Kartoteka Artemisa Fowla

Wydawnictwo: W.A.B.

Holly Nieduża, dzięki swej zależności, zostaje pierwszą funkcjonariuszką Wydziału Zwiadu Sił Krasnoludzkiego Reagowania. Tymczasem Artemis Fowl wykrada bandzie Siergieja Sierioznego drogocenną tiarę lady Fei Fei. Kolejna książka doskonale znanego w Polsce Colfera to dwie opowieści, ujawniające nieznane fakty z życia Artemisa i innych bohaterów pięcioczęściowego już cyklu. Ale to nie wszystko! Autor przygotował mnóstwo niespodzianek: możemy poznać alfabet gnomów i przysmak chochlików, rozwiązać krzyżówkę, sprawdzić swoją wiedzę w czarodziejskim quizie i wreszcie dowiedzieć się, dlaczego należy uciekać przed trollami.
Zobaczcie sami, jaki fascynujący świat istnieje gdzieś obok nas…

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=582

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=582

arrow18 | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Cykl książek o Artemisie Fowlu jest po prostu genialny a samego Artiego po prostu uwielbiam. Ale czasami lepiej zakończyć, i dać spokój z pisaniem dodatków. To jest takie odcinanie kuponów od czegoś co osiągnęło sukces. Jeśli chodzi o "Kartotekę Artemisa Fowla" to nieprzypadła mi do gustu i uważam ten dodatek za zbędny.

Leelunia | 2012-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Książka składa się z dwóch opowiadań, kilku opowiadań, quizów i objaśnienia wróżkowego alfabetu. Świetna zabawa dla fanów Artemisa Fowla!

Michał Waszak | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Dodatek do serii książek o Artemisie: dwa opowiadania, garść wywiadów i materiałów dodatkowych. Proste, nieco infantylne i nie tak zabawne jak "pełnometrażowe" książki z serii. Ogólnie jednak czyta się przyjemnie.

Ciekawie wydane, książka zamykana na magnetyczny zatrzask, choć ilustracje mogłyby być lepsze. Co do ceny zaproponowanej przez wydawcę - 40 zł jak za książeczkę tych rozmiarów to wg mnie sporo. Gdybym kupił "Kartotekę..." w tej cenie, miałbym poczucie straty. Na szczęście tę, jak i inne pozycje Colfera można upolować w tanich księgarniach za cenę niewiele ponad dychę - po tej cenie można rozważyć zakup.

paulinkalinka | 2013-11-07
Przeczytana: 2012 rok

Mam wrażenie, jakby "Kartoteka..." była pisana na siłę. Po prostu kilka opowiadań, zagadek itd.

CyrkNocy | 2013-08-07

Pozycja absolutnie niezbędna dla miłośników naszego drogiego geniusza oraz całej kompanii.

kulkam | 2015-09-16

Fajny gadżet dla miłośników serii, ale czytania za wiele nie ma :)

Perc | 2011-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2011

Eoin Colfer to irlandzki pisarz, autor powieści dla młodych czytelników. Wydał wiele książek – „Lista życzeń”, „Nadnaturalista”, „Benny i Omar”, „Benny i Babe” czy „Fletcher Moon”. Wszystkie bardzo szybko stały się popularne. Jednak światową sławę przyniósł mu cykl „Artemis Fowl”, który opowiada o przygodach młodego geniusza. Pewnego dnia Artemis porywa wróżkę z Małego Ludu i żąda za nią okupu. A ma tylko … dwanaście lat.

Łącznie części o przygodach Artemisa powstało dotychczas siedem – „Artemis Fowl”, „Arktyczna przygoda”, „Kod wieczności”, „Fortel Wróżki”, „Zaginiona Kolonia”, „Paradoks czasu” i „Kompleks Atlantydy”. Został wydany jeszcze dodatek do serii, „Artemis Fowl Files”, który w Polsce został opublikowany pod tytułem „Kartoteka Artemisa Fowla”.

Nie wszystkie przygody Artemisa zostały dotychczas odkryte … brakujące opowiadania odkryje przed nami „Kartoteka”. W pierwszym dowiemy się, jak Holly Nieduża została przyjęta do SKRZAT, wróżkowej policji. W drugim za to zostanie...

AgnElsha | 2015-08-26
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Niezła, powiem szczerze że liczyłam na coś więcej dlatego 6 ale uzupełniają trochę luk więc warto przeczytać.

Amy392 | 2011-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Dla wszystkich fanów Artemisa Fowla. Książka ta zawiera dwie krótkie opowieści o przygodach znanych nam bohaterów. Pierwsza z nich opowiada o tym w jaki sposób Holly Nieduża została funkcjonariuszką służb SKR. Z drugiej historii dowiecie się, co się stało, gdy Artemis postanowił wykraść wiekową i bardzo cenną tiarę lady Fei Fei.
Ponadto w "Kartotece Artemisa Fowla" znajdziecie wywiady z bohaterami serii o młodym geniuszu, quizy, alfabet wróżek i nie tylko.
Bardzo fajna książka. Polecam!!

Katarzyna_Narcyza | 2014-04-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Śmieszne podsumowanie poprzednich części. Trochę jak książeczka-zabawka dla dzieci. W środku jest alfabet gnomicki, który jest bardzo przydatny! Można w nim napisać ściągę (co jest bardzo złe, należy się uczyć) :)