Trójka, siódemka, as

Seria: Koliber
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Trojka, semërka, tuz
asnna

"Historia stara jak świat - człowiek zabił człowieka. Od setek i tysięcy lat tacy właśnie Buszujewowie rzucali się z nożami i siekierami na innych ludzi, zmuszając ich do podjęcia broni". W ten sposób obrazuje Tiendriakow ponadczasowy problem literatury: starcie dobra i zła. W opowiadaniu tytułowym pojawienie się wśród prostych uczciwych ludzi hazardzisty, nikczemnego, pozbawionego zasad moralnych, powoduje tragedię. Opowiadanie "Na wybojach" jest obrazem walki o życie człowieka ze znieczulicą, asekuranctwem i oportunizmem urzędników.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.antykwariat-mit.pl/