Pieśń przed bitwą

Cykl: Dziedzictwo Aldenata (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
A Hymn Before Battle
ringo, aldenata, wojna, obcy, posleeni

Mając takich przyjaciół... Ziemia znalazła się na drodze zachłannych Posleenów. Pokojowe i przyjazne rasy galaktycznej Federacji proponują wsparcie zacofanym Ziemianom - ale nie za darmo. Ludzkość musi teraz bronić trzech światów. Kiedy ziemskie wojska spieszą do walki, a jednostki specjalne penetrują obce światy, ludzkość otrzymuje cenną lekcję: można obronić się przed wrogami, ale niech...

Mając takich przyjaciół...

Kiedy ziemskie wojska spieszą do walki, a jednostki specjalne penetrują obce światy, ludzkość otrzymuje cenną lekcję: można obronić się przed wrogami, ale niech Bóg strzeże nas przed sojusznikami.

"... John Ringo to Tom Clancy militarnej SF ... wyjątkowe udane połączenie technothrillera i fantastyki ..."
"... są źli chłopcy rodem z piekła, "dobrzy chłopcy", od których nie kupiłbyś używanego samochodu, jest heroizm, tchórzostwo, wojskowa głupota i geniusz, są historie stare jak świat, walka czołgu Leopard przeciw działom plazmowym i dający niezłego kopa pancerz wspomagany. To wspaniała książka. Galaktyczne sąsiedztwo nigdy nie będzie już takie samo, kiedy człekokształtni chłopcy zrobią swoje".
David Weber

"Jeśli szukasz trochę innej wojskowej fantastyki naukowej, sięgnij po "Pieśń przed bitwą" Johna Ringo. Znajdziesz w niej tyle akcji, na ile masz nadzieję, i postacie z charakterem. I jeszcze do tego kpiarskie poczucie humoru".
Eric Flint

źródło opisu: [ISA, 2002]

mkomarr | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Straszna grafomania. Szkoda, bo pomysł ok i gdyby książka była da razy krótsza... A tak, niespecjalnie polecam. ;)

Sławomir | 2013-10-27

Troszkę czekałem na akcję i troszkę się nie doczekałem w tej części. Jednak jakoś się poczytać dało.

Dempsey | 2013-07-27

jak wiekszosc ksiazek duetu weber Ringi przewidywalne do bólu ale daja niesamowita frajde z czytania polecam

Mel | 2016-11-15
Przeczytana: 17 listopada 2016