Bulimia i anoreksja. Zaburzenia odżywiania

Okładka książki Bulimia i anoreksja. Zaburzenia odżywiania Suzanne Abraham, Derek Llewelyn-Jones
Okładka książki Bulimia i anoreksja. Zaburzenia odżywiania
Suzanne AbrahamDerek Llewelyn-Jones Wydawnictwo: Prószyński i S-ka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Eating Disorders - The Fact
Prószyński i S-ka
1999-01-01
1999-01-01
83-7255-871-X
Monika Rolska, Wojciech Rolski
Bulimia anoreksja Zaburzenia odżywiania

Okładka książki Anoreksja, bulimia, otyłość Suzanne Abraham, Derek Llewellyn-Jones
Anoreksja, bul... Suzanne Abraham, De...

Bardzo przestarzała pozycja. Momentami zabawne wydawały mi się powtórzenia wyrazu bezradności Autorów, którzy wiele zagadnień podsumowywali stwierdzeniem, że "nie znamy przyczyny", "nie wiemy dlaczego tak się dzieje", "mechanizm czegośtam jest na razie nieznany". Na szczęście już wiemy Dane statystyczne też już mamy dostępne świeższe, dlatego polecam nowsze publikacje.
Niemniej dla osoby, która chce się zorientować w temacie najczęściej występujących zaburzeń odżywiania, lektura obowiązkowa.

Książka "starej daty", dlatego niektóre zawarte w niej informacje były dla mnie po prostu śmieszne, do tego jest ona kierowana do kobiet, a o mężczyznach jest tylko jeden podrozdział.
Książka mnie męczyła, miałam wrażenie, że informacje w niej zawarte ciągle się powtarzają tylko, że napisane są w innej formie.

Książka i zawarte w niej informacje są niezbędne dla ludzi, którzy mają styczność z różnego rodzaju dietami, są zafascynowani dążeniem do "idealnej" sylwetki oraz dla ludzi dotkniętych anoreksją, bulimią bądź też innymi chorobami zaburzeń odżywiania się.
"Bulimia i anoreksja" nie tylko uświadamia społeczeństwu i każdemu z nas, że istnieje taki problem, który jest już tak mocno zakorzeniony, że potrzebujemy (świadomie czy też nie) pomocy, ale jest też pewnego rodzaju przestrogą.
Problem się pojawia, kiedy w książce znajdujemy ... siebie. I swoje zachowania.

1964

Książka bardzo dobra. Dość obszernie opisuje poszczególne zaburzenia odżywiania, a dodatkowo zawiera wiele przykładów - historii ludzi zmagających się z danym problemem.
Polecam ją nie wszystkim, którzy interesują się tą tematyką, jak i również osobom związanym z tym bezpośrednio - chorym i ich rodzinom.

• Zaburzenia odżywiania
  • Psychologia