Kartoteka Artemisa Fowla

Eoin Colfer Wydawnictwo: W.A.B. fantasy, science fiction
W.A.B.
2007-01-01
2007-01-01

Dodatek ten był całkiem wciągający, czego się nie spodziewałam. Poprawił trochę moje myślenie o tej serii, którą trochę mniej lubiłam (chociaż ją kocham),przez ostatni tom, który moim zdaniem wszystko popsuł. Jednak o ile opowieści są spoko, to po tych "dodatkach", czyli wywiadach, zadaniach i nieznanych dotąd informacjach nie należy się za wiele spodziewać. Są one raczej troszkę pisane "na siłę". Mimo wszystko polecam przeczytać tę książkę, nie zaszkodzi.

Cykl książek o Artemisie Fowlu jest po prostu genialny a samego Artiego po prostu uwielbiam. Ale czasami lepiej zakończyć, i dać spokój z pisaniem dodatków. To jest takie odcinanie kuponów od czegoś co osiągnęło sukces. Jeśli chodzi o "Kartotekę Artemisa Fowla" to nieprzypadła mi do gustu i uważam ten dodatek za zbędny.

Fajny gadżet dla miłośników serii, ale czytania za wiele nie ma :)

Fajny gadżet dla miłośników serii, ale czytania za wiele nie ma :)

Dodatek do serii książek o Artemisie: dwa opowiadania, garść wywiadów i materiałów dodatkowych. Proste, nieco infantylne i nie tak zabawne jak "pełnometrażowe" książki z serii. Ogólnie jednak czyta się przyjemnie.

Ciekawie wydane, książka zamykana na magnetyczny zatrzask, choć ilustracje mogłyby być lepsze. Co do ceny zaproponowanej przez wydawcę - 40 zł jak za książeczkę tych rozmiarów to wg mnie sporo. Gdybym kupił "Kartotekę..." w tej cenie, miałbym poczucie straty. Na szczęście tę, jak i inne pozycje Colfera można upolować w tanich księgarniach za cenę niewiele ponad dychę - po tej cenie można rozważyć zakup.

Książka składa się z dwóch opowiadań, kilku opowiadań, quizów i objaśnienia wróżkowego alfabetu. Świetna zabawa dla fanów Artemisa Fowla!

Mam wrażenie, jakby "Kartoteka..." była pisana na siłę. Po prostu kilka opowiadań, zagadek itd.

Śmieszne podsumowanie poprzednich części. Trochę jak książeczka-zabawka dla dzieci. W środku jest alfabet gnomicki, który jest bardzo przydatny! Można w nim napisać ściągę (co jest bardzo złe, należy się uczyć) :)

Eoin Colfer przechodzi samego siebie

Eoin Colfer przechodzi samego siebie

Niezła, powiem szczerze że liczyłam na coś więcej dlatego 6 ale uzupełniają trochę luk więc warto przeczytać.

Wygląda dokładnie jak typowy dodatek do serii książek, ale okładka ma magnesik i wygląda zacnie.

• Eoin Colfer

Dodaj cytat z książki Kartoteka Artemisa Fowla