi o to by poczuć się w końcu szczęśliwym a to może oznaczać totalną zmianę miejsca, nawyków, sposobu życia i to też jest w porządku.
Z czystym sercem mogę wam bardzo polecić tą książkę. Udanego czytania ❤️

"Until you" - 1 tom serii The Redemption -
K. Bromberg
8/10

Kiedy na mojej drodze pojawia się książka o samotnym tatusiu dwóch uroczych bliźniaczek, do tego akcja dzieje się w małej mieścinie, co robię? No oczywiście, że czytam 😁

Gdyby tak się mocno zagłębić to ta książka nie jest super odkrywcza, nie ma tu nic o czym nie czytałabym w wielu innych książkach, ale tak na dobrą sprawę to nie ma książki idealnej, i zawsze ktoś może się do czegoś doczepić. Jednak wiecie co? Bardzo, ale to bardzo mi się podobała. Prosta, romantyczna historia.

Relacja Crew z córkami była cudna, a te wszędobylskie, wszystko wiedzące i niesamowicie inteligentne dziewczynki skradły moje serce.
Wiecie, że ja uwielbiam gdy w książkach pojawiają się dzieci (w tym przypadku są to 11latki) i tym razem również dostarczyły mi rozrywki.

Pomysł na postać Tennyson zaskakujący, interesujący. Nie pamiętam czy kiedykolwiek spotkałam się z takim motywem (jaki on jest, to już musicie się same przekonać 😉)

"Until you" to słodka historia, w sam raz na raz, ale z rodzaju tych, że jak już się zacznie czytać to czyta się na jednym wdechu, aż do samego końca.
Niby prosta, niby nieskomplikowana i przewidywalna, a jednak ma w coś takiego, że mimo wszystko jest się zachwyconym, no i ma w sobie pewne elementy podsycone napięciem/dramatem, które potrafią zaskoczyć.

Jedynie zakończenie jest nieco zbyt pośpieszne, uważam że autorka mogła dopisać co najmniej 3, 4 rozdziały, ale poza tym nie mam się do czego przyczepić.
Spędziłam super czas z bohaterami i to jest dla mnie najważniejsze.

Wam oczywiście polecam 🥰
A już na pewno polecam ją każdej fance motywy #singledaddy i #smalltown

<Przeczytana w abonamencie legimi >

"Until you" - 1 tom serii The Redemption -
K. Bromberg
8/10

🩵Uwielbiam historie rozgrywające się w małych miasteczkach. Dlatego fajnie, że jedną z takich historii dostaliśmy spod pióra K. Bromberg zatytułowaną "Until You". Na dodatek z wątkiem samotnego ojca bliźniaczek.

Crew Madden był świetnym bohaterem i fantastycznym ojcem. Jako policjant przeżył tragedię, co spowodowało u niego skutki traumatyczne. Autorka doskonale tutaj pokazała, jak próbował on dojść do siebie po odejściu byłej żony i uporać się z obrażeniami fizycznymi i psychicznymi. Dla dobra siebie i córeczek zdecydował się spędzić lato w Redemption Falls.

Dzięki retrospekcjom, które przewijały się przez kilka stron, możemy zrozumieć, dlaczego Tennyson West jest cichą i czujną kobietą. Mimo iż już ze dwa lata mieszkała w miasteczku Redemption Falls starała się stronić od mieszkańców. Chociaż można było się domyślić, dlaczego się znalazła w miasteczku.

Tennyson i Crew to bohaterowie, którzy oboje doznali w życiu traumy i na pewno to ich nieco połączyło. W Redemption Falls pragnęli uciec od starego życia. Tym dwojga chemii nie można było odmówić od pierwszych stron. Szybko między nim nawiązała się szczególna więź, którą z każdą spędzoną chwilą na naszych oczach rozwinęła się w uroczy romans. Ich związek stopniowo się umacniał, ale na drodze stała trudna przeszłość Tenny. Podobało mi się, jaką relacje kobieta stworzyła z córkami Crewa.

Bliźniaczki Paige i Abby są największym promyczkiem tej powieści. Oczywiście pokochałam te niesamowite dziewczynki, bo nie mogło być inaczej. Za ich sprawą mieliśmy przezabawne momenty, ale poza tym również w powieści pojawiły się wzruszające czy dramatyczne.

🩵 "Until You" to urocza i lekka historia z małą dawką dramatyzmu, która mi się podobała. I to kolejna przeze mnie przeczytana książka K. Bromberg, z którą spędziłam przyjemny czas. Jak dla mnie to idealna lektura na już pojawiające się ciepłe dni, bo w powieści nie braknie dużo słońca. Polecam przeczytać.

"Until You" Kristy Bromberg to powieść, która wciąga czytelnika w wir emocji, tajemnic i miłosnych zawirowań. Opowiadając historię Crewa Maddena, samotnego ojca i policjanta, oraz tajemniczej sąsiadki Tennyson West, autorka wplata wątki miłości, rodziny i walki z przeszłością, tworząc pełną dynamiki i wzruszeń powieść.
Główny wątek skupia się na losach Crewa Maddena, który po dramatycznych przeżyciach pragnie zapewnić swoim córkom spokojną przyszłość w malowniczym miasteczku Redemption Falls. To, co na początku wydaje się być ucieczką przed przeszłością, szybko zamienia się w fascynującą historię miłosną, gdy Crew spotyka swoją nową sąsiadkę, Tennyson West. Jej tajemnicza przeszłość i zmysłowy urok nie pozwalają obojętnie przejść obok niej, a ich wzajemna przyciągająca się staje się punktem centralnym fabuły.
Kristy Bromberg doskonale balansuje między momentami humoru, jak te spowodowane dziećmi Crewa, a poważnymi tematami, takimi jak trauma czy tajemnice przeszłości. Kreacja postaci, szczególnie bliźniaczek Crewa oraz samego Crewa i Tennyson, jest bardzo dobrze przemyślana i realistyczna. Ich złożone osobowości i trudne doświadczenia nadają powieści głębi i autentyczności.
Jednym z największych atutów książki jest misternie spleciony wątek miłosny między Crewem a Tennyson. Ich wzajemne przyciąganie, mimo licznych przeciwności, buduje się stopniowo i z każdą stroną książki staje się coraz bardziej porywające. Autorka wspaniale oddaje chemię między bohaterami, tworząc sceny pełne napięcia i emocji.
Jednakże, mimo wielu zalet, "Until You" ma też pewne niedoskonałości. Niektórzy czytelnicy mogą odczuć lekkie rozciągnięcie fabuły i brak wystarczająco zaskakujących momentów. Zakończenie wątku Tennyson mogłoby być bardziej wyjaśnione i satysfakcjonujące dla niektórych czytelników.
Podsumowując, "Until You" to powieść, która porusza serce i umysł czytelnika, łącząc w sobie elementy romansu, napięcia i głębokich emocji. Choć nie jest pozbawiona pewnych niedoskonałości, to z pewnością zasługuje na uwagę miłośników literatury romantycznej. Kristy Bromberg po raz kolejny udowadnia swoje niezwykłe umiejętności pisarskie, tworząc historię, która zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.
Moja ocena: 7/10

Główny wątek skupia się na losach Crewa Maddena, który...

🔷️ RECENZJA 🔷️

✒️ K. Bromberg
📚 Wydawnictwo Luna

[ Współpraca reklamowa ]

Po raz kolejny amerykańska autorka pokazała swój kunszt budując historię, która urzeczywistnia to, co dla człowieka najcenniejsze, ale stawiając liczne przeszkody. Zaś największą jest własny umysł.

🔹️Crew to samotnie wychowujący dwie 11-letnie bliźniaczki, ojciec i policjant. Pewne dramatyczne wydarzenia spowodowały chęć oderwania się od trosk i ukojenia w letnim wyjeździe do miałosteczkowej posiadłości. Poznaje tam sąsiadkę, której domem ma się opiekować.
🔹️ A jest nią redaktorka książek Tannyson. Stroniąca od ludzi właścicielka kota. Dwie roztropne dziewczynki i "Gospodarz. Pan Gorące Ciacho" (jak go nazwała),wkraczają w jej życie z hukiem.
◆ Przed czym ucieka Tenny i jaką trudną przeszłość skrywa?
◆ Z czym mierzy się Crew?
◆ Jak wiele ten pobyt zmieni w ich życiu?

🔹️Oboje samotni. Oboje walczą ze swoimi demonami. Czy pozwolą sobie na zaufanie i otwartość?

🔹️ Po raz kolejny autorka serwuje niezapomnianą historię. Opowieść o dwóch, a nawet czterech zbłąkanych osobach, które szukają swojej drogi. Dostajemy tu naprzemienną narrację oraz retrospekcje z wcześniejszego życia Tenny, które wiele wyjaśniają i owiewają mrokiem i niebezpieczeństwem całą historię.
🔹️Wielowątkowość i wiele rozterek, a nawet rollercoaster uczuć, są tu nieodzowne. Z jednej strony mamy dwie dziewczynki, które w swoim dziecięcym szale próbują ułożyć sobie życie po opuszczeniu przez matkę. Co generuje zabawne dialogi i sytuacje, a już napewno niejadalne posiłki. 🤭 Do tego ich ojciec. Człowiek, który w absolutnie fantastyczny sposób stara się im zapewnić dobre dzieciństwo i wynagrodzić braki. Sam zmagający się ze stresem pourazowym i poczuciem winy stara się odnaleść siebie.
Zaś z drugiej strony jest Ona - kobieta, która ewidentnie przed czymś ucieka. I spostrzegawcze policyjne oko to wylapuje, jednak blokada nie pozwala jej sekretów wyznać.
🔹️Tej historii towarzyszy dużo śmiechu lecz są także łzy, ciągła obawa i ogromna potrzeba poczucia bezpieczeństwa. Niespodziewane uczucie ma szansę troski przegonić, lecz najpierw trzeba przewartościować całe swoje życie. Dać sobie pomóc. Pozwolić zobaczyć siebie. Spojrzeć z innej perspektywy. W zachwycający sposób autorka ukazała chemię i przyciąganie. Zaś zbliżenia.... gorące, w bardzo wysmakowany sposób rozpalą zmysły pięknymi opisami.
🔹️Świetna fabuła i wartka akcja wciągają. Niestety mam niedosyt co do zakończenia wątku Tenny, jest jak dla mnie niejasny i mógł by być trochę obszerniejszy. Ale koniec końców mnie absolutnie zachwycił. Zaś gra w twistra i emocjonujący taniec Crew i Tenny będę pamiętać długo.
🔹️Zderzenie siły ze słabością. Odwagi ze strachem. Miłości z pociągiem seksualnym. Co wygrywa? Musicie przekonać się sami. Ja ogromnie polecam.❣️

🔷️ RECENZJA 🔷️

✒️ K. Bromberg
📚 Wydawnictwo Luna

[ Współpraca reklamowa ]

Dwoje ludzi, którzy uciekają przed przeszłością. Wydaje im się, że przyszłość jest zbyt odległa żeby ją złapać. Lekka, przyjemna historia z sielskim klimatem w tle.

Bardzo lubię książki Kristy Bromberg, choć czasami wystawia cierpliwość czytelnika na próbę. Until you jest trochę "przydługa" . Historia dosyć ciekawa, może zbyt monotonna, ale warta przeczytania. Czekałam na jakieś sensacyjne wydarzenia.........
Crew Madden przyjechał do małego miasteczka Redemption Falls ,by odpocząć i nabrać sił. Razem z dwiema córeczkami zamieszkał w domu wuja chłonąc sielankowy klimat. Ostatnio życie go nie oszczędziło. Najpierw odejście żony, potem nieudana policyjna akcja, w której został poważnie ranny. Nadszedł czas na oczyszczenie umysłu, na przepracowanie traum.
Otrzymał też zadanie. Miał zająć się naprawą pobliskiego domku, którego wujek Ian wynajmował pewnej kobiecie.
Tennyson West była redaktorką. Jej przeszłość to wielka tajemnica, której nie mogła nikomu zdradzić. Tęskniła za bliskością, za kontaktem z drugim człowiekiem, za prawdziwym życiem bez strachu. Crew i jego córeczki podbiły jej serce. Ale co może im zaoferować osoba, która boi się cieni? która żyje tylko chwilą?

Crew zabiera swoje bliźniaczki z daleka od Chicago i wielkomiejskiego zgiełku. Chce zapewnić im spokój. A może tu nie tylko chodzi o córki? Transakcją wiązaną mieszkania w przytulnym i sporym domu na uboczu jest lokatorka. Co prawda w domku na terenie posiadłości, za to wymagająca zaangażowania w bardzo pilne naprawy. Tenny okazuje się całkiem sporym rozpraszaczem myśli. Ma na to wpływ nie tylko jej uroda, ale także tajemnice, które kryją się w jej oczach i zachowaniu, a które Crew jako policjant umie dostrzec.
Crew kilka miesięcy wcześniej został postrzelony na służbie, a trauma nadal uniemożliwia mu powrót do pracy. Chwilę wcześniej zostawiła go żona, więc sam musi podołać opiece nad bliźniaczkami, które przekroczyły już magiczny wiek pozwalający nazywać się nastolatkami, czyli całkiem już prawie dorosłymi kobietami 😉
Mężczyzna zabiera dziewczynki na wakacje z dala od Chicago. Chce im zrekompensować ostatnie wydarzenia. A może sam potrzebuje zaszyć się w małym miasteczku?
Zamieszkują w domu wujka, ale nie są tu sami. Domek na terenie posiadłości wynajmuje lokatorka, która oczekuje kilku napraw. Dziewczynki bez skrępowania wparowują do domu (i życia Tenny),by wraz z huraganem przywiać ją wprost do taty.
Każde kolejne spotkanie Crew i Tenny wywołuje morze emocji. Mężczyzna poza urodą dostrzega tajemnice, które kobieta skrupulatnie próbuje ukryć i okłamuje go. On zamiast się zniechęcić, czuje się coraz bardziej zaintrygowany. Tenny próbuje sobie wmówić, że w jej sytuacji nawet przelotny romans jest niebezpieczny i niepotrzebnie skomplikuje jej ułożone ostatnio życie. Jednak w towarzystwie Crew wszystkie postanowienia stają się nieistotne…
Ta książka okazała się moim comfort bookiem. Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów, fabuła, która była idealnie wyważona czasowo, uczuciowo i pod kątem dynamiki, a także czające się tajemnice, które dodawały tu fajną nutkę niepewności i mroku.
Od początku do gustu bardzo przypadła mi atmosfera pełna empatii, ale także niepewności i demonów, które wychodząc na światło dzienne mogą popsuć całą kruchą stabilizację i relację pomiędzy głównymi bohaterami. Dużo do tej powieści wnoszą bliźniaczki, które niczym żywioł potrafią siać spustoszenie, ale także mają dużo uroku. Autorka nie omija też trudnych tematów, które uniemożliwiają bohaterom pójście na przód. Co to takiego? Sprawdźcie sami.
To nie jest płytki romans, to piękna historia o dwojgu ludzi, którzy muszą na nowo nauczyć się żyć.

• Przeczytane 2024
  • Romans