AchtNacht

8 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
AchtNacht
niemiecki
czupryn

Stellen Sie sich vor, es gibt eine Todeslotterie. Sie können den Namen eines verhassten Menschen in einen Lostopf werfen. In der „AchtNacht“, am 8. 8. jedes Jahres, wird aus allen Vorschlägen ein Name gezogen. Der Auserwählte ist eine AchtNacht lang geächtet, vogelfrei. Jeder in Deutschland darf ihn straffrei töten - und wird mit einem Kopfgeld von zehn Millionen Euro belohnt. Das ist kein...

Stellen Sie sich vor, es gibt eine Todeslotterie.
Sie können den Namen eines verhassten Menschen in einen Lostopf werfen.
Der Auserwählte ist eine AchtNacht lang geächtet, vogelfrei.

Das ist kein Gedankenspiel. Sondern bitterer Ernst.
Es ist ein massenpsychologisches Experiment, das aus dem Ruder lief.
Und Ihr Name wurde gezogen!
_____________________________________________

Wyobraź sobie loterię śmierci. Masz możliwość wytypować najbardziej znienawidzoną przez Ciebie osobę. Każdego roku 8 sierpnia podczas nocy "AchtNacht" losowana jest z puli jedna osoba. Wylosowana osoba przez całą noc traktowana jest jak wyjęta spod prawa. Każdy obywatel Niemiec może bezkarnie zabić taką osobę a na dodatek zostanie wynagrodzony kwotą 10 milionów Euro.

To nie jest zmyślona gra, tylko okrutna prawda. Jest to eksperyment psychologiczny, który wymknął się spod kontroli.
A Twoje nazwisko zostało wybrane...

źródło opisu: Droemer Knaur 2017 (tłumaczone przez czupryn na język polski)

źródło okładki: https://www.droemer-knaur.de/buch/9253950/achtnacht

czupryn | 2017-03-28
Przeczytana: 27 marca 2017

Czekałem na kolejną książkę Sebastiana Fitzka od zeszłego roku. Ponieważ czytam biegle po niemiecku nie zawahałem się nabyć jeszcze "ciepły egzemplarz", czyli 2 dni po wydaniu ;)
Domeną Sebastiana Fitzka z pewnością są rewelacyjne opisy, tak że człowiek nie może się doczekać "dorwania się do książki".
Pierwsze wrażenie to: spodziewałem się czegoś więcej. Nie chcę za bardzo opisywać akcji, żeby nie zdradzić za dużo, ale z pewnością książka daje dużo do myślenia. Rzekomy eksperyment psychologiczny jest naprawdę bardzo realny. Przy dzisiejszym podejściu ludzi do Internetu, przenoszeniu całej swojej prywatności w zakamarki netu dostajemy od autora taki zimny prysznic. To naprawdę może się zdarzyć! I to jest moim zdaniem przerażające.

Zdecydowanie polecam, ale fanów Fitzka nie trzeba długo przekonywać ;) Mam tylko złą wiadomość dla nie znających niemieckiego. Na polski przekład przyjdzie z pewnością poczekać jeszcze co najmniej rok. Chciałbym się mylić i wierzę, że może jeszcze w tym...

32Polak | 2017-07-19
Przeczytana: czerwiec 2017

Książkę dostałem w prezencie na moje urodziny pod koniec maja, a kilka dni później książkę miałem już przeczytaną. Była to moja pierwsza książka od Sebastiana Fritzka i nie wiedziałem, czego mam się spodziewać. Chciałem ją przeczytać, iż krótki opis książki na tylnej stronie okładki wciągnęła mnie na całego. Książkę polecam czytelnikom, którzy lubią wartką akcję, ciekawe postacie i horrory ;)

Kinga Zuba | 2018-03-25
miki24gr | 2017-11-08