Bulimia i anoreksja. Zaburzenia odżywiania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medycyna - Fakty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Eating Disorders - The Fact
83-7255-871-X
zdrowie, medycyna
dona

Ponad połowa dziewcząt i kobiet zalicza siebie do otyłych. Dążenie do osiągnięcia wymarzonej sylwetki powoduje odrzucenie przez nie tradycyjnych norm żywieniowych. To imperatywne dążenie często prowadzi do konfliktu wewnętrznego, rodzinnego, a w konsekwencji do rozwinięcia się groźnych w skutkach chorób, takich jak bulimia i anoreksja. Autorzy radzą jak bezpiecznie czuwać nad prawidłową wagą i nie popaść w pułapkę szkodliwego odchudzania się, jak cieszyć się życiem bez względu na ilość kilogramów, którą nosimy na sobie.

Dailymoth90 | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Książka i zawarte w niej informacje są niezbędne dla ludzi, którzy mają styczność z różnego rodzaju dietami, są zafascynowani dążeniem do "idealnej" sylwetki oraz dla ludzi dotkniętych anoreksją, bulimią bądź też innymi chorobami zaburzeń odżywiania się.
"Bulimia i anoreksja" nie tylko uświadamia społeczeństwu i każdemu z nas, że istnieje taki problem, który jest już tak mocno zakorzeniony, że potrzebujemy (świadomie czy też nie) pomocy, ale jest też pewnego rodzaju przestrogą.
Problem się pojawia, kiedy w książce znajdujemy ... siebie. I swoje zachowania.

adorable | 2011-08-19
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Książka bardzo dobra. Dość obszernie opisuje poszczególne zaburzenia odżywiania, a dodatkowo zawiera wiele przykładów - historii ludzi zmagających się z danym problemem.
Polecam ją nie wszystkim, którzy interesują się tą tematyką, jak i również osobom związanym z tym bezpośrednio - chorym i ich rodzinom.

Książka "starej daty", dlatego niektóre zawarte w niej informacje były dla mnie po prostu śmieszne, do tego jest ona kierowana do kobiet, a o mężczyznach jest tylko jeden podrozdział.
Książka mnie męczyła, miałam wrażenie, że informacje w niej zawarte ciągle się powtarzają tylko, że napisane są w innej formie.

bratka007 | 2016-04-09
Dominika Ostrysz | 2015-03-08