Wiosenne szachrajstwa. Trzy worki pszenicy

Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Wiesiennije Pieriewiortyszy
Dama

Dwie krótkie powieści, "Wiosenne szachrajstwa" i " Trzy worki pszenicy", pozornie niewiele mają wspólnego; różni są tu bohaterowie, odmienny czas akcji - okres pokoju i wojny, odrębne problemy i konflikty. "Wiosenne szachrajstwa" to liryczna opowieść o pierwszej chłopięcej miłości. "Trzy worki pszenicy" mają za temat dramatyczny konflikt postaw ludzkich na zapleczu frontu w okresie wojny. Oba utwory wiąże jednak ze sobą stosunek autora do opisywanych spraw i postaci: wnikliwy a jednocześnie dyskretny, pełen wyrozumiałości wobec ludzkich wahań, niepokojów, rozterek duchowych; łączy je umiejętność dostrzegania najdrobniejszych ludzkich wzruszeń i przekazywania ich czytelnikowi w pięknej formie literackiej.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975

źródło okładki: http://literacki24.pl/